Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy látjátok hogy a mai...

Ti is úgy látjátok hogy a mai fiatalok között és az 50 évvel ezelőtti fiatalok között nincs lényeges különbség?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs.Régen is beletörődtek az emberek hogy fillérekért dolgoznak és most is.Ledolgoztak 40 évet is akár minimálbérért és dolgozhatnak 70 évesen is mert kevés a nyugdíjuk.Mi is dolgozni fogunk 70 évesen is,De nekünk lehet hogy annyi nyugdíjunk sem lesz mint most az idősebbeknek.Itt az emberek beletörődnek hogy ez van,nem tiltakoznak,alkalmazkodnak,mindig is ezt csinálták.A mai fiatalok sem különbek semmivel az idősebbeknél,ugyanaz a gondolkodás,ugyanaz a mentalitás,és ez így is marad.100 év múlva is úgy fognak élni,és úgy fognak gondolkozni az emberek mint most.Akkor is el fogják fogadni,hogy nekik szegényen kell élniük.Ugyanígy hagyni fogják ők is hogy kihasználják őket,ahogy nagyszüleink,szüleink és mi is hagytuk hogy kihasználjanak.
2019. okt. 28. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

50 éve még nem csaladi gazdalkodasok mentek? Mindenkinek disznoja volt meg tyuk stb

Az iskola kb 6 elemiig volt csak kötelezö.

A munka nemesit felkialtassal nevelkedett fel mindenki. Tsz ben kitünteteseket kaptak a dolgozok.

Mindenki hajnal 4 kor kelt libat etetni.


A mai fiatalok ehhez kepest nem is dolgoznak. Senki nem kelne hajnalban ahogy a nap otthoni fizikai munkahoz, gyorskaja a divat, nem a fözes, viragzik a vendeglatas meg szorakoztatoipar es inkabb suliban ülnek 25 éves korukig is, mig a regiek mar 19 évesen hazasodtak meg gyereket vallaltak es eltartottàk magukat es mar 8 ora nem fizikai melo utan is ök ki vannak merülve meg nyaralni kell menni pihenni.

2019. okt. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

*a mostainaik 8 ora nem fizikai munka utan is mar ki vannak merülve


En nem latom a hasonlosagot.

A mai vilagban nem az a felkialtas hogy a munka nemesit, hanem hogy a munka tönkretesz

2019. okt. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Oh drágám. Ilyeneken gondolkozol este?

Jajj. Jajj.

A fiatalok hasonlóak. Ugyanazt meg csinálták régen is, mint most. 16 évesen kiszökni és bulizni. 18 évesen azt gondolni "enyém az egész világ". Ilyen kis apróságok..


De! Ha valaki nem csak fillérekért akar dolgozni, akkor tanuljon úgy, hogy megkeresse a neki tetsző keresetet.


Nyugdíj szerintem nekünk már nem lesz. Érdemes lenne félretenni minél előbb. Ha csak 100 Ft-ot teszel el mindennap. Az is segít. Én 17 éves vagyok. Egy év alatt az 36 500FT. Nem sok. Igaz, de plusz pénz. 27 éves koromra ez már 365 000FT. Ennyi pénzel, azért biztosan tudnék majd kezdeni valamit.


Nem minden ember tanulja meg beosztani a pénzét. Nyugdíjból nem lehet megélni, mindenki tudja.

..


Az emberek ilyenek. Nézd végig a történelmet. Mindig lesznek olyanok, akik azt hiszik ők mindennél jobban és eltapossák a másikat. Csak nekik legyen annyi pénzük. Csak nekik legyen jó.

Ők a világ urai. Orbán. Azt hiszi. Annyi pénze van és semmit nem kezd vele. Semmi komolyat nem tesz másikért. Csak ül a székében és isteníti magát.


Ha mindenkinek ugyanannyi pénze lenne(körülbelül) béke is lehetne. Béke, viszont nem lesz, mivel ilyenek az emberek. (NEM MINDENKI!!!)

...


Elnézést.


A válaszom a kérdésre: látom a hasonlóságot. 200 évvel ezelőttre is látom a hasonlóságot. A társadalomban.


Viszont nem a fiatalok és az idősek között. Ők soha nem fognak hasonlítani egymásra.

Az én osztályomnak hatalmas az igazságérzete, az egyik tanárom ezt meg is jegyezte. És azt mondta: ezt a tulajdonságot egy idő után el kell hagynotok, mert sok bajotok lesz az életben.

Vicces, mi? Lehet csak meg akart minket védeni a világtól. Lehet el akart nyomni minket.

Elég gázak a felnőttek. (Nem mindegyik) Igen, sokan megjegyzik( a szüleim is), hogy "rabszolgáknak" tanítanak minket az iskolában. Igen, de senki nem mondta még, hogy mi a francot tegyünk ellene! Tüntetés van ez ellen és ez ellen. Nem engednek el! Elszökni nem szökhetek csak úgy el. Az emberek, pedig azt hiszik, hogy aki nincs ott az meg van elégedve ezzel. A rohadt kormány is ezt hiszi.


Én egy forradalomban benne lennék. Igen, merész ötlet, főleg mert fiatal vagyok még. De komolyan. Már itthon is közöltem hogyha végre az emberek összefognak egy jobb jövőért, akkor én ott leszek és részt akarok venni benne!

...


Akik szegények..valamiért szegények, nem? Ha akar, tesz ellene. Sok betöltetlen állás van. Szerezzenek szakmát. Nekik ingyen van, sőt, van aki pénzt kap, azért mert tanul.


Egyről a kettőre nem fog meggazdagodni. Az is biztos, de tesz érte.

2019. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát azért 50 éve minden más volt. Megjegyzem akkor is panaszkodtak, de mindenkinek volt munkája, azért a legtöbben csak összeeaktak egy házat, lakást gyerek/gyerekek mellett és nem 50 éves korukra. Volt egy csomó program a kikapcsolódásra, sportra, akár munkahelyén belül.

A 90es évek hogy jön ide? Aki akkor is akart az tudott fejlődni, tanulni, dolgozni, vállalkozni.

Most inkább sokkal szomorúbb a helyzet, mivel azt látom, hogy az oktatás hanyatlik, a szakképzések minősége pocsék, az egyetemi képzések jó része rosszul van kivitelezve. Aki normálisan akar tanulni, taníttatni, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia (pl nyelveket, kémiát, fizikát, matekot..). Most a szakképzéseket is durván nyírják, de színvonal emelés nincs mögötte. Szerintem sokkal rosszabb helyzetben vannak a mostani fiatalok (gyerekek), mint régebben. Ha most a szülő nem tudja finanszírozni, akkor a tanulás melletti munkában-stesszben mennek tönkre, hogy legyen pénzük és lehetőségük tanulni, fejlődni.

2019. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem így van.Régebb bele kellett törődni,viszont most ha nincs megelégedve,van lehetőség külföldre menni.
2019. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mindenki ezt a külföldet hajtja . Sokra mentek vele hogy több lesz a pénzetek ,az asszonyt meg addig más dugja , te meg tartod a szeretőt is :D Ez már népbetegség . Élvezzétek a szabadságot :D
2019. nov. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!