Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek milyen a memóriátok?

Nektek milyen a memóriátok?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon, de nagyon rossz, sőt olyan, mintha nem is lenne memóriám. Képtelen vagyok megjegyezni bármit is...


Például itt van egy történelmi szöveg: [link]


A "Konfliktusok a háborúk előtt" bekezdést ha ti elolvassátok, akkor utána vissza is tudjátok mondani a lényegét? És mennyi időbe telik nektek megtanulni?


Nekem olyan rossz a memóriám, hogyha elolvasom, utána azt sem tudom, hogy miről volt szó. Ahhoz kb. 10-szer kell végigmennem rajta... Megtanulni ezt a kevés szöveget talán 2 napba tellene... Nagyon elkeseredett vagyok emiatt.


2019. okt. 21. 15:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyre gyatrább...
2019. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem amit nem értek, nem marad meg. Pl nem beszélek németül, így lehet, hogy nagyon nehezen be tudnám magolni, de nem érteném, amit mondok.


De random érdekes tények, az életem eseményei, emberek, nevek, arcok, telefonszámok mind megvannak. Sajnos olyanra is emlékszem, amire nem kellene.

2019. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A hétköznapi teendőket, elintéznivalókat félelmetesen jól észben tudom tartani, így például magam előtt nem is tudok "bliccelni".

Találkozókat is csak a biztonság kedvéért írom fel.


A rövidtávú memóriám borzalmasan rossz.


A hosszútávú viszont nagyon jó.

Amit alaposan megtanulok, azt kb életem végéig tudni fogom.

Illetőleg nagyon könnyen vissza tudom idézni, ha el is halványul. Például ha 5-10 év múlva tanulom ugyanazt, szinte azonnal megy.



Szóval alapvetően a rövidtávú rossz, a hosszútávú jó.



Nem lehet, hogy neked is a koncentrációs készségeddel van bajod?

Képes vagyok ugyanazt a tünetet produkálni, amit leírsz, de nálam olyankor a koncentrálással van gond.


Elmetérképet rajzolok, színezek, kulcsszavakat margóra írok, szövegkiemelőzök, felmondom magamban.

Nálam a fentieknek csak az a lényege, hogy a koncentrációmat fenntartsam.

Így már írtam egyetemen 4-esre, 5-ösre zh-kat egyszeri! elolvasás után is.

Egy dolog, hogy kiírom a kulcsszavakat, de általában egyszer se nézem őket vissza.



Gimiben viszont vért izzadva is sokszor csak 3-as volt...



Ha Te is suliba jársz és ezért merült fel a kérdés, akkor javaslom, hogy te is a koncentrálásra gyúrj rá.

Persze nem biztos, hogy ez a megoldás, de lehetséges.

2019. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Engem ennek a szövegnek a tartalma olyan szinten nem érdekel, hogy már az hatalmas gondot okoz, hogy egyáltalán koncentráljak rá, így fel sem fogok belőle szinte semmit.
2019. okt. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A neveket nem tudom megjegyezni, hiába látok valakit minden nap, nem tudom hogy hívják. 9 éve dolgozok ugyanazon a munkahelyen, van még régi kollégám, de nem tudom hogy hívják.
2019. okt. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a tanulái módszered.
2019. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, nem a memóriáddal van a baj. Szerintem te magolni akarsz, az úgy meg nem csoda, ha nem megy. Az nem hatékony tanulás, ha csak olvasgatod a szöveget. Az összefüggésekre koncentrálj, ne a szövegre. A szó szerinti tanulás meg eszedbe se jusson!
2019. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!