Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatok meg rendesen...

Nightlover kérdése:

Hogy tanulhatok meg rendesen BESZÉLNI angolul? (lent tovább)

Figyelt kérdés
Ha a tanagyagot, a nyelvtani szabályokat meg is tanulom, azoknak legtöbbjét alig használjuk utána, így könnyen elfelejtem őket. Amúgy sem tartom túl életszerűnek, hogy egy külföldivel való beszélgetés közben megállok és elkezdek azon gondolkozni, ez pontosan melyik igeidő is. Van valami tapasztalat/bevállt módszer amit ajánlani tudnátok? Az angol nyelvű olvasás segít?

2019. jan. 24. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített hogy minden filmet angol szinkronnal felirat nélkül néztem, hangosan felolvastam angol szövegeket brit újságokból, illetve kanadai ismerősöm bemutatott pár ottani őshonosnak és azokkal szoktam esténként skype-on beszélgetni. De a legtöbbet az segített amikor végre kiköltöztem én is Kanadába és rá voltam kényszerülve az angol napi szintű használatára. Eléggé törtem kezdetben az angolt és nagyon bizonytalan voltam a tudásomban de fél év után már azt vettem észre hogy tudat alatt már angolul álmodok és gondolkodok. Odakint fejlődtem a legtöbbet és a leggyorsabban.
2019. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

"Ha a tanagyagot, a nyelvtani szabályokat meg is tanulom, azoknak legtöbbjét alig használjuk utána, így könnyen elfelejtem őket." Épp ellenkezőleg, csak azokat használjuk utána...

"Amúgy sem tartom túl életszerűnek, hogy egy külföldivel való beszélgetés közben megállok és elkezdek azon gondolkozni, ez pontosan melyik igeidő is." magyarul sem gondolkodsz el azon, hogy hogyan is van a feltételes mód, a múlt idő, stb...

2019. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Amíg úgy gondolod, hogy a nyelvtan nagy része felesleges, addig nem fogsz rendesen beszélni. Vagy neked mindegy melyik igeidőt használod: elmegyek, elmentem, el fogok menni, elmennék vagy elmentem volna?
2019. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!