Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandóan konfliktusba kerülök...

Állandóan konfliktusba kerülök másokkal. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Igyekszem otthon is, munkahelyen is, családi összejövetelkor, vagy az utcán, boltban kerülni a veszekedést, vitatkozást, mégis túl gyakran kerülök ilyen helyzetekbe. Nem tudok némán tűrni, ha valamivel nem értek egyet, azonnal elmondom, amit adott dologról gondolok. Nem kiabálok, nem vagyok erőszakos, normálisan elmondom, mi a gond, én hogy látom, mégis én jövök ki rosszul mindenből. Pl. családi ebédkor téma, mi az egészséges, mi nem, a vége már majdnem üvöltözés a többiek részéről. Vagy ha rászólok a boltban valakire sorbanállás közben, hogy ne lökdösse a fenekemnek a kocsiját, azzal nem halad a sor, a végén ordibálással zárul. Munkahelyen is van, hogy elmondom, szerintem hogy lehetne jobb valami, a végén én jövök ki rosszul, hogy mit elégedetlenkedek, szítom a feszültséget. Baráti körben is hamar keveredek hasonló vitákba. Nagyon nehéz, mert én úgy érzem, jóindulatú vagyok és őszinte.

2019. okt. 22. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a kommunikacioban lehet valahol gixer.


Teljesen ugyanazt a dolgot többfelekeppen is elö lehet adni. Ugy is hogy provokativ lesz, ugy is hogy érdektelen, ugy is hogy befolyasolni lehessen vele masokat, ugy is hogy empatiat okozzon.


Ez mind csak a hasznalt szavak hangszin hanglejtes arckifejezesen mulik.

2019. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy jófej.
2019. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet az a baj, hogy túl higgadt vagyok és mosolygok, amikor már a másik tombol?
2019. okt. 22. 22:00
 4/4 he84 ***** válasza:
Az igen lehet kérdező. Ha nagyon mosolyogva adsz elő bármit témától függetlenül, az némely embereknek irritáló lehet és nem teljesen érthetik.
2019. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!