Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez káromkodásnak számít?

Ez káromkodásnak számít?

Figyelt kérdés
Amikor az ember döbbenetében/stb. azt mondja, hogy "Jézusom!", az komolyan káromkodásnak számít? Csak mert én egyszer valamiért ezt mondtam, és az egyik rokonom rám szólt, hogy "ne Jézusomozzak", "nem Jézus van ott". Tudtommal viszont ez nem kifejezettem káromkodás és nem kell magának Jézusnak jelen lennie, hogy azt mondhassa ember, hogy Jézusom. Szerintetek ez a szó káromkodásnak számít? Csak én gondolom, hogy túlreagálta a rokonom ezt a helyzetet?

#káromkodás #őrült rokon
2019. nov. 24. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg az számít káromlásnak mikor Istent gyarló szavakkal illeted. Természetesen ha nagyon vallásos közegben vagy vehetik annak hiszen Bibliában benne van ne mondd ki hiába az Úrnak a nevét.
2019. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

"Isten nevét hiába szádra ne vedd!"


[link]

2019. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nahát errõl még nem is hallottam.
2019. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem káromkodás. Ha azt mondanád, hogy a k...a isten b....a meg, na az igen.
2019. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom .. ,Szerintem sokkal csúnyábbakat is ki lehet hozni káronkodás gyanánt a magyar nyelvből.
2019. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt tudtam, hogy létezik ez a parancs, hogy Isten nevét ne mondja ki az ember ok nélkül, de egy nem vallásos embert nem kötelezhet erre senki, hogy minden ilyen apróbb szabályt betartson, meg eleve, a legtöbb ember nem is gondolkodik ilyesmiken, egyszerűen csak kimondja. Ilyeneken szerintem nem kell fennakadni. Ha én tiszteletben tartom más hitét és vallását, annyit azért én is elvárhatok, hogy ne tegyen megjegyzéseket ilyen apróbb dolgokra, nem kell mindenbe beleszólni. Főleg, hogy az eset során épp az említett rokon volt vendégségben nálunk, tehát neki kéne alkalmazkodnia hozzánk és nem belekotyogni mindenbe, ami esetleg nem tetszik neki.
2019. nov. 24. 12:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Jól látod. Nem kötelezhet rá senki. Erre a vallás azt mondja, hogy szabad akaratod van. És a büntetés az Istené, nem az emberé.

Egy vallásos embernek ezek szent dolgok. Ha nem akarod őt megsérteni, nyugodtan elmondhatod, hogy te ezt nem értetted múltkor, de utána jártál és mostmár tudod, hogy miről volt szó. Semmi szándékod nem volt ezen a szent dolgon sertést eszközölni, ez csak egy megszokott, kontrol nélküli szava járás, amiről nehéz leszokni. És ha elhangzik, kéred, hogy ne vegye magára, se a vallás elleni mozzanatnak, mert nem az, csak egy berögződés.

Aztán esetleg, ha ezen változtatni is szeretnél, ami megint csak a te döntésed, elkezdhetsz használni más szitok-, vagy indulatszavakat. Nekem a kedvencem és rá szoktattam magam, mert sokszor jobban oldja a feszültséget, mint más (és egy idős villamos vezetőtől hallottam) : "A tyúk nyelje le a meggymagot!" ami a nyit is jelent, hogy "ott dögöljön meg", de annyira szokatlan, hogy mások ezt nem tudják indulatként kezelni, engem meg felold. De használhatsz mást is, ami számodra is segít a stressz levezetésében és a környezeted sem parázik tőle :)

Cska egy tipp.

2019. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kolleganőm (idősebb volt már), ocsmányul beszélt. Viszont ha már azt mondta valaki, hogy "a szentségig", akkor rászólt. Egyszer megkérdeztem, hogy van ez, ő miket mond. Ekkor felvilágosított, hogy más a trágár beszéd, és más a káromkodás. Neki már az káromkodás volt, ha hitéletünk nagyjai közül a szánkra vettük bármelyiket, pedig csúnya szavakat nem is mondtunk. Viszont a lóf...szozás, p...csázás, k...rvaélet, stb, ezek minden mondatában kétszer szerepeltek átlag.
2019. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: Szóval azért, mert az utoljára általam emlegetett három kifejezés szerinte "csak" trágár beszéd, de nem káromkodás.
2019. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm, hogy a g..ci, f...szopó és hasonlók azok röpködnek a szájából, de egy “úristen”ért vagy “jézusom”ért már ki van kelve magából. Imádom ezeket a valláskárosultakat
2019. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!