Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A városi ember gyakorlatilag...

A városi ember gyakorlatilag életképtelen, mert mindent alátolnak?

Figyelt kérdés

A tudását lényegében csak pénzkeresésre használja és fogalma sincs, hogy zöldséget hogyan termeljen vagy, hogy hogyan kell begyújtani egy búboskemencét és cipót sütni vagy pogácsát, de viszont pénzzel nem lakik jól, így hát leszalad a Fornettibe pogácsásért.

Miért alakúlt így ez a rendszer?



2019. okt. 4. 22:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a városi ember nem tud főzni, se sütni, nincsenek kertes házak sem, ahol mondjuk kertészkedik, vagy zöldséget termel.
2019. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert túl sok szakma van, túlságosan szerteágazóak a tevékenységeink épp ezért mindenhez nem lehet érteni és azokat az embereket fizetik meg a legjobban akik egy valamit tudnak de azt nagyon jól tuják.


Egy 50-100 évvel ezelőtt élő falusi rengeteg dolgot képes magában megoldani de egy mai ember ha igénybe veszi a modern kor nyújtotta szolgáltatásokat sokkal többre és jobb minőségben képes.

pl. te se fogsz csengettyű teát inni, mert az jó a szívedre hanem elmész az orvoshoz és ő felír egy gyógyszert. Most ha a doki meg a gyógyszerkutató is még mindig lóval szántana, meg a sajtot maga készítené akkor nem biztos, hogy lenne ideje arra, hogy legyen olyan tudása amivel el tud téged látni, nem tudnának kutatni, nem lenne meg az az egyetemes tudás ami alapján képesek vagyunk meggyógyítani olyan embereket akik 100 év még biztosan meghaltak volna.

2019. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszed városban nem főznek? :D Akkor miért terjengenek különféle kajaillatok az egész lakótelepen vasárnap? Vagy a boltban miért árusítanak egyáltalán hozzávalókat a főzéshez, ha úgyse főz senki? :D Városi kertes házat még nem láttál? Balkonon/erkélyen virágosládákat, vagy kis ládákat amikben zöldségeket termesztenek? Búboskemence? Minek ha már falun is alig van?
2019. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem teljesen így van..

Városban is vannak kertes házak. Vagy akár aki esetleg panelban lakik annak lehet hobbija (telek) ahova ki jár.

Én falusi voltam és tudok zöldséget termelni, pogácsát sütni stb. De már inkább én is meg veszem ezeket a dolgokat, mert jobban meg éri. Sajnos, nincs időm állandóan a kertben kapálni. És ha meg kívánom pl a pogácsát akkor veszek max 2db ot ami 400 Ft körül van. És ezt most számold ki ha pl 1 kg lisztből csinálom+hozzávalok és gáz +idő. Szóval, sok minden nem attól függ hogy ki hova való.

2019. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, városban senki nem tud otthon sütni, nincsenek sem pékek, sem cukrászok, sem lelkes háziasszonyok. Egyébként több panel- és téglalakásban beépített tartozék a búboskemence, de ezek a nyomorult városiak feszt’ csak a villanysütőt használják, borzasztó. Én is teljesen kivagyok tőlük.
2019. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Úgy viselkedsz mintha ezeket a dolgokat amúgy nem lehetne megtanulni. Ha úgy adódik a helyzet egy városi nem fog éhen halni mert nem tud pogácsát sütni, hanem szépen felüti a szakácskönyvet és megnézi. Vagy felhívja az egyik ismerősét aki tudja. Megnézi a neten milyen tippek vannak zöldségtermesztéshez. Megnéz egy videót Youtube-on hogy kell begyújtani egy búboskemencét. Persze, van aki nyavajog, de ne mondd nekem hogy falun soha senki nem panaszkodik a munkára.
2019. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Életképtelenséget miért olyan életben mérjük, amit az illető nem él? Mindenkinek a saját környezetében kell ezt mérni. Egy bennszülött törzsben életképtelen lennék, mert mondjuk nem tudok vadászni, de a bennszülött meg itt lenne életképtelen, mert nem tud mobilbérletet érvényesíteni. De nem egymás világában élünk, nekem nem kell tudnom vadászni meg kenyeret sütni, neki meg nem kell tudnia ajánlott levelet feladni meg QR kódot leolvasni.
2019. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem pocskondiázni, vagy alábecsülni lebecsűlni akarom a városi ember értékét, csak azért tettem fel a kérdést mert szegény városi megtanúl egy mukafolyamatot egy szallag melett és azt végzi, hogy elvileg, több pénzt kereshessen és minőségibb boldogabb életet élhessen, de nem becsapás ez egykicsit?
2019. okt. 4. 23:16
 9/34 A kérdező kommentje:
Mindent meg lehet tanulni és el lehet végezni, nem erről van szó, ebben egyetértünk.
2019. okt. 4. 23:19
 10/34 anonim ***** válasza:

Általában a legtöbb ember főz otthon, ha csak nem nagyon tehetős... :)

A városi ember is kedvtelve ültetne ha tudna. Mióta vidékre költöztem nagyon élvezem is ezt az életet, bár hozzá kell tennem előtte is kertesházban nőttem fel a városban, csak ott nem volt igazán alkalmas a zöldség termesztésre.

Kicsit túlmisztifikáltad a dolgot, mindenesetre aranyos naív gondolat ha úgy hiszed egy Budapesti úgy él mint egy New yorki sorozat szereplő... ;)) Engem nem bánt mert tudom a valóságot. Max megmosolyogni való. Ebből kiindulva eltudom képzelni a városiaknak is milyen tévképzeteik lehetnek a vidékiekkel szemben. :D Na de hát ezekszerint ilyen az emberi természet. Engem főleg ez érdekel, te jó kis csemegét adtál a tapasztalati rátámhoz a: mit gondolnak a vidékiek a városiakról címmel. :)

2019. okt. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!