Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megbánta,...

Van itt olyan aki megbánta, hogy egyetemre/főiskolára ment és pazarlásnak érzi az ott eltöltött éveket, ill. a diplomáját?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Van!
2014. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos
2014. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. 4 évet elcseszni egy olyan szakra, amihez semmit nem értek és abszolút nem is érdekel?! Igen, hatalmas nagy pazarlás volt, ha újra dönthetnék, inkább valami hiányszakmát tanulnék vagy külföldre mennék pénzt gyűjteni.
2014. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is, egy számomra tök érdektelen szakot elvégeztem nem is tudom miért, nem volt konkrét elképzelésem, páran ajánlották, akkor érdekesnek tűnt.

Tulajdonképpen egy része az is volt de nem nagyon tettem magam oda, szóval különösebb szaktudásom, tapasztalatom nincs - így pedig nem tudok vele elhelyezkedni, bár igazából nem is annyira akarok, mert az állások kb. 70%-át amit lehetne vele csinálni valószínűleg utálnám.

Most már lennének jobb terveim, ötleteim, csak a államilag finanszírozott éveim elmentek erre, annyit pedig nem keresek hogy elkezdjem azt, ami érdekel, időm sincs már munka mellett.

Mást kellett volna tanulnom, nem elkezdeni valamit, aminek a tantervével a beiratkozás után szembesültem és gőzöm nem volt, milyen állásokat lehet vele betölteni...

Annyi minden érdekelt, matek OKTV helyezett voltam, irodalmi versenyekre is jártam, erre egy tök érdektelen, nem is keresett szakot sikerült csak összehoznom...

2014. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként dolgozok nettó 110e-ért, de voltam már favágó is nettó 160e-ért, illetve benzinkutas havi 12 napban 136e-ért.


Favágó munkával 2 gond van, iszonyat kemény és idényjellegű.


Kutasként nem kell megszakadni, csak a nem túl kedves embereket elviselni, illetve a vásárlók lopási kísérleteit minimalizálni (ami sajnos bőven akadt, 20-50 próbálkozás napi szinten). Fizikailag nem megterhelő, de lelkileg leamortizálja magát az ember elég gyorsan.


Vegyészmérnökként igaz nem fizetnek túl, ledolgozandó napok száma is több, de legalább nem monoton és legfőképpen nem megalázó.

2014. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen is, meg nem is. tény, h semmi használható tudást nem adtak át, a tanárok többsége magyarázni, tanítani sem tudott.


igazából örülök azért, h diplomás vagyok, mert szinte mindenhol azt kérnek, de teljesen kiábrándultam a magyar felsőoktatásból. és nem csak a saját tapasztalataimból kiindulva.

szinte mindenhol nemtörődöm, tanítani nem tudó, beképzelt oktatót vannak, és nagyon ritka az olyan egyetem/főiskola, ahol használható tudást adnak át.

nekem például gimiben sokkal jobb tanáraim voltak. az biztos, ha újrakezdeném, nem mennék főiskolába.

2015. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!