Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon ciki manapság, ha 26...

Nagyon ciki manapság, ha 26 évesen fiúként nem tudok rendesen angolul?

Figyelt kérdés
Különösen ha számításba veszem, hogy a tanulmányaim végén járok, B2 nyelvvizsgám is van (szóbeli és írásbeli külön lett meg a legkönnyebb fajtából). A gond az, hogy se türelmem, se nyelvérzékem nincs még az angolhoz sem, nemhogy más nyelvhez. Még a magyart megérteni is néha gondot okoz, angolból meg borzasztó nehezemre esik megérteni a pörgős, folyékony angol szöveget, a szókincsem gyér és hiába próbálom fejleszteni elfelejtem a megtanult szavakat vagy nem jutnak eszembe az amúgy ismert szavak. A nyelvtant meg fél percig tart mire összerakom nemhogy még az élő folytonos beszédben megértsem. Kifejezni meg magyarul is sokszor nehezemre esik, nemhogy angolul. Természetesen filmeket se tudok eredeti nyelven nézni (pedig próbáltam ezzel fejleszteni a nyelvtudásomat). A GTA 4-et végigjátszottam felirattal, de a sztori 80%-át nem értettem meg. Ráadásul olyan szektorban kellene majd elhelyezkednem, ahol azért elég fontos (IT) és már előre félek, hogy nem fogok tudni érvényesülni.

2019. okt. 7. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Közepesen.

De ez is nagyon jól fejleszthető. Ha találnál egy jó nyelvtanárt, aki tudna motiválni, akkor szerintem a jelenlegi szinthez képest mindenképp értékelhető mértékű haladást tudnál elérni.

2019. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Én 24 évesen angoltanári diplomával a kezemben nem tudok normálisan angolul. Úgy beszélnek az emberek, mintha természetes dolog lenne, hogy a fiatalok tudnak angolul Magyarországon, közben pedig mindenki csak makog. Szóval egyáltalán nem gáz, ne aggódj.
2019. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok kortársunk még anyanyelvén sem tud, szóval nem hiszem, hogy a te eseted olyan rossz lenne.
2019. okt. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BringaManó ***** válasza:
74%
"fiúként"? :-o
2019. okt. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Elhunyt dédim 96évesen tanult meg angolul.


Ha valaki akar valamit azt meg lehet oldani. Ami sokaknàl gond:

Nem mozognak olyan körökben ahol gyakorolhatják/rá vannak kényszerülve a nyelv használatára.


Dédimet érdekelte a kinti világ.

Kapott laptopot s azon keresztül tartottuk kapcsolatot, amikor dolgom volt voltak vendégek az üzletemben, akik nagyon szívesen elbeszélgettek vele gépemen.


Így volt egy olyan "kényszer" hogy jobban tanuljon.


Szóval kedves kérdező: hajrá!

Már ha akarod a nyelvet.

2019. okt. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Mivel én 14 éves korom óta felsőfokon beszélek, engem tuti nem zavarna, mert ha a barátom nem tudna angolul, tudnék neki segíteni.

18/l

2019. okt. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsoltmester ***** válasza:
53%
Én csak annyit tudok angolul hogy rádzser múr meg azt hogy kaviár.
2019. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 Az kemény :D Respect dédidnek
2019. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tartom cikinek - mondom ezt úgy, hogy majdnem anyanyelvi szinten beszélem és a munkám során is főleg brit emberekkel tartom a kapcsolatot. Nem mindenkinek ugyanahhoz van érzéke, és ez egyáltalán nem baj - az a szép, hogy ennyire különbözőek vagyunk. Mondjuk abba nem látok bele, hogy IT területen mennyire fontos az angol nyelvtudás a gyakorlatban abban az esetben, ha nem multicégnél akarsz elhelyezkedni.
2019. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!