Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni rendesen angolul, és mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

a "rendes" alatt egy erős középfokot, de inkább felsőfokot értek.


szakirodalmat kell megértenem a vizsgáimhoz, ez nehéz. sok könyv meg sem jelent magyarul, az oktatók természetesnek veszik, hogy feladnak egy angol szöveget, és a többségnek ez megy is, hogy feldolgozza.


mindennap elhatározom, hogy napi 2 órát tanulok, de ez ritkán valósul meg.

igazából kényszer ez nekem, nyilván ez is nehezíti.


meg később as munkahelyemen is napi szinten kéne használnom a nyelvet, amiről már most kiver a víz, sztem még egy állásinterjún se csúsznék át.


másrészt sokszor vagyok fáradt, nincs kedvem tanulni.


nagyon lassan haladok, nagyon utálom az egészet.


10 éves korom óta tanulom ezt anyelvet, igazából már lemondtam magamról.


ha 15 év alatt sem tudtam megtanulni, akkor...



2018. nov. 30. 03:05
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem tudod megtanulni, mert nem tanulsz lófütyit sem...

15 éve tanulod.. Nem jelent semmit. Kicsiny országunkban a nyelvoktatás (általánosban/nem nyek-es középsuliban) a béka segge alatt van.

Ha mindent megtennél azért, hogy megtanulj angolul, és így nem menne, így kérnél segítséget, az jogos lenne.

De te konkrétan a sült galambot várod...

Viszont, ha “kényszer ez nekem” “ már most kiver a víz..” “nincs kedvem tanulni” “nagyon lassan haladok” “nagyon utálom az egészet”

Akkor? Minek erőlteted? Egyáltalán nem neked való ez. Teljesen felesleges időpazarlás.

2018. nov. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Én kb 8 éves korom óta tanultam angolul, de a magyar oktatás ezen a téren is pocsék szóval...ja.

Általános iskolában olyan tanáraim voltak akik csak filmeket nézettek velünk (természetesen nem angolul) hogy elüssék az időt, középsuliban a tanárom azt se tudta melyik bolygón él szóval az se ért sokat.

Kb 16 éves koromban megfogalmazódott bennem hogy de én meg akarok tanulni angolul úgyhogy elmentem egy nyelvsuliba, ahol kis csoportokban tanultunk együtt. Nagyon élvezetes volt és nagyon sokat tanultam ott de ami igazán megtanitott engem angolul az az online világ. Videó játékok, internetes cikkek, online beszélgetések külföldiekkel.

A játékokban mindenki angolul beszél, vagy csak simán a sztorit hallgatva is sokat tanulsz, ugyanez a beszélgetésekre. Interneten mindig mindent angolul keresek mert igy több információt össze tudok gyűjteni szinte mindenről.

Most 21 vagyok és az angol az életem része mivel már külföldön élek és habár nem angol nyelvterületen vagyok a párommal angolul beszélek és ha az adott nyelven nem tudom megértetni magam akkor az angol mindig kisegit. Anyanyelvi szinten megtanultam de nem kösz az iskolának. Nagyon sok köszönet a nyelviskolának akik tényleg sokat beletettek hogy élvezetesen tanitsanak minket és a videójátékoknak amire mindenki olyan csúnyán néz, de nélkülük az életbe nem beszélnék ilyen jól angolul.



Szóóóóval a megoldás az az hogy egy olyan dolgot kell találnod ami aktivan tanit nyelvet és közben élvezed. Ha ez nincs meg akkor zsákutca. Nem az a tipus vagy aki rákényszeriti magát dolgokra amiket nem nagyon akar szóval....


Ja és az hogy "ha 15 év alatt sem tudtam megtanulni akkor..." ez hülyeség. Alig beszéltem valami angolul 8 évig aztán találtam dolgokat amiket szeretek és úgy ivelt a nyelvtudásom felfelé mint egy rakéta.

2018. nov. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

1-esnek igaza van!

A nyelvoktatás itthon egy adag kaki, én nyelviskolában tanultam meg a nyelvet és vizsgáztam is belőle. A hozzáállásod is elég rossz, igazából nem is akarsz megtanulni, csak egy nyűg, ezért nem megy. Én szeretem az angolt és jó is voltam benne, nem volt teher a tanfolyam.

2018. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"szakirodalmat kell megértenem a vizsgáimhoz, ez nehéz. sok könyv meg sem jelent magyarul"


Ezt nem értem: ha angol szakirodalmat kellene megértened, akkor miért kellene ehhez a köny magyarul?

Leülsz szépen, elkezded a könyvet olvasni, az ismeretlen szavakat megnézed a szótárban és felírod magadnak (nekem aszókártyák tünnek a legjobb módszernek), és ezt addig folytatod, amíg el nem olvastad a könyvet.

Eleinte természetesen lassan haladsz, egy nap ha egy bekezdést sikerül elolvasni, akkor jó, de idövel egyre jobban belejössz a nyelvezetbe, egyre több szó lesz ismert, és egyre gyorsabban fog menni az olvasás.

Csak így tudod megtanulni a szakkönyveket olvasni, ha helyette a magyar változatot olvasod, akkor semmi esélyed az angolt megtanulni.

Persze ha nem AKARSZ tanulni, az más, de akkor ne itt sírj, HELYETTED senki nem tudoja odatenni magát.

Adott esetben segíthet, ha elöször nem szakirodalmat olvasol, hanen olyan témákból rövid(ebb) cikkeket, amik érdekelnek (erre nagyon jó az angol Wikipedia)

2018. nov. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"ha 15 év alatt sem tudtam megtanulni, akkor..."


Akkor eddig nem jó módszerrel tanultál vagy/és nincs kellö motivációd.

Én kb ennyi ideig tanultam németül, és nem voltam képes egyetlen épkézláb mondatot összehozni szóban, illetve nem tudtam elolvasni egy könyvet vagy megnézni egy filmet, mert nem értettem.

Aztán elkerültem német területre, és érdekes módon egy év múlva ment a folymatosa beszéd, olvasás egyszerüen azért, mert használtam a nyelvet és érdekem lett, hogy megtanuljam.

2018. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért az nem egy elhanyagolható kérdés, hogy konkrétan mi nem megy. Csak mert itt is sokan sokfélét írnak és azért szerintem bőven van különbség aközött, hogy társalgási szinten beszélsz egy nyelvet és pl. tudsz magadnak kérni egy pohár vizet külföldön vagy meg tudod dumálni az angol anyanyelvű szomszédoddal, hogy milyen szép idő van és aközött, hogy ismered, megérted és megfelelően tudod használni a szaknyelvet is. Én pl. felsőfokú nyelvvizsgával mentem egy nyelvi szakra, tudtam kommunikálni, idegen nyelven olvastam, a hallott beszédet is megértettem, de a szaknyelvvel nekem is volt problémám, mert ilyeneket teljesen érthető okokból nem tanítanak egy gimnáziumban és az általános nyelvvizsgákon sem kérik számon, így én sem tanultam soha. Szóval ez szerintem teljesen normális, ha nem megy. Ha erős középfokról és felsőfokról beszélsz, akkor gondolom, hogy neked sem a nyelvtannal, szerkezetekkel stb. van problémád, hanem inkább az a probléma, hogy sok új ismeretlen kifejezéssel találkozol és emiatt nem érted a szakirodalmat. De javíts ki, ha nem erről van szó. Ezen pedig szerintem másképp nem lehet segíteni, csak úgy, ha olvasod és kikeresed a szavak jelentését. Ki is lehet írni, meg lehet tanulni, de szerintem előbb-utóbb rögzül is (legalábbis én soha nem írtam szólistákat). Viszont az biztos, hogy ez nem egy gyors dolog, sőt, kifejezetten időigényes. Amúgy nincsen szaknyelvi órátok? Csak azért kérdezem, mert a legtöbb ismerősömnek van (mármint akik pl. gazdasági, mérnöki, egészségügyi szakokon tanulnak) és ők így ehhez kapnak egyfajta segítséget.
2018. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
74%
Lehet nem tudok olyan válaszokat mint az elöttem levök, de én úgy tanultam meg, hogy olyan dolgokat csináltam amit szeretek. (Pl: Film nézés, videó játékok stb.) Lényegében ezzeket a dolgokat csináltam csak angolul néztem filmet vagy játszodtam. Probálj meg olyan dolgokat csinálni amit szeretsz, csak angolul. Nem tudom, ez mennyire válik be neked, de ez nekem így sikerült megtanulni angolul és szerintem elég jó tudásom van :D
2018. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szaknyelv nehéz nekem. Amúgy olvasok (pl. újságokat online, kortárs, szórakoztató regényeket), írok (közösségi oldalamon csak angolul írok minden posztot), napi szinten jelen van az életemben a nyelv, de a szakirodalom qurva nehéz, erre nem készítettek fel.
2018. dec. 1. 00:53
 9/10 A kérdező kommentje:

# 6


van szaknyelvi angol, ahol olvasni, írni tanítanak tudományos szövegeket, de hát nagyon küzdelmes nekem.


igen, ki lehet szótárazni, csak több ezer oldalas szakirodalomról van szó, és sokszor a szótárakban sem találni a kifejezést, meg hát hirtelen ez sok.


rájöttem, teljesen más ezt tudni, vagy a hétköznapi, általános angolt.


az a baj, hogy csak angolul tudok, ha mellette más nyelvet is beszélnék, lehet, h. könnyebb lenne, így azt érzem, hogy még ezt az egyet sem tudom igazán phaszán.

2018. dec. 1. 00:57
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező, először is boldog új évet, vagy ha stílusos akarok lenni, akkor Happy New Year!


Másodszor, tudnál konkrétumot mondani a szaknyelvre, amit tanulsz?

2019. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!