Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, hogy nem halad...

Úgy érzem, hogy nem halad semerre az életem, le vagyok maradva. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Persze, az első, és legértelmesebb ötlet az, hogy tegyek ellene. Inkább arra gondolok, hogy ez az érzés ellen mit tegyek, mert megőrülök, minden nap ezen depizek.


Most telefonról nincs kedvem kifejteni, hogy miért érzem így, és miért félek, hogy így is marad, talán később.



2019. nov. 21. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érzés ellen is az a legjobb, ha teszel vmit, amivel előrébb vagy, mert már a gondolat is jó érzéssel tölt el, hogy tettél vmit.

De ha segít, 100 éven belül mindannyian halottak leszünk, még a ma született kisbabákat is beleértve, szóval mindegy. 100 év nem nagy idő a Föld történelmében, és akkor senkit sem fog érdekelni, hogy most hol tartasz, vagy hol nem.

2019. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan így érzik. Aztán beszélgetünk egymással és rájövünk ez csak az elégedetlenkedés és a türelmetlenség gonosz összjátéka. Semmiről nincs senki lemaradva, maximum azt hisszük mert másokhoz kezdjük hasonlítgatni magunkat AVAGY rosszul számoltuk ki az időt mindarra amit elterveztünk.

Van ilyen. Szerintem az a legjobb MEGOLDÁS, ha nem ezen agyalsz, hanem éled az életed, teszed a dolgod és nem siránkozol. A legtöbb mit mindenki tehet(ne). ;)

2019. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vágj neki külföldnek, ebben az országban nincs normális jövőd.


(azthiszem lassan én is belevágok)

2019. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Feltételezem, fiatal vagy. Biztos vannak terveid, hova tanulsz tovább, mit szeretnél csinálni. Gondolj arra, hogy kis lépésekben haladsz célod felé és tegyél is kis lépéseket.
2019. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miben vagy lemaradva és kitől?
2019. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 - Csak veled tudok egyetérteni!
2019. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4: "Hat, haladok, de nagyon kis lepesekben. Nagyon. Ugy erzem, hogy soha nem fogok odaerni.


#5: Aa, egyszeruen nincs idom leulni a laptop ele, szoval bocsi az ekrzetek hianyaert.

21 eves vagyok, jelenleg egy gyorsetteremben dolgozok, 4 eve (diakkent kezdtem). Egyebkent nagyon szeretem, ennel jobb tarsasagot, meg egesznapos hangulatot nem is kivanhatnek. 3 bajom van csak vele: a 3 muszak, es ami ezzel jar, hogy folyamatosan faradt vagyok (bar ennek is megvan az elonye, mert nagyon rugalmasak a beosztassal kapcsolatban, ha kerek valamit, 95%, hogy megkapom), a fizetes (bar ez relativ, egyik baratnom irodaban dolgozott, es jobban kerestem nala, egy masik kavezoban barista oklevellel, es nala is jobban keresek vegzettseg nelkul), es ami jelenleg a legjobban zavar, maga az erzes, hogy nem csinalok semmi "ertelmeset". Bar tudom, ez is viszonyitas kerdese, mert szoktam olvasni ezen az oldalon, hogy 30 eves felnott ferfiak nem dolgoznak semmit, es anyuci tartja el oket. Ennel talan jobb vagyok, de akkor sem agysebeszet, na.

Nincs erettsegim, mert 12. felevkor szemelyes okok miatt kileptem a sulibol. Rogton utana beiratkoztam estire, de ugyanazok az okok miatt azt se fejeztem be. Most meg abszolut semmi motivaciom nincs megcsinalni. Mar csak azert se, mert mindig arra gondolok, hogy az alommunkamhoz ugyse kell, tehat "felesleges". Egyedul az angol van meg elorehozottan, angolul tok jol tudok, meg tanulok spanyolul is, a nyelvek nagyon erdekelnek, a nemeten kivul barmelyiket szivesen megtanulnam, szerencsere jo a nyelverzekem is.

Ha mar alommunkanal tartunk. 2 dolog van, amit szivesen csinalnek, de mindkettobe felek belekezdeni mas okok miatt.

Az egyik a sminkes es maszkmester. Nagyon szeretek sminkelni, mindig egy csomoan megdicserik a sminkjeimet, meg nemreg kezdtem el foglalkozni az SFX-szel is, egesz Halloween este egy csomo idegen is megdicserte a sminkjeimet (en csinaltam 2 haveromnak is). 2 okbol kifolyolag felek belekezdeni ebbe komolyabban is. Az egyik az, hogy nagyon draga a tanfolyam (egy normalis alap sminkes kepzes 1 millio, az SFX 1,5 millio), es felek, hogy Magyarorszagon ennek nincs jovoje, es kidobok erte egy csomo penzt, es vagy egyaltalan nem tudok vele elhelyezkedni, vagy talan sikerul, de nem keresnek annyival tobbet, hogy megerje. A masik ok... Egy sorozatbol vett peldahoz hasonlitom. Az Euforiaban egy fiu nagyon szeret focizni, es az az alma, hogy az NFL-ben jatsszon, es egesz fiatalkoraban mindenki biztatja, az apja azt mondja neki, hogy o a legjobb, a csaladja, meg az egesz kornyezete folyamatosan dicseri, viszont amint bekerul az egyetemre, rajon, hogy a tobbiek is lrgalabb olyan jok, mint o, es semmi eselye bekerulni az NFL-be. Na een a sminkelessel vagyok igy. Hogy oke, hogy jo vagyok benne, na de masok is, es nimcs ennyi szabad hely.

A masik alommunkam a kamionsofor. Nem lebeszelest szeretnek hallani, en nagyon szeretnem ezt csinalni. Raadasul kamionsoforbol hiany van, tehat ha meglennenek a papirjaim, szinte biztos vagyok benne, hogy felvennenek, raadasul jol is keresnek. A jogsik is dragak, de legalabb tudom, hogy megeri. Csinalom is a B-t... Egy eve. A kresz tanfolyam es a vizsga kozott 2-3 honap telt el, mert egyszeruen nem volt idom tanulni, szoval azzal is csak huztam az idot, de vegul elsore atmentem egy hibaval. A vezetes az kicsit mas... Nagyon szeretek vezetni, nagyon elvezem, mrg az oktatom szerint is egesz ugyes vagyok (nyilvan nem annyire, mert kezdo vagyok, csak nehany mas emberhez kepest). Megis megbuktam ketszer is. Masodszorra tok jogos volt, nagyon izgultam, ezert benaztam. Elsore szerintem es az oktatom szerint is at kellett volna mennem, de mindegy.... Miutan masoxszorra is megbuktam, annyira osszeomlottam (hozzajarultak a maganeleti problemak is), hogy fizetes nelkuli szabira mentem, es elutaztam 2 honapra. Az a 2 honap nagyon jo volt, egyedul utazgattam Europaban, tok jo volt, es ha nem is teljesen, de kicsit helyretett lelkileg, meg onbizalmat is adott, hogy mindent megoldottam (mert voltak problemak). Csak minden felretett penzemet elkoltottem, szoval 3 honapig nagyon csoro voltam, forintrol forintra eltem, most ugy kb megvagyok, ugyhogy most mentem azota eloszor ujra vezetni. Valoszinuleg januarban vizsgazok ujra, de nagyon felek, hogy megint megbukok. Hat hogy akarok igy kamionsofor lenni, ha egy B-n is megbukok? Mondjuk az oktatom meselte, hogy o is megbukott anno, most meg oktato, de o csak egyszer. En meg ehyelore ketszer, aztan ki tudja....

Viszont mas munka nem jut eszembe, amit szivesem csinalnek, csak ez a ketto. Szoval felek, hogy ha ezek kozul egyik se jon ossze, akkor itt fogok meghalni, ahol most vagyok. Amit mondom, szeretek, csak vannak negativumai is.


Nagyjabol ennyi. Igazabol maganeletileg is le vagyok maradva, soha nem volt meg normalis kapcsolatom (egy fura volt, ami annak tunt, vagy annak indult, de tok mas lett belole). De jelenleg ez erdekel a legkevesbe, nem is szeretnem most.

2019. nov. 23. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!