Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lehet szerintetek egy...

Milyen lehet szerintetek egy ESTJ (vezető) személyiség, aki mellette még autista is?

Figyelt kérdés
Időnként kitöltöttem ezt a tesztet, alig akartam elhinni, hogy ez jön ki, de minden alkalommal ez jött ki. Mindig introvertáltnak gondoltam magam, azért se hittem el. Hogyan képzeltek el egy ilyen személyiséget, aki mellette autista, nő és 28 éves. És csak idén lett diagnózisom, tehát annyira súlyosnak se mondható, de tény, hogy nincs társasági életem, teljesen introvertáltként élek, ami mindig is zavart. Mindig is tudtam, hogy mikor találkozom valakivel, vagy nagy ritkán sikerül eljutni egy rokoni összejövelre, mindig sokkal jobban érzem magam mint egy átlagos napon otthon ülve. Régebben azért többet jártam de az most hosszú hogy most már miért nem.
2019. nov. 24. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő környezetben, pl. elfogadó és támogató környezetben, ill. hasonszőrűek között miért ne lehetne sikeres vezető belőled?


Ha magasan funkcionáló autista vagy, akkor "visszatanulhatod" az átlagemberek metakommunikációját, kiismerheted stratégiáikat stb. Szóval az sem kizárt, hogy hitelesen játszd el, hogy közéjük illesz.


Üdv egy neurotipikustól.

2019. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy ha munkahelyen vagyok most már senkinek fel se tűnik, de munkahely függő h kikezdenek-e. Pl mikor gyárakba vagy könnyű, betanitott munkára megyek ott nagyobb eséllyel kezdenek ki, mintsem normálisabb munkahelyen. Mivel utóbbiban nem kérdeznek a magánéletemről, mig az előző helyen mindenről kiakarnak faggatni. Kénytelen vagyok hazudni, mert az autizmusom sehol sem derülhet ki de ez mellett még aszex is vagyok, amit be szoktam vallani. Otthon viszont miért kéne magam megjátszani? Csak ott az a baj, kb mindenki bezárkózó tipus rajtam kivül, nem csak az autizmus miatt lógok ki. Mivel elég ingerszegénységben vannak mert azt szeretik, igy barátok hiányába ebbe kényszerülök én is. De én ezt a kihaltságot, ürességet nem birom. Emiatt sok a konfliktus. Nem birom elviselni az egyedüllétet sem és unalmas nekem bárhová is egyedül menni. Ők spontán emberek, én viszont tervező vagyok, igy emiatt is vannak konfliktusok. Mert ha elakarunk menni valahová, én előre megakarom tervezni, ők viszont nem, "megyünk amikor tudunk, lesz ami lesz" felfogással. Ez nekem meg nem jön be, mert nekem meg vannak tervezve a napjaim és ha már beterveztem vmit, akkor nem mindig jó az az időpont amikor előző nap kitalálták h elmennének valahová. Igy vagy lemaradok, vagy végül el se mennek, az utóbbi a gyakoribb.
2019. nov. 24. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Extrovertált tehát előbb pofázik, és utána kezd el gondolkodni. Lehet ez jó?? Sosem...
2019. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szóval nyugi, te ambivertált vagy valszeg.
2019. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ambivertált nem lehetek mert ha csak azt nézzük honnan töltődöm (ugyanis ennek ez lenne a lényege) akkor ez alapján határozottan extrovertált vagyok. Nem bírom elviselni az egyedüllétet és a nagy csendet. Az autizmus miatt van h nincsenek barátaim és a neten élek. És csak netes haverjaim vannak
2019. nov. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!