Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség/miről ismerhető...

Mi a különbség/miről ismerhető fel, hogy valakit tényleg szeretsz e, vagy önös érdekekből tartod magad mellett?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogy tényleg az embert kedveled, a személyét, vagy csak amit ad, érzést kelt benned, és ezért nem akarod elveszíteni?
2019. okt. 12. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan, kialakult párkapcsolatról van szó jelen esetben, vagy erős szimpátiáról, vonzalomról? Ha nem párkapcsolat, akkor: én úgy tapasztaltam, hogy ha az élet hoz nehézséget és ha kölcsönösen segítitek egymást akkor is, ha erőfeszítést igényel (tehát nem párperces munkáról van szó) akkor több lehet ez, mint önös érdek. Ha kényes szituációban kiáll az egyik a másikért akkor is, ha tudja, hogy "neki majd ebből esetleg baja lehet" ez is arra bizonyíték, hogy a kapcsolat nem önös érdekből van fenn. Ha csak az egyik oldalról vannak ilyen jelek, de a másik oldalról nincsenek, akkor nem kétoldalú a dolog.
2019. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiről tudható még: ajándékozás, figyelnek egymásra, azt szeretnék, hogy a másiknak jó legyen, a másik jól érezze magát, minél jobban tudják segíteni.
2019. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Konkrétan rólam van szó, egy bizonyos ember irányában, nem feltétlen vonzalom, illetve nem az, inkább barátság. Nem tudom, tényleg ő, mint ember érdekel, vagy csak mert amit magával "hoz", jó nekem. És nem akarom átverni.
2019. okt. 12. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!