Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondja ezt az ismerősöm?

Miért mondja ezt az ismerősöm?

Figyelt kérdés
Idősebb (én 32 ő 65 éves) köszöntöttem születésnapja alkalmából. Mondtam neki, hogy Isten éltessen még legalább 20 évig. Erre azt mondta, hogy ne kívánjak neki olyan, rosszat (?), nem akar olyan sokáig élni, bőven elég lenne neki 5 is. Ez nekem azért furcsa, mert úgy gondolom, hogy mindenki minél tovább akar élni.

2019. nov. 12. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mindenki akar sokáig élni, főleg, aki idősebb. Legközelebb mondd, hogy boldog születésnapot, abba csak nem köt bele.
2019. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 he84 ***** válasza:
100%
Szerintem az évszám behatárolása, hogy 20 évig, vagy bármilyen számadat túlzás volt. Megértem ha megbántottad vele. Valóban nem mindenki akar nagyon sokáig élni, de van aki igen. Ezt nem tudhatod előre, épp ezért jobb a számadatokat kerülni. A csak boldog szülinapot bőven elég felköszöntésnél, esetleg még azt lehet hozzá mondani, hogy éljen egészségben, persze ezt is minden számadat nélkül.
2019. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Èn nem úgy láttam, hogy megsértődött volna, nem is úgy vette. Úgy làttam, hogy az utóbbi időben nagyon elhagyta magát, életunt lett, elmondása szerint is az. Inkább mint egy biztatásképpen mondtam neki, hogy ne hagyja el magát. Nagyapámat ismerte, tavaly halt meg 92 évesen. Amikor a hetvenes éveiben járt, mindig mentünk meccsre foci meg kézilabda, nagyon aktív, fitt volt nagyon sokáig. Úgy veszi magát az ismerősöm, hogy ő már milyen öreg, erre mondtam neki, hogy még nem vagy öreg, nagyapám példáját nézd, aki még abban az életkorban, amiben most te vagy még nagyob fitt volt, még sokkal öregebben is. Mondjuk ő profi szinten kézilabdázott anno nagyon régen a helyi városi csapatban.
2019. nov. 12. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!