Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy látjátok hogy a mai...

Ti is úgy látjátok hogy a mai fiatalok között és az 50 évvel ezelőtti fiatalok között nincs lényeges különbség?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs.Régen is beletörődtek az emberek hogy fillérekért dolgoznak és most is.Ledolgoztak 40 évet is akár minimálbérért és dolgozhatnak 70 évesen is mert kevés a nyugdíjuk.Mi is dolgozni fogunk 70 évesen is,De nekünk lehet hogy annyi nyugdíjunk sem lesz mint most az idősebbeknek.Itt az emberek beletörődnek hogy ez van,nem tiltakoznak,alkalmazkodnak,mindig is ezt csinálták.A mai fiatalok sem különbek semmivel az idősebbeknél,ugyanaz a gondolkodás,ugyanaz a mentalitás,és ez így is marad.100 év múlva is úgy fognak élni,és úgy fognak gondolkozni az emberek mint most.Akkor is el fogják fogadni,hogy nekik szegényen kell élniük.Ugyanígy hagyni fogják ők is hogy kihasználják őket,ahogy nagyszüleink,szüleink és mi is hagytuk hogy kihasználjanak.
2019. okt. 28. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Fogalmam sincs, nem éltem 50 éve.
2019. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Semmi értelme az általánosításnak, tekintve hogy nem csak "fillérekért dolgozó" "beletörődöm" fiatalok vannak, ahogy régen sem csak azok voltak és 100 év múlva sem csak azok lesznek.
2019. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én sem éltem 50 éve,De tudom hogy ugyanez volt akkor is mint most.Akkor is elfogadták az emberek hogy aprópénzért dolgoznak és most is.
2019. okt. 28. 22:47
 4/16 A kérdező kommentje:
#2-es régen is az ment mint most.Panaszkodtak az emberek hogy kevés a nyugdíjuk,a fizetésük,nem tellik semmire,nem tudnak elmenni nyaralni,milyen rossz itt stb.
2019. okt. 28. 22:51
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem mind nyugszik bele, akinek van esze az nem hagyja magát kihasználni hanem megy nyugatra ahol megbecsülik a diplomáját.
2019. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5-ös attól még az itthon lévő embereket lehúzzák hogy mi kimegyünk dolgozni.Meg sokan itthon maradnak és szenvednek ezért a pár forintért.
2019. okt. 28. 22:59
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Óriási különbség van!

Ugyanis az előző rendszerekben nem számíthatott hosszú életre aki pl. "tiltakozott".

Hamar elvitték akár családostul is.


A mai fiataloknak viszont -sírás helyett- minden esélyük meg lenne, hogy tanuljanak és pénzt keressenek.

2019. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7-es a 90-es években már tiltakozhattak volna.De akkor is inkább csöndben maradtak és elfogadták hogy pár forintért kell dolgozniuk még hogy pár forint a nyugdíjuk.
2019. okt. 28. 23:12
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Úgy látom, hogy külön malomban őrölünk.

Nem tudok olyannal "vitába szállni" aki csak a saját igazát hajtogatja, miközben fogalma sincsen az előző rendszerek borzalmairól!

2019. okt. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9-es,20 éve milyen borzalmak voltak ami miatt nem lehetett tiltakozni?
2019. okt. 28. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!