Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért végzik el az...

A nők miért végzik el az egyetemet, ha utána pultosok, műkörmösök meg mittudomén milyen egyéb képzettséget nem igénylő hivatást választanak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 13:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem egy ilyen not lattam. Legalabb 3-at. Ferfibol egyet sem tudok, vagy nem volt szerencsem ilyennel talalkozni.
2019. okt. 19. 19:50
 22/24 anonim ***** válasza:
73%

#16 Téged nem az eszedért szeretnek, ugye?

Milliónyi ilyen példa van férfiakkal is, szóval menj és nézd le inkább őket.

2019. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom, hogy páran meggondolták magukat.

Én egyetemen belül váltottam egyszer szakot, mert 18 évesen nem tudtam pontosan, hogy mit szeretnék. Ma már tudom.


Mondjuk azon jót röhögtem, hogy a gazdasági képzéshez nem kell intuíció. :"D Nos, tényleg vannak reálosabb területek (például a könyvelésbe nehezen fér bele a kreativitás, vagy ha mégis, akkor azért lecsuknak), de szerintem a marketinghez, HR-hez kellenek egyedi ötletek. Nem lehet ugyanazt a sémát minden cégre és minden dolgozóbázisra, sőt dolgozóra mint egyénre ráhúzni. Ha pedig egy új vállalkozást akarsz a nulláról felhúzni, ahhoz kell csak az intuíció!


Arról nem is beszélve, hogy rengeteg olyan mérnök van, aki kemény csúszások árán, kettessel elvégzi az egyetemet, és oké, van egy biztos állása, biztos keresete... De komolyabb feladatok nem bíznák rá, diploma ide vagy oda.

2019. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én pl 8 évig dolgoztam a szakmámban, mielőtt váltottam. Azért tanultam az egyetemen, mert abban a szakmában akartam dolgozni, és nagyon szerettem is, de sajnos az állam számára nem ér annyit a mi munkánk, hogy tisztességesen megfizesse (jellemzően közalkalmazotti jogviszonyban lehet vele elhelyezkedni), nekem meg 8 év után már nagyon elvette a kedvem mindentől, hogy szívvel lélekkel dolgozom, de hideg vízre sem elég a fizetésem.

A kreativitást, kézügyességet igénylő dolgokat mindig is szerettem, és régóta érdekelt már a műkörmös szakma, így erre váltottam, szeretet volna már amúgy is kipróbálni magam vállalkozóként. Nem bántam meg. Egyébként sem tartom furcsának, ha valaki nem ugyanazt a munkát végzi negyven éven át.

2022. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!