Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki megbánta, hogy egyetemre járt?

Figyelt kérdés

Írjátok le azt is, hogy mit végeztetek illetve, hogy félbehagytátok-e vagy meglett-e azért a diploma.


Én 26 vagyok és már 19 évesen ott rontottam el, hogy a középsuli után maradtam OKJ képzésen (szakközép) olyan képzésen ami piacképtelen (it hálózatos), de mivel nem volt jobb ötletem és nem mertem másba belefogni így az okj után az egyetemen is ezt a szakterületet folytattam, de mára annyira befásultam és megutáltam az egészet (kiemelten a sok céltalan tanulást), hogy semmi kedvem már az egészhez. Belegondoltam, hogy 6-7 év alatt kvázi 2-3 melós szakmát perfekt kitanultam volna jóval kevesebb stresszel (cnc-s, villanyszerelő, ács stb.) ami nem is igényelt volna olyan sok tanulást tehát mellette nyomhattam volna a németet és most kint dolgozhatnék nyugaton 2-3 szakmával a zsebemben. Jó mondjuk lehet fizetni kellett volna pár százezret a második OKJ-ért, de diákmunkával azt is előteremtettem volna. De élvezném a melósok nyugis és primitíven boldog életét a napfényes Ausztriában súlyos pénzeként és szelhetném az Alpokot egy szép BMW-vel. Ehelyett itt vagyok már 30-hoz közel nulla munkatapasztalattal, rengeteg céltalan belefektetett tanulással, befásult, depresszív személyiséggel és legfőképpen elhibázott pályaválasztással és nem tudom mit hoz a jövő.



2019. nov. 21. 23:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Megbántam, hogy egy BAsc képzésre mentem egyetemre. Bachelor's of Applied Sciences és ott programozónak tanultam, majd rájöttem hogy egy nagyon gyenge főiskola szerű képzés csak, ami után nem tudnék Mscre sem menni, de legfontosabb nem lenne mély ismeretem semmiről sem.


(Persze ez külföldön volt)


Lényegében adott technológiákat tanítottak és azzal kellett alkotnunk. Azaz azt mondták hogy X órára csináljunk egy webshopot php és mysql segítségével. Így megcsináltuk... Nagyon pici betekintést nyertünk a technológiába.


Tényleg kevés. Kb 1 napos php tanulás után csináltam meg egy webshopot. Meg mysqlben pár egyszerű lekérdezés megtanultam pár nap alatt megfelelően alkalmazni.


Ez egy negyed éves tantárgy volt. Lényegében semmire sem volt jó, mert a tényleges php, mysql, html, css és egyébb tudás amit megtanultuk semmire sem volt jó. Bárki pár nap alatt elsajátítja.


A mögöttes tartalmat, hogy mi mért hogyan működikből meg csak éppen eleget tanultunk, hogy azt az adott dolgot megcsináljunk. Nem többet sem kevesebbet.


Persze sok tantárgyam volt, mivel negyed évente cserélődtek, így sok példát tudnék hozni, de az a lényeg, hogy picit úgy éreztem mint ha semmit sem tudnék az égvilágon. Csak olyan alap dolgokat, amiket pár nap alatt bárki megtanul, csak mondjuk 20 fajta dologból tudom ilyen keveset.


Szóval abszolút semmi haszna. Senki sem fizetne érte. Arról meg aztán ötletem sincs mi hogyan működik a színfalak mögött.


Így végülis elrontottam 1 évet. Építettem 1-2 appot amik menőn néznek ki.


Majd itthon újra kezdtem a BMEn a dolgokat.

2019. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt bántam meg, hogy építőmérnöki szakot választottam a gépész helyett.
2019. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen is, meg nem is.

Tanárként végeztem egy egyébként kurrens szakpárral. Már a gyakorlaton rájöttem, hogy tanárnak igencsak közepes vagyok.

Jelenleg ugyan nem kínzom a gyerekeket magammal, de azért jó tudni, hogy van egy diplomám, és nem csak a gyártósor vagy a mekis takarítás van, mint opció a jövőre.

Azt sem bántam meg, hogy nem tanultam szakmát, mert lányként kb. csak virágkötő vagy varrónő lehetnék havi 80000 Ft-ért rabszolgaszinten, akkor már inkább tanár 130-ért, de szabad hétvégével.

Mondjuk túl hosszú volt az egyetem, de arról nem én tehetek. Legalább viszonylag értelmes emberekkel voltam addig is.

Kérdező, megnyugtatásul, a legtöbb okj-s bizi ugyanúgy csak seggtörlésre jó. Ja és bocsi a fektételezésért, de lehet azt is hasonlóképpen nem vetted volna komolyan, és most ugyanez lenne a kérdés, csak abban a formában, hogy ki bánta meg, hogy nem ment egyetemre.

Ugyanakkor nem hinném, hogy pusztán egy elhibázott pályaválasztási döntés miatt érdemes temetni magad és befásulni, még mindig alakíthatod úgy az életed, hogy jó legyen, nem vagy még olyan öreg. :)

2019. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy egyetem miatt nem volt egy karácsonyom sem több évig! Minden karácsonyi szünet a végtelen mennyiségű magolásról szólt.
2019. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
Igazából azért éri mostanság jobban meg az ha szakmát tanulsz mert ha elmész egy munkahelyre egy diplomával ott ugyan úgy meg kell tanulnod azt hogy ott mit is kell csinálni a gyakorlatban. Tehát itt igazából mindegy az ha van diplomád vagy sem. De nagyon sok olyan munkahely van ahol mindegy milyen diplomád van csak legyen, azért hogy tudják hogy most képezhető vagy vagy sem. Szóval a diploma meg éri is meg nem is.
2019. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!