Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csesztet mindenki ezzel?

Miért csesztet mindenki ezzel?

Figyelt kérdés

A családtól kezdve a barátokon át a kollégákig mindenki csesztet azzal, hogy utálok főzni, így nagyon ritkán is csinálom. Számomra macera az egész, úgy érzem, hogy feleslegesen megy el az amúgy is kevés időm, és utána meg olyan gyorsan elfogy. Plusz idegesít, hogy csomó ételnél ott kell állni és kevergetni kell, stb. Illetve nyáron az amúgy is 30 fokos lakásban végképp nem akarok a meleg konyhában lenni.

De ha valami miatt szóba kerül a téma, mindenki rögtön kiakad, hogy de hát a főzés tök jó, meg egyszerű, meg olcsó, meg őket kikapcsolja. Én attól még utálom. Miért zavarja ez az embereket?

(Igen, nő vagyok. A párom férfiként sokkal szívesebben főz, mint én, de persze ezért is kapom a beszólásokat.)



2019. nov. 20. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

mert a sütés/főzés király dolog. Egy kreatív tevékenység ami lehetőség ad neked hogy pár kis szarból összedobj valami igazán jó dolgot.

Olyan benyomást kelthetsz mint aki nem szereti a jó kajákat, inkább rendeli a cuccokat étteremből. Persze ez nem baj, de ezzel azt kommunikálod magadról, hogy egyáltalán nem vagy házias, kevésbé vagy kreatív és kevésbé vagy takarékos. Pedig ezek jó tulajdonságok de látszólag egyik sem elmondható rólad.

A tradíciókkal szándékosan elő sem jövök, de egyszerűen illetlenség úgy várni vendégeket hogy a ház asszonya nem csinált semmi finomat...

2019. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok sütni-főzni, de soha nem értettem, hogy miért kell cseszegetni azt, aki nem szereti csinálni.

Az emberek furák.

2019. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik, hogy ne a te életeddel foglalkozzanak! :)

Én se szerettem amúgy főzni, maceràsnak unalmasnak talàltam. Én nem kaptam sok beszólàst szerencsére.

Kb 2 éve kezdtem próbàlgatni a főzèst, és a sikerélmények miatt kedved kaptam hozzà.

2019. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma. Ne foglalkozz senkivel. Csináld amit szeretsz...stb,stb
2019. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert sok ember nem tudja elfogadni, hogy mások nem úgy gondolkodnak mint ők. Én utálok vasalni, muszályból csinálom. Ismerősöm pedig még az ágyneműket is kivasalja. Erre én már nem vetemednék :). Főzni imádok, de ismerek olyat aki nem, elfogadom mivel nem vagyunk ugyanolyanok, amúgy is semmi közöm hozzá. Egyedül arra tartozik akivel együtt élsz.

Nálam ilyen egyszerű.

2019. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!