Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még olyan ember, aki...

Van még olyan ember, aki megbánta, hogy egyetemre ment és inkább kitanult volna egy szakmát? Mennyire gáz, hogy nincs akaraterőm államvizsgázni és inkább azonnal otthagynám, hogy kitanuljak víz/gázszerelőnek vagy burkolónak?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Részemről nem gáz, azt csinálsz, amit akarsz.
2019. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha olyan szakot választottál, amivel nem mész sokra a munkaerőpiacon, akkor egyáltalán nem gáz, hogy inkább elmész víz/gázszerelőnek. Viszont ha csak az államvizsga hiányzik, akkor azért illene megcsinálni a diplomát. Még akkor is, ha nem használod a későbbiekben. Ne hagyd veszni azt a sok évet, amíg güriztél érte.
2019. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Családomban volt ilyen, a gyerek rájött hogy köszönő viszonyban sincsenek a tanulással töltött évei a fizetéshez képest.

Tanult egy szakmát, elkezdett hegesztéssel foglalkozni, szerzett egy kis tőkét, vett otthonra berendezéseket, csinált egy műhelyt, és megcsinálja amit visznek hozzá, persze jó pár éves tapasztalattal, több minősítés mellett.

Alkalmazottként is szabad volt a hétvégéje dolgozott 5 napot a héten állandó délelőttösként, hétvégéken meg összekapart egy kis extrát maszekolással.


Jelenleg az öccse is besegít már mert egyedül kevés a vállalt munkákra, neki megérte.


A szaros egyetemével meg ki kellett volna mennie külföldre, hogy valamennyi látszata legyen.

2019. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

En fösuli mellett jartam külön OKJ-re. Mert gondoltam amig palyazgatok a diplomaval majd kezdökent allasajanlatokra, az mellett dolgozom is mig felvesznek vegre.kb igy is alakult.

Letettem üzletvezetöit a fösuli mellett. Diplomasan meg üzletvezetökent kezdtem mire lett normalis munkahelyem

2019. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy nincs akaraterőd az ciki

az, hogy szeretnél szakmát tanulni, az nem ciki

de nem könnyebb egy szakmát jól csinálni, mint államvizsgázni

büdös munkásból, aki pofázik, de csak kárt csinál és nem hasznos munkát, abból meg rengeteg van, abból nem hiányzik egy újabb

2019. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt egy pillanat amikor igen. De nem az egyetem tehetett róla igazából, hanem sok minden más.


Ahogy előttem írták, ha te elvergődtél a végéig és nem vagy képes államvizsgázni, akkor az nagyon gáz.

2019. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hajjaj, üdv a klubban. Ez rám is igaz és sok más ismerősömre is. Szóval nem vagy egyedül. Nekem is már csak a záróvizsga van hátra, de semmi kedvem hozzá, semmi értelmét nem látom. Azért megcsinálom már :D
2019. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokhasznát nemfogod venni ha nemfogod kihasználni mert nem szereted. 1 jó szakmával 2X annyit lehet keresni mintegy egyetemi diplomával. Dehamár eddig eljutottál csináld meg.
2019. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én igen! Elmentem egy szakra tanulni most nem nevezném meg, de nem ilyen bölcsész, szociál lehet rizsázni mindenből szak! El is jutottam a záróvizsgáig, minden tárgyam megvan! Szakdoga leadva, kreditek összesítve, abszolvált státusz kiállítva. Erre már negyedjére megyek arra a kbszott államvizsgára! Ismerek olyan embert is, aki otthagyta szintén záróvizsgáig jutott és volt, aki hatodjára ment át!


Ha én ezt tudom, hogy ennyire szívatós még az a rhdt államvizsga is, akkor lehet hagyom a fenébe az egészet! Ennyi idő alatt kint külföldön már milliókat halmoztam volna fel a számlámon! Hazajöttem volna szépen, és elkezdtem volna megalapozni az életem. Most meg itt vagyok lényegében semmi nélkül, megint mehetek államvizsgázni januárban. Ha ismét meghúznak akkor fél évig megint nem tudok normális munkát találni! Ne higgyétek, hogy én vagyok a hülye egyszerűen pofára is megy és tényleg direkt kicsesznek az emberrel! A legrosszabb az egészben, hogy benne van több, mint 5 évem ebbe a szarba aztán lehet mégsem lesz róla papírom! Mások meg lenéznek emiatt, vagy netán még okosabbnak is gondolják magukat pedig egy nagy fszt!

2019. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!