Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is gyakran előfordul,...

Veletek is gyakran előfordul, hogy a fiatal, női pénztàrosok türelmetlenül és lekezelően viselkednek veletek, de pl. a jóképűbb, vagy szimpatikusabb vásárlókkal már teljesen másképpen (sokkal kedvesebben, türelmesebben) viselkednek?

Figyelt kérdés
Ha én állok a pénztárhoz, -legyen az bolt, vagy pl. gyorsétterem-, hiába vagyok kedves, rendszerint akkor is csak pléh pofát, türelmetlensèget, és katonás stílust kapok; gyakran mèg a számlát is csak ledobják elém egy flegma mozdulatttal, mintha ezzel azt jeleznék hogy "most már igazán elhúzhatnám a csíkot". ugyanakkor a mögöttem àlló vásárlóval szemben (főleg ha még sàrmos is), gyakran 180 fokos a fordulat: hirtelen kedves, viccelődő és közvetlen stílusba csapnak àt. Tènyleg ennyit számít a külsőség? Tényleg csak azért, mert valaki nem sàrmos, belevaló, rosszfiús, laza, nagy dumás vagy egyszerűen csak kevésbé szimpatikus, màris lekezelően kell vele viselkedni, kb úgy, mintha egy darab szakadt rongy lenne?

2019. okt. 16. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Hehe, igen :)

Sőt, volt már olyan, hogy épp előadásra készültem, szépen kicsíptem magam, és le kellett ugorjak a boltba. A fogadtatás már szinte nyájas volt, kedves eladó, további szép nap kívánás, köszönjük, hogy a boltunkat választotta, viszlát, stb.

Másnap fáradt voltam, megjött a menszeszem és görcsöltem. Szintén leugrottam ugyanabba a boltba tamponért és csokiért. Rajtam egy random gatya volt és a barátom melegítője, tehát mintha egy xxl-es pulcsit felvennék az s-m-es méretemre. Ugyanaz a pénztáros éppoly flegma volt mint veled szoktak lenni :)


18/l

2019. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En felszolgalo vagyok tehat mindenkivel kedves vagyok. Termeszetesen van ugy hogy valakivel maskepp beszelek vagy figyelek. Fontos hogy az ember osszeszedett apolt es figyelmes legyen. Ha te is kedves vagy akkor a fogadtatas is kedves kell hogy legyen. Szamomra a vendeg csunya vagy szep, teljesen mindegy. Na de ha valaki ugy kezdi reggel hogy: gyere mar ide es hozd azt a sort es van valami eheto itt vagy moslekot arultok. Akkor tuti bekelogatom az ujjam a sorebe.
2019. okt. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
nem, mi jokepuek vagyunk es szimpatikusak :)
2019. okt. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Fiatal, női pénztárosokra én mosolyogni szoktam, ők meg visszamosolyognak, vagy éppen kissé zavarba jönnek, de mindenképpen nagyon aranyosan viselkednek velem.

Pedig nem hinném, hogy különösebben sármos férfi volnék.

Alapesetben minden egészséges lelkű embernek jólesik, ha mosolyognak rá. Illetve minden nőnek jólesik, ha azt érzi egy férfi tekintetén, hogy az a férfi vonzónak tartja.

2019. okt. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem akk is kedvesek ha melós cuccba vagyok, akk is ha öltönyben.
2019. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Valószinuleg nem a kulseje a jobb a mogotted levonek,hanem pozitivabb a kisugarzasa mint neked,aki szemmel lathatoan sulyos kisebbsegi komplexusokkal kuzd. Egy elado aki a 100xedik vevonel tart egy nap,nem pasizgatason meg flortolgetesen fog gondolkodni ha meglat egy ferfit akarmilyen jokepu is,ha mar hullafaradt pl nap vegere. Az mas kerdes h szimpatiatol fuggetlenul mindenkivel korrektul kene viselkedni
2019. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Ennyire azért nem súlyos, benned biztos van valami ellenszenves. De azt én is tapasztalom, hogy aki jól néz ki, azzal máshogy viselkednek. Néha kellemetlen, de ez van.

Alapvetően normálisan viselkedek, köszönök, előzékeny vagyok, így legalább az átlagos szintet megkapom mindenhol a kiszolgálásban

2019. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkàbb az öregek.
2019. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre ilyen mintázatot, igaz nő vagyok és többnyire ugyanazokba a boltokba járok, ott meg már ismernek a kasszások. De ha ismeretlen üzletbe megyek se tapasztalom. Velem mindig jó fejek, pedig nem hiszem, hogy kimondottan jó benyomast keltenék az emberekben a gyázshuszár megjelenésemmel, viszont tudok szembe nézni, köszönni, mosolyogni és kérni, ezek nagyon hatásos varázsszavak.

Amit nem értek, hogy sok férfi pénztáros miért érzi, hogy kínosan rossz beszólásokkal köteles udvarolgatni.

Nem lehet, hogy önbizalomhiány miatt csak eleve rosszul érzed magad, és mar arra készülsz, hogy így fognak bánni veled? Én dolgoztam boltban, és azóta nagyon igyekszem minden ilyen helyen dolgozóval kedves és udvarias lenni, sokszor nem direkt bunkók, csak már teljesen kivannak és fáradtak.

2019. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:

Bolt függő. Ahová legtöbbször járok, ott velem mindig kedvesek. Ahol meg egyszer jártam, ott nem tudom megítélni.

Szerintem sok eladóak kvára nincs ideje cseverészni, de lehet én járok vásárolni rossz időben.

2019. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!