Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha frusztrál,...

Mit tegyek, ha frusztrál, hogy valaki jobban tud nálam valamit?

Figyelt kérdés

Igazából főleg a tanulást tekintve lép fel ez mindig. Nem vagyok buta, objektíven nézve a jobb képességűek kategóriájába tartozom, viszont természetesen vannak nálam okosabbak meg hát a 'zsenik'. Tudom, hogy nem másokhoz kell viszonyítani magam és hogy úgysem leszek semmiből a legjobb a világon, mégis egyszerűen nem tud hidegen hagyni hogy ha valaki így alapjában véve jobban teljesít és sokkal jobb eredményei vannak. Ilyenkor mindig van egy ilyen kényszeres érzésem, hogy én miért nem vagyok olyan jó mint ő és megkérdőjelezem hogy biztos hogy ezt kéne-e tanuljam, lehet hogy nincs is hozzá tehetségem stb...(egyetemre járok btw)

Tudom, hogy ez amúgy így tökre irracionális és hülyeség mindig ezen kattogni, de az agyamon akkor is átfutnak ezek a gondolatok minden egyes alkalommal. Természetesen ha valaki egészen más területen nagyon jó, azt elismerem és nem zavar, de minél több közöm van egy adott területhez annál jobban fellép ez.

Mit csináljak hogy 'leszokjak' erről a gondolkodásmódról?

18/L



2019. okt. 10. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne szokj le róla, használd fel motivációként arra hogy még többet és keményebben tanulj, ez később előnyödre fog válni.
2019. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes, az embernek szüksége van rá, hogy el tudja helyezni magát egy hierarchiában, és minél intelligensebb, annál törékenyebb az önbecsülése is. Kompetitívek vagyunk, így szükségünk van rá, hogy érezzük, hogy másoknál jobbak és különlegesebbek vagyunk, enélkül értelmét is vesztené az életünk, és minden csak stagnálna.

Az egyetem az elején én is hasonlóan éreztem magam, mint Te, a gimnáziumi éveim alapján kiemelkedőnek tartottam a teljesítményemet, azonban utána jócskán lerombolta az önbizalmamat az egyetem, miután láttam, hogy mennyire intelligens emberek vesznek körül. Azonban ez nem egy rossz dolog, sőt... Mindig arra kell törekedni, hogy olyan környezetben légy, ahol nem Te vagy a legjobb, hogy fejlődhess. Később ezt

2019. okt. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hoppá, véletlenül túl hamar küldtem el a válaszomat... :)


Szóval ez később elengedhetetlen ahhoz, hogy sikeres légy később az életben, karrieredben, úgyhogy ne is változz meg, mindig arra törekedj, hogy még jobb légy. Én másfél évvel ezelőtt kezdtem el dolgozni az első rendes munkahelyemen, viszont szerencsére az internet tele van a szakmámhoz kapcsolódó tudással, úgyhogy ahogy csak engedi az időm, gyakran nézek előadásokat például, vagy olvasok érdekes cikkeket.


Mit tanulsz egyébként az egyetemen, mik azok, amelyek el szoktak bizonytalanítani? (Ha esetleg itt túl személyes, akkor személyes üzenetben kíváncsi lennék rá.)

2019. okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne akarjál versenyezni. Attól megnyugszol. Vagy nemtom.

Nem kell mindig a másikat "legyőzni", meg ő se azér mondja, hogy "legyőzzön téged". Ezen szerintem nem kell aggódnod. Igazából konkrét megoldást most/pillanat nem tudok kiötölni neked én magam személy szerint, de majd még gondolkodok rajta. Amúgy lehet, hogy alacsonyan van pl az önértékelésed? Hogy magadat csak másokhoz viszonyítva tudod értékelni? Dobd el ezt a viszonyítási alapot, mindenki cool, mindenki jó valamiben Isten direkt olyanra talált ki téged, mint amilyen vagy, mert így vagy egyedi és különleges. Tehát konkrétan két egyfoma ember nemnagyon van. Vagy hát igazából az ikerlángok, de az ikerlángkapcsolat az pl lehet, hogy ritka.

2019. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!