Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet olyan ember, akit...

Létezhet olyan ember, akit nem vesznek fel semmilyen munkakörbe?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert 26 vagyok, hosszú éveket elcsesztem az egyetemen. Jelenleg sincs diplomám, de ezen évek alatt semmit nem dolgoztam, tehát nulla munkatapasztalatom van. 19 évesen szereztem egy szakmát, amiben soha nem dolgoztam (egyetem miatt) tehát abban sincs tapasztalatom. Viszont fizikailag is nagyon gyenge vagyok és elég rossz a kommunikációs képességem valamint van egy bizonyos fokú szorongásom, amelyek miatt a szolgáltatószektorba (étterem, eladó, adminisztrátor, tanácsadó stb.) szerintem sanszos, hogy soha nem vennének fel, a gyenge fizikumom miatt pedig gyári- vagy építőipari munkára se találnának alkalmasnak. Attól tartok, hogy évekig munkanélküli maradok és a szüleim halálát követően az utcára kerülök fizetés hiányában. Mennyire gyakori, hogy egy emberből azért lesz hajléktalan, mert éveken keresztül munkanélküli volt?

2019. okt. 20. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mosogass étteremben, illetve vannak könnyű fizikai munkát igénylő gyári munkák. Énis elég gyenge fizikummal bírok (ezért is járok egyetemre, hogy az agyamból profitáljak), viszont húztam le heteket gyárban a nyáron, jelenleg meg egyetem mellett gyorsétteremben dolgozom. Szerintem ha akarsz dolgozni, akkor találsz majd munkát, bár nem lesz a legjobb és csak tengődni lesz elég. Szerintem menj vissza az egyetemre amíg tudsz.
2019. okt. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezhet.
2019. okt. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem menj vissza az egyetemre amíg tudsz."


Sajnos már nem tudok, mert végleg kibuktam. Ráadásul a hallgatói szerződés miatt még az elhasznált féléveket is vissza kell emiatt fizetnem.

2019. okt. 21. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, de még nem vagy reménytelen helyzetbe. Mivel munkaerőhiány van valahova csak felfognak venni, ne úgy állj hozzá hogy úgysem fogod bírni, pozitívan állj hozzá, megpróbálod ha megy megy ha nem nem. Ha nem vágnak ki 1-2 hét alatt akkor már jó vagy, ha túl éled a próbaidőt akkor már megvan a helyed hosszabb távra. Ennyire egyszerű.
2019. okt. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Persze hogy létezik, nézd csak meg Obi barátunkat, a GYK közkedvelt "vagyonörét", és munkaügyi központosát.


Komolyra fordítva a szót, menj el kasszásnak (annyit kell mondanod, hogy jó napot, és viszlát, meg néha azt, hogy tessék a vevőszolgálatra menni). Közben kezdhetsz valamit a fizikumoddal, letehetsz egy jogsit, utána meg lehetsz futár, targoncázhatsz raktárban, tölthetsz árut, stb. Szerintem ha fizikailag helyrejössz, szellemileg is javulni fog a helyzet.

2019. okt. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Ismerőseim közül akik hosszabb ideig nem helyezkedtek el, ott szinte mindig az ő hozzáállásukkal volt a baj.
2019. okt. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Rossz a hozzaalasod.

Persze azt megtehetjuk: Gyertek gyakorisok es este 18kor sajnálo idõt szanjunk erre a kerdezore, legalabb ,1percing melysegesen sajnaljuk.


Felreteve a viccet: 1szabaly :menj ki a napra mert azert vagy olyan gyenge mert bent kukkorékolsz.

2egyel vmi normalisat kis zoldseg kis hus.

3menj futni

4NE KERESS KIFOGAST!


5Vedd eszre mennyire erõs vagy.

Kerlek tedd meg ezeket,legalabb ennyit tegyel ha mar az idodet rad szantam 5percre.

Es ne feledd megirni mi lett.


Minden nap tedd meg ezeket, majd meglatod magatol kapsz magadnak normalis munkat csak kovesd az 5lepest minden nap

2019. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
érdekel
2019. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majdnem hasonló cipőben járok én is. Nagy szerencse kell, hogy megmaradjon, bekerüljön az ember valahova. Na meg nagy akarat, ha már bent van.
2019. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kommunikációs készség fejleszthető! 18 voltam mikor elkezdtem pultban dolgozni. Én, aki annyira visszahúzódó voltam, hogy csak akkor szólaltam meg, mikor muszáj volt. Sokszor azt sem hallották mit mondok. Idővel belejöttem. Sokat segített, hogy muszaj volt kommunikálni. Azóta bárkivel tudok beszélgetni. Komfortzónámból teljesen kiléptem.
2019. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!