Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erre van valami értelmes...

Erre van valami értelmes magyarázat?

Figyelt kérdés
Ha a fiatalkori zenéimet hallgatom, akkor mindig sírhatnékom lesz, mindegy, hogy az Edda, Neoton, Iron Maiden, akármi. Újabb zenéknél nincs ez, lehet bármilyen szomorú, vagy érzelmes. Jelzem, hogy felnőtt férfi vagyok, nem tinilány. Amúgy nem vagyok érzelgős, se túl romantikus, se autista, se életképtelen. Szóval pl a rádióban mennek a mostani zenék, teljesen hidegen hagynak, de ha meghallok egy 20-25 évvel ezelőtti slágert, akkor megáll a kezemben a flex. Nem véletlenül nem hallgatom a Retro-rádiót.

2019. okt. 4. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkorodra emlékeztet.
2019. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Az öregség hatása
2019. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert rájössz, hogy milyen hamar elröppentek az évek

és egyre gyakrabban jut eszedbe az elmúlás...

2019. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elmúlás,nosztalgia az ifjúkorra.. a nosztalgia szó eredetileg nosztosz algosz-ból lett, és azt jelenti: hosszan tartó fájdalom

"Mikor múlik el a gyerekkor? S mikor az ifjúság? S az élet? Észre se venni.

Kétszer leshettem csak meg a pillanatot, mikor a szirom elhagyja helyét s a földre perdül. S tulipán volt mind a két virág és mind a kettő fehér." (Radnóti)

2019. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez a brutális, nem a pankráció.
2019. okt. 4. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű. Azt hittem egyedül vagyok ezzel.

Van jó pár olyan régi rajzfilm, koncertfelvétel, zene stb, amit nem tudok nézni/hallgatni bőgés nélkül és full cikinek is érzem. (Pf, sokszor elég ha csak a címe eszembe jut meg pár hang/jelenet és már párásodik is a szemem.)

Jó tudni, hogy más is van így. Akkor talán mégse vagyok (annyira) elcseszett!

2019. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert akkor még rongyosra hallgatta az ember a kazettákat. Most meg semmi kötődés az új zenékhez.
2019. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!