Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy romának véletlenül nem...

Ha egy romának véletlenül nem sikerül valami, miért az az első dolguk, hogy rasszistának kiáltanak ki másokat? Ruszó Tibi, X-faktor.

Figyelt kérdés

Végül mégis bejutott, csak nem egyenes ágon.

Olvasgattam a sok kommentet, és van egy csoport, amelyik semmi másra nem képes, csak lerasszistázni Alexet, mert neki nem ez a fiú volt a kedvence.

Szerintem meg korrekt, nyíltan elmondta, hogy ez a zenei stílus nagyon távol áll tőle, bár a fiú tényleg jól énekel.


Az egyik kommentelő leírta, hogy sajnos ez a fiú rettentően buta, 3 sort nem tudott megjegyezni. erre is egyből betámadták őt, hogy rasszista. Ez a vélemény minden volt, csak rasszista nem, nem szidta a származását, csak leírta, hogy buta. Ez pedig tény, a fiú egy mondatot nem képes elmondani, csak bárgyún vigyorog.


Anno Győzike is ugyanezt csinálta, ha valaki olyasmit mondott neki, ami nem volt ínyére, egyből jött a "mert én cigány vagyok" dumával. Akkor valamelyik műsorban Sebestyén Balázs mondta is neki, hogy nem reagálhat mindenre ezzel.


Miért nem tudják belátni egyesek, hogy ha valamit nem jól csinálnak, akkor azt nem jól csinálják, és nem azért mondja meg nekik az ember, mert romák, hanem mert tényleg nem jók?

Kritizálni tilos őket, úgy adják elő magukat, mintha tökéletesek lennének.

Mit lehet kezdeni az ilyen felfogású emberekkel?



2019. nov. 11. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
18%

Hallottál olyat elhangzani a Tibi szájából, hogy azért mert cigány vagyok?

Az Alex (és a többiek) meg csak nem is próbálják titkolni hogy nem kedvelik de a Tibi egy szót sem szól.


Szerintem nagyon túl lett tolva ez az egész hiszti a Tibiről.

Véleményem szerint megérdemel egy esélyt hisz nagyon tehetséges.

11 magyar mellé nem fér be egy cigány? Jól tette a Laci hogy küzdött érte. Az Alex meg alapból mindenkit ki akar dobálni.

Azt meg hogy ki miket ír a neten ne keverjétek össze Tibivel, nem ismeritek.


A hármas csaj csapatból a kazah nem tud egy szót se magyarul mégis elkerüli az emberek figyelmét. Egy MAGYAR tehetségkutatóban. De tibit kövezitek mert nem tud angolul és bántjátok mert sötét a bőre.

A manuelről se láttam kritikát de utána lehet nézni a múltjának. Ő ránézésre egy igazi nagyképű suta gyerek aki most lespanolt az alexal mert őt el lehet adni a médiának. A Tibit nem.


Remélem hogy ő nyeri meg mert mindenkinél jobban énekel

2019. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem énekel mindenkinél jobban a tibi.

És az utolsó pont azt csinálja mint a többi ostoba. "Azért szidjátok mer cigány"

Édesf..szom...

2019. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#11, valamit benéztél.


Itt nem Tibit szidtuk.

Köszi, #12, hogy megerősítetted.

Pontosan erről a jelenségről írtam: hogy a kommentelők őt védik.

A gyerek tehetséges, de a származása alapból nem probléma, a romáknak van tehetségük a zenéléshez, ez náluk ösztönös.

Az, hogy a gyerek buta, mint a föld, egy másik téma, ne menjünk el mellette, mert 15 évesen képesnek kellene lennie kommunikálni. Valószínüleg a környezete az oka, de ő sem nagyon tud kitűnni, hisz nagyon egyszerű gyerek, de emellett full beképzelt és nagyképű. A csajozógép...

És ugyanazt csinálod, mint akikről írtam: azt állítod, azért van róla negatív véleméynünk, mert roma.

Hát nem. Nem jött át a lényeg, úgy érzem.


Manuel nekem teljesen semleges, de mit nézzünk meg az ő munltjában, mire utalsz? Rettentő nehéz gyerek- és kamaszkora lehetett, utalt is rá, meg is énekelte, de nekem szimpatikus, hogy alázatos.

És épp ezt hiányolom a Tibiből: semmi alázat nincs benne.

Alex kérdezte: Gondoltad volna, hogy eljutsz idáig?

Egyből nagyképű válasz: simán.

Hát szerintem nem simán, mert önmagában a tehetség nem elég, szorgalom, szakmai alázat, önfegyelem is kell hozzá.

Mindenki emlékszik Oláh Ibolyára, tehetséges volt, de rettentően öntörvényű. Nem tudott alkalmazkodni, nem lehetett rá számítani. Hiába volt jó hangja, a szakma nem tudott vele együtt dolgozni, mert nem lehetett. Olvastam, hogy sokszor el sem ment a próbákra. Így elmaradtak mellőle az emberek, mert komoly zenész nem adja a nevét olyanhoz, ami félkész, ami nem jó minőségű, mert nincs begyakorolva. Évekre el is tűnt a médiából, nem kapott munkát. Aztán pár év múlva, talán ő csak tudja, mi történt, újra megjelent. 2 dolgot tudok elképzelni: egyrészt semmi pénze nem volt, és megint megpróbált a tehetségéből pénzt csinálni. A másik, hogy idősebb lett, benőtt a feje lágya, elmúlt nála ez a lázadó korszak, belátta, hogy így nem megy. Valószínüleg a kettő együtt.


Ki tudja, mit hoz a jövő, romáknál nem igazán működik ez az alázat. Lásd Győzike, Emilio, Kis Grófo, Jolly. Biztos lehetne még sorolni, de én sem követem ezt a zenei stílust. És mégis megélnek. Mert van rájuk igény. Jellemzően a hozzájuk hasonlók, de hát be kell látni, sokan vannak. Ha Tibit is eltartja majd ez a réteg, akkor bejött neki az élet. Ezt előre nem lehet tudni.

Talán ha ki tudják szakítani abból a környezetből, ami ennyire visszahúzza, akkor még normális felnőtt is válhat belőle.

2019. nov. 12. 17:46
 14/24 anonim válasza:
15%

Te hoztad fel a romázást a kérdésedben.


Ez az egész úgy kezdődött, hogy a Tibit ellenzők ellepték az összes közösségi felületet és telebombázták hogy Tibi oda nem való, xy-nek elvette a helyét stb. Mégis miről tehet ez a gyerek? Jól énekel, sikerült neki, az összes többit nem ő választotta. Ebben mégis mi az isten fáj nektek?

A kérdésedre válaszolva, ruszó Tibi nem rasszistázott le senkit. Maximum pár kommentelő akivel tudtommal nem azonos a személyisége :)


Az hogy minősítgeted meg a legalja, ez nem egy tehetségkutató atomfizikusoknak.

Példa: byealex egy büdös paraszt, és ne gyere azzal hogy ez a dolga mert nem kéne senkit elhordania minden szarnak. Egyszerűen rohadtul elvan szállva magától a semmitmondó zenéjével, 30 felett 15évesekre veri a fszát hogy velük fent maradjon :D

Ha annyira nem voltal képes hogy utananezz a közkedvelt manuelnek akkor nem is várom hogy megertsd hogy miről beszelek

2019. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem utáltam a cigányokat azért mert cigányok, és ezzel a legtöbb magyar így is van. Had ne soroljam miért utáljuk őket. Az ilyen cigányvédőkkel sem vagyok teljesen kibékülve, mint ez a kommentelő aki itt isteníti ezt a ostoba roma kölyköt. Nem tudom az ilyen hol él, de adjon hálát az égnek, hogy még nem kötöttek belé ok nélkül ezek a férgek, vagy nem lopták meg, vagy nem verték meg, vagy nem köpték le, csak azért mert magyar.
2019. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ember, te beteg vagy.

Nagyon nem érted, miről beszélünk.


Nem a Tibit ellenzők lepték el a közösségi médiát. Sehol nem láttam, hogy ellene szóló cikkek, bejegyzések születtek volna. Épp ellenkezőleg. A mellette állók kezdtek el átkozódni, mert nem egyből jutott tovább az ő kedvencük, és egyből rasszistáztak.

De ez mire jó?

Mindenkinek hadd legyen saját ízlésvilága, saját véleménye. Ha valaki nem veletek ért egyet, mert nem tetszik neki, az mitől rasszista?

Ez teljsen értelmetlen, remélem belátod.


"A kérdésedre válaszolva, Tibi nem rasszistázott le senkit."

Nos, ez nem válasz a kérdésemre, mert nem kérdeztem ilyet, és nem is írtam ilyet. Ő nem, vagy legalábbis nem nyilvánosan mondott ilyet. Mint írtam, a kommentelők tették.

De az a baj, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye velük, akkor egyből rasszistáznak, pedig ez baromság.


"Az hogy minősítgeted meg a legalja"

"Alex egy büdös paraszt"


Ugye te is érzed az ellentmondást?

Én legalja vagyok, mert látom valakin, hogy szegény nagyon buta. Sajnos ha fáj is neked, ez tény. Nem azt mondtam, hogy tehetségtelen, hanem hogy buta.

Na de te már nem vagy a legalja, ha mást minősítesz? :D

Hogy is van ez?


Alex nem paraszt, hanem egy kifejezetten intelligens, következetes ember, szakmai, és kiáll az elvei mellett, ez becsülendő.

Amit írsz róla, az nem tény, hanem csak a te VÉLEMÉNYED.

Szóval jó lenne, ha magadba néznél, mert amit te gondolsz másokról, az semmivel sem ér többet, mint mások gondolatai.

Ha neked van véleményed Alexről, rendben, semmi baj.

De ilyenkor el kéne fogadni értelmes ember módjára, hogy másoknak is van véleményük a te Tibikédről, és valljuk be, van is alapja.


Alex zenéje nem semmitmondó, max neked. Ha nem érdekel, nem hallgatod, ennyi. De megint ugyanazt az értelmetlen dolgot csinálod: fikázod valaki zenéjét, de ha más fikáz egy zenét (Tibiét), akkor már kikelsz magadból.

Hogy működik ez???


"Ha annyira nem voltál képes, hogy utánanézz a közkedvelt Manuelnek..."

Tessék?

Minek nézzek utána?

Nem róla szólt a kérdés, le is írtam, hogy számomra közömbös.

Miért nézzek utána, ha nem foglalkoztat, és nem is róla szól a téma?


Nagyon, nagyon buta dolgokat írtál, és fel vagy háborodva mindenen.

De érvelni nem tudsz, és saját magadat köpöd szembe az egymásnak ellentmondó állításaiddal.

2019. nov. 13. 18:32
 17/24 anonim válasza:
0%

”Amit írsz róla, az nem tény, hanem csak a te VÉLEMÉNYED.

Szóval jó lenne, ha magadba néznél, mert amit te gondolsz másokról, az semmivel sem ér többet, mint mások gondolatai.”


:)

2019. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem érdekel a származása. Rengeteg tehetséges roma van a médiában, pl. Oláh Gergő, aki meg is nyerte, vagy Pápai Joci.

Igen, tisztán énekel, kellemes hangszíne van, minderre felesleges erőlködések és mechanizmusok nélkül képes, ami zseniális. Sokaknak ez kemény évekbe telik, neki ösztönösen jön.

A gond azzal van, hogy a srác buta, mint a tök, és akkor is ezt mondanám rá, ha tejfölszőke lenne.

Van tapasztalatom a zenével és az énekléssel/hangképzéssel, nem is kevés. Viszont egy “őstehetség” hang csak ideig-óráig tud fókuszban maradni. Nyilván kezdetben könnyen jut olcsó sikerekhez, de egy idő után intellektualitás, tiállás nélkül ez kevés lesz.

Ha egy három soros dalt nem képes megtanulni, akkor vajon képes lesz 5-15 számmal színpadra lépni egy nagyobb volumenű koncerten?

Megértem, hogy Gáspár Laci magát látja benne, de orbitális túlzás lenne, ha őt hoznák ki győztesnek. Ez még mindig egy énekverseny, nem jótékonysági műsor.

2019. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
*kiállás nélkül.
2019. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy ByeAlex csalódott volt a mentorháznál, nem is kicsit, hiszen Kristóf bár “csak” rappel, hihetetlen mély érzésű, tehetséges srác, aki nem csak előadni, hanem maradandó dolgokat is képes alkotni.

Nyilván fáj a szíve egy ilyen ember miatt egy olyannal szemben, akinek van egy szép hangja, de mélyebb gondolata vagy mondanivalója a világról egy szám se, és máris rasszizmussal fűszerezi az egész sztorit.

2019. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!