Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INFP vagyok és szerintem az...

INFP vagyok és szerintem az ENTJ ismerősöm régóta fülig szerelmes belém. Fura felállás. Lehetséges, hogy egy ENTJ-nek egy INFP kelljen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek, csak azok válaszoljanak, akik komolyan veszik az MBTI-t.


Azért sem értem, mert azt gondolnám, hogy egy ENTJ-nek inkább Thinker társ kell.. az INFP-nek meg már az is jó, hogy intuitív az illető... az én típusok szinte bárkit el tudna fogadni és szeretni..


Ti mit gondoltok erről? Van esetleg hasonló személyes tapasztalat?



2019. nov. 22. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Infp nek - Enfj /Entj
2020. nov. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
menekülj (INFP lány)
2021. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat, entj érzelmileg analfabéta, nem fog tudni megérteni nem fog érzelmi támogatást adni, de általa fejlesztheted a Te funkciód. Az én ismert entj - m agresszív, és szadista (persze csak szexben)

és nagyon tevékeny, céltudatos, bulizos (Se).

Meg kell próbálni nekem ez már túl szélsőséges, de barátként jól funkciónálunk, mind a kettőnknek van haszna egymásból, és hát entj nek ez fontos.


Én intj-t preferálom inkább , érzelmesebb, elvontabb (ni).


Infp nek jó match - Enfj, Infj, Enfp, intj, entj.

2021. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Vonzódik a Fi-d hez.
2021. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

INTJ férfi vagyok.


Ahogy a 14-es is írta, ezt már én is megfigyeltem magamon, hogy a gyenge, de nem teljesen erőtlen Fi funkcióm miatt én is vonzódom az INFP lányokhoz. Az Ne esetükben eléggé furcsa nekem, mivel ezzel és a satnya Te-jükkel nagyon szétszórtak, de ha megfog a lány, akkor ezt inkább aranyosnak találom. A domináns Fi-jükkel ez a párosítás bennem a csodálkozás folyamatát indítja be, keresem rájuk a válaszokat, szeretném "tanulmányozni" és "jobbá" tenni őket, azáltal, amilyen én magam vagyok és amit a világról tudok. Mindeközben én is igyekszem tanulni tőlük, még ha általában - kimondatlanul is, de eléggé szkeptikusan állok a világnézetükhöz.


Problémát eddig mindig az érzelmi ráhangolódás okozott, ha lelki támogatásra volt szükség. Felfogtam én általában, hogy mi a nyomasztó, de én azonnal megoldást akartam találni. Előremutató tanácsokat adtam, már terveztem, hogy mik a lépések az ügyben, hogy megszűnjön a rossz érzés kiváltó oka. Ez volt mindig is a "hiba", hogy én így szeretek. Volt, hogy bejött és tényleg tudtam segíteni, átlendülni, de nagyon gyakran csak hallgatnom kellett volna és gyengéden kapcsolódni az érzelmi világukhoz, nem pedig okokat és megoldásokat keresni. Viszont ez nekem nem igazán megy, talán soha nem is fog menni. Ha pedig pejoratívan fogalmazok, akkor számomra ez noneffektív, felesleges vergődés, mintha nem is akarna jobban lenni.


Másrészről azonban, tényleg nagyon produktív kapcsolat tud lenni egy INFP-INTJ között, egymást tanítva, mély tartalmakkal. ENTJ esetében szerintem még ennél is problémásabb. Az ENTJ annyira sem "megértő" mint egy INTJ, sokkal inkább megoldásorientáltabb, amit egy INFP sokáig nem fog tolerálni (értsd: megzuhan lelkileg). Viszont azt is el tudom képzelni, hogy képes vagy annyira bedurrantani az ENTJ csonka Fi-jét, hogy képes még a dom. Te-t is megregulázni, ha valóban szeret téged.


Ő alapvetően cselekvésorintelált gondolkodó típus, akinek a lelke mélyén feltett szándéka, hogy gatyába rázza ezt a sz*ros világot, te pedig, feltételezem egy törékeny lélek vagy, aki mindenekelőtt kiteljesedésre vágyik magában és másban. Nem összehozhatatlan párosítás, de végső soron talán nem egy életbiztosítás, főként a egyéni személyiségjellemzők finomhangoltságán múlhat a dolog kimenetele.


Viszont - ha szabad kérnem, írd meg, hogy mi sült ki a dologból, nagyon érdekel.


Üdv

2021. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
egy álmodozó egy parancsnokkal...
2021. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!