Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az "influencerkedés" manapság...

Az "influencerkedés" manapság már munkának számít?

Figyelt kérdés
Megnéztem egy B.Nagy Réka videót, amiben a barátja mondta, hogy sokan kérdezik tőle mi a munkája és most válaszol: egy tv csatornánál dolgozik. Majd megszólal Réka, hogy őt is sokan kérdezik erről és ő influencer és youtube videókat készít. Ez manapság tényleg munka??

2019. okt. 23. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Ingyenélő munka igen.
2019. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos vagy nem sajnos igen munka mivel pénzt kapsz érte.
2019. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem semmi. Mások sok sok évet tanulnak, hogy később normális fizetése legyen, illetve normális munkarendben dolgoznak. Az influencerek meg nulla végzettséggel kijelentik, hogy ez a munkájuk. Érdekes egy vilàg lett. Kíváncsi vagyok meddig fog tartani és utána mit fognak magukkal kezdeni.
2019. okt. 23. 17:34
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy munka és nem is kis munka.

Ahogy a modellek is munka vagy akár a tv bemondó is egy munka.


Nekem van egy kis cégem, és a reklámokhoz használom a szociálmédiát, de ezt utálom a legjobban. Minden nap kellene posztolni, minden nap cool képeket kitenni, videókat felötlteni, és hiába vagyok kreatív a munkámban erre nem vagyok kreatív.

Azok az emberek akik maguk reklámozásával keresnek pénzt ök is megdolgoznak érte. Ahogy a modell is dolgozik úgy az influencerek is.

Ez megint az féltékenység más emberek részéröl akik képtelenek erre a munkára és le kell néznie azt.

Ahogy a modell munkát is semmibe veszik,

ahogy a titkárnö is csak a körmét lakkozza, vagy az orvos is csak pár papírt aláfírkál...

2019. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kicsit más, hogy te a céged reklámozod. Nem gondolom, hogy az rossz lenne és nem is az ilyen dolgokra irányult a kérdésem. Irigy meg nem vagyok mivel van munkahelyem, tanultam is eleget és nem kívánok magamról videókat készíteni semmilyen formában. Attól mert valakinek valami nem tetszik, nem gondolom, hogy egyből irigy lenne. Inkább az a szomorú, hogy a gyerekeknek, fiataloknak ez a példa, ezt látják és azt hiszik ezek a kijelentések normálisak.
2019. okt. 23. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Van rá piac? Van, mert meg tud ebből élni.(sokan youtuboznak de azért nagyon kevés az aki ebből tényleg meg tud élni) Jó ez társadalmi szinten? Nem valószínű, legalábbis az infuencerkedés ha nem gyárt tartalmat az szerintem káros. Ugyanakkor én pl. autógyárban dolgoztam és az se jó, mert sokkal jobb lenne ha az emberek gyalogolnának, tömegközlekedést használnának ... . De mivel igény van rá ezért pénzt adnak azoknak akik kielégítik az emberek vágyait meg akkor is ha ez társadalmi szinten károsak.


Szóval ha társadalmi hasznosság szerint osztályozzuk a dolgokat akkor szinte semmi se munka, mert nemhogy nincs rá szükség de egyenesen káros az emberiségre nézve.

2019. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Munka az, amiért pénzt kapsz. Ennyi, nem kell benne megizzadni feltétlenül. De amúgy meg aki szerint nem munka, az tényleg próbáljon már meg heti rendszerességgel olyan videókat készíteni, amit néznek annyian, hogy abból bejön elég reklámbevétel...
2019. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Munka. Egyébként egy képben, vagy videóban nagyon sok munka lehet. Illetve tanulás mögötte: más az, ha egy laikus lő egy képet, és más az, ha egy olyan, akinek pl. van fotós végzettsége, vagy autodidakta módon tanulta meg.


Ha pedig igény van rá, akkor csinálja nyugodtan!

Egyébként azt sem tartom fairnek, amikor valaki az összes videóját megnézi valakinek, és remeg, hogy mikor posztol az adott illető, hiszen szórakoztatja, tanítja - aztán amikor kiderül, hogy az adott tartalomgyártó pénzt is kap ezért, akkor lefujjolja.

2019. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért influencer és influencer között is van különbség...
2019. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
a sok idióta ember miatt sajnos munka
2019. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!