Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INFP vagyok és szerintem az...

INFP vagyok és szerintem az ENTJ ismerősöm régóta fülig szerelmes belém. Fura felállás. Lehetséges, hogy egy ENTJ-nek egy INFP kelljen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek, csak azok válaszoljanak, akik komolyan veszik az MBTI-t.


Azért sem értem, mert azt gondolnám, hogy egy ENTJ-nek inkább Thinker társ kell.. az INFP-nek meg már az is jó, hogy intuitív az illető... az én típusok szinte bárkit el tudna fogadni és szeretni..


Ti mit gondoltok erről? Van esetleg hasonló személyes tapasztalat?



2019. nov. 22. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok h INTP vagyok de kifejezetten társa típus .. A többieket hogy azonosítottad be ..nem félsz h szubjektív érzékelés mait ez problémás vagy honan tudod sziklaszilárdan ?
2019. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a T-F párosítással, inkább az I-E ellentéttel lesznek gondok. Barátom ENFP, én INFP, de hiába vagyunk nagyon hasonlók, lassan falra mászom az extrovertált hülyeségeitő, ő meg attól, hogy napokig nem igénylem hogy hozzám szóljon.
2019. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Igazából minden lehetséges, de nem lehet, hogy esetleg ESTJ vagy ISTJ? Megtévesztő lehet. Sok ESTJ hiszi azt magáról, hogy ENTJ, és mások is szokták keverni.


Nem intuitívak, ezért meglepő talán, de ők még mindig jobban szoktak szimpatizálni az NF típusokkal, mint az ENTJ-k. Afféle aranyos, érzékeny, pátyolgatni való kis csodának látják őket, akik mellett szeretnek kiállni, akiknek szeretnek biztos támasztékot nyújtani a hétköznapokban. Az ENTJ pedig inkább gyengeségnek szokta felfogni az INFP érzékenységét, az ENTJ-nek meg aki gyenge, az nagyjából nem is ember. :'D Ugyanakkor a tudást azt értékelik, az INFP-knek meg megint csak általánosságban véve sokféle érdeklődési körük szokott lenni, és ameddig egy téma megfogja őket, addig mindent tudni akarnak azon belül, úgyhogy ez nyújthat egy ellensúlyozó imponálást.


Akiket én ismerek ENTJ-ket, nem rajonganak típustól függetlenül se az introvertáltakért, mert sunnyogósnak találják őket, de ezen a téren is vannak kivételek, pl. engem kedvelnek, de már párszor megpróbálták bemagyarázni, hogy nem-e én is ENTJ vagyok inkább, mint ők INTJ helyett, miután nem produkálom az idegesítő, introvertált viselkedésformákat.

2019. nov. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
* az ők és az INTJ között kimaradt egy vessző, elnézést.
2019. nov. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Inkább vagyok ambivert, mint full introvertált (60% intro, 40% extro). Tuti, hogy INFP - aki ismer, az tudja -, ennek ellenére elég közvetlen. Ha a helyzet megkívánja, lazán odamegyek idegenekhez.

A Te-m van a leginkább háttérbe szorítva, de ha valamit felfogok, nagyon könnyen használom.. kérdés, hogy mennyi idő alatt és gyakorlás után fogom fel :D

2019. nov. 25. 21:19
 6/16 A kérdező kommentje:

Egyszer elmeséltem neki, hogy mennyire megalázó helyzetbe kerültem és hogy milyen borzasztó hangnemet ütött meg velem szemben az a valaki.. fura, de ahelyett, hogy nyavalygásnak vette volna, kiállt mellettem.

Persze volt egy hasonlóan leüvöltős-megalázós sztorim (b*zi INFP-knek más se jut :D), az pl. hidegen hagyta.


2 év hallgatás után elmeséltem neki, hogy a nárcisztikus pszichopata főnököm hogy bántalmazott lelkileg.. lecseszett, hogy máskor előbb szóljak. Mondta, hogy Amerikában ezért már rég lecsukták volna.

2019. nov. 25. 21:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy NT, efelől kétségem sincs... nem gyakorlatias egyáltalán, de nagyon átfogóan lát át helyzeteket és rögtön kiszúrja a hibát.
2019. nov. 25. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem F-T vonzodhat egymáshoz, ellentétek vonzák egymást alapon. Más kérdés hogy müködik-e de vannak ilyen párkapcsolatok.

INFJ férfi vagyok, két ENTJ nő ismerösőm van(nem pár kapcsolat), minda kettő értékeli az érző oldalam. Egy ENTJ férfinél lehet hogy nem lenne így.

2019. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"2 év hallgatás után elmeséltem neki, hogy a nárcisztikus pszichopata főnököm hogy bántalmazott lelkileg.. lecseszett, hogy máskor előbb szóljak. Mondta, hogy Amerikában ezért már rég lecsukták volna."


Na, ez már egy olyan xNTJ mentalitás, ami problémát jelenthet egy INFP-nek, ami nem tehet esetleg vonzóvá egy INFP-t. A mi szemünkben a legtöbb ilyen szituáció azt jelenti, hogy az illető nem tud kiállni magáért, valamilyen szinten ezért nagyon durván és sarkosan fogalmazva "életképtelen", és inkább panaszkodik, hogy eltiporják, minthogy tenne ellene, mikor megvannak az eszközök, amikkel el lehet hárítani a problémát. Meg lehet oldani a problémát. Ha meg elkezdesz mentegetőzni, hogy miért nem szóltál, miért nem léptél, akkor ebből hozzá nagyjából ez jut el; "cselekedni papucs, de kifogások azok vannak...". Attól függetlenül, hogy jogosan gondolja-e így vagy sem, az ENTJ számára ezek a gyengeség jelei, amit ők nem tolerálnak. Egyszer-kétszer még megvéd, egyszer-kétszer még szereti is az ilyen szituációkat, amikben így fejezheti ki az odafigyelését, később meg elkönyveli, hogy ha te védelemre szorulsz, nem tudsz megállni a lábadon, akkor nem vagy vele egyenrangú fél, ergo mit akarsz mellette.


Mindehhez hozzátenném, hogy ez csak egy sablon-gondolkozás, és minden személy összetettebb, másabb, különb, mint a típusának a sablonja.


Azt meg, hogy a teszt, milyen százalékokat ad ki, azzal ne törődj, azért mert 60-40 százalékban vagy intro szerinte, még nem leszel ambivertált. Megkockáztatom, hogy 1000 emberből maximum egynek jön ki 100% az egyik véglethez, és nekik is lehet több vagy kevesebb, ha más a hangulatuk. Teszem azt, ha valakinek kijön 78% I, attól még nem lesz ambivertált, mert ennyi erővel 99%-ig mindenki ambivertált lenne. Az MBTI-nél nincsenek ambivertáltak, a százalékok a teszteknél meg tényleg afféle kis jelentéktelen színesek. A kognitív funkciók számítanak csak.

2019. nov. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

entj és intp /Infp különösen jól kapcsolodik egymáshoz.


Úgy mint Enfp - Infj/intj

2020. nov. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!