Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Ismersz olyat, akit megváltoztatott a pénz?

Nálunk pl. Anyukám ilyen. Mégismerkedett egy nővel, aki milliomos, mindenféle drága holmit megvasarol neki, azóta velünk, a gyerekeivel és az unokaival sem foglalkozik.

Ti ismertek ilyet?

okt. 10. 07:14  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont okt. 10. 07:22 Privát üzenet
Igen.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont okt. 10. 08:18 Privát üzenet

Magam. Eddig szinte nyomorogtam, rengeteget kellett dolgoznom, hogy kifizessem a sok tartozást, amibe buta módon belerángattak. Fiatal 20-on éves nőként egyedül küszködtem végig az albérlet-hitelcsapda-magány-munka körforgását. Volt, hogy napokig nem ettem, a munkahelyen arra hivatkoztam ha kérdezték, hogy nem tudok itt enni majd otthon. Persze otthon semmi. Van egy máig jó barátom, néha ő rántott ki a szrból ha már nagyon rezgett a léc. Depressziós voltam, minden nap sírógörcsök, és a munkámhoz nagy lelkierő kellett, hogy ellássam. Irigy voltam azokra, akiknek volt kajája vagy el tud menni nyaralni. Persze ezt nem mutattam. 3 műszak mellett 4 órát jártam takarítani, és számoltam vissza a hitelekből a hónapokat mikor járnak le.

Ami el is jött hamarosan. Már csak pár hónap volt vissza a lejártig, amikor megismertem egy kedves aranyos férfit aki szintén tartotta bennem a lelket és örömet hozott az életembe. Hozzámköltözött az albérletbe, majd közös erővel és az ő kapott örökségéből vettünk egy kis felújítandó házat. Ma már egy család vagyunk, várom a babánkat. Sosem voltam még ennyire boldog mint az utóbbi 4 évben. Az önbizalmam újra megjött, végre érek valamit én is. Nemhogy irigy vagyok, mint régen, hanem a hozzám hasonlókon próbálok segíteni ott ahol tudok, mert tudom milyen amikor nincs... Ha ezt pénz miatti változásnak lehet nevezni akkor ez az, bár kérdező szerintem te a negatív tapasztalatokra voltál kíváncsibb. Nem baj, leírtam ezt is és örülök ha végigolvassátok!

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont okt. 10. 08:47 Privát üzenet

igen, exem pénzéhes lett, mert látta én milyen jól kezelem a pénzemet

nem volt sok, de mindig is jól osztottam be és mindenre jutott amire akartam és idővel azt hitte joga van az én pénzemet költeni, mert a barátnőm (volt)

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont okt. 10. 08:53 Privát üzenet
Igen. Volt baratnom teljesen megvaltozott miutan lett egy munkaja ahol havi 40.000 et kapott.Azutan masrol sem szoltak a beszelgeteseink csak arrol hogy mire költi hogy kapta az az o penze stb stb.Pedig nekem is van munkam jo fizetest kapok de nekem eszembe nem jutna minden percben a fizetesem ecsetelni ,mert nem tartom elsodleges szempontnak az eletben.

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont okt. 10. 11:28 Privát üzenet

Igen. A keresztanyám.

Egész életében egy postán dolgozott, minimálbérért.

A lánya (unokatesóm) talált magának egy milliomos pasit, gyorsan szült is neki pár kölyköt, anyucit meg odavette magához. Azóta a keresztanyám elfelejtett honnan jött, lenéz, flegma . Meg is szakítottam az egész bandával a kapcsolatot.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont okt. 10. 13:10 Privát üzenet
Én. Pénz előtt állandóan stresszes voltam, aggódó, pénz után kiegyensúlyozott vagyok és nyugodt. Nincs miért aggódnom.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont okt. 10. 15:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Itt van alattam egy jó autó amit sokan megbámulnak mégis azt érzem, hogy egy senki vagyok, te voltál már így?
Mire nem sajnálod a pénzt?
Tudsz arra megtörtént példát írni, ami megcáfolja a "Pénz nem boldogít" régi mondást?
Szerintetek túl érzékeny vagyok? Ez túlzás?
Vesztették már el a pénzed, mi volt a reakciód?
Hogy barátkozzak meg ezzel? A pénz megváltoztatott mindenkit magam körül

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!