Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha örömünkben kiáltunk fel,...

Ha örömünkben kiáltunk fel, hogy "ISTENEM", vagy "TE JÓ ISTEN! ", az káromkodásnak számít?

Figyelt kérdés
Mert ugye "Isten nevét hiába ne vedd!"

2014. okt. 24. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,mert hiába vételnek szamit.
2014. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


Dehogy! Nincs ezeknél rövidebb hálaima.

2014. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy észrevettem ezt többféleképpen is lehet mondani. Ha csak jön, kicsúszik a szádon, mert pl hirtelen megijedsz, akkor nyilván nem hálaadás, hanem bevehető a "hiábavétel" alá.

Ha viszont valami nagyon lenyűgöz és elámulsz valaminek a csodálatosságán teszemazt, és a kimondás tudatos, akkor lehet hálaadás.


Lehetséges hogy értelmezés kérdése, de én valami ilyesmire jutottam.

2014. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kzs ***** válasza:

@ előbbi és Pietrosol


Pontosan erről van szó.


Ha örömmel a szívedben mondod ki Isten nevét, az más.

Az hálaadásnak minősül, bár lehet sokkal bővebben, Igei megvallásokkal kifejezni.

A hálaadás mindig lehet bőséges, sőt annál is több.

2014. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Mielőtt agyonostoroznád magad ülj le végy egy nagy levegőt és gondolkodj el a saját kérdéseden még egyszer és a tiltáson:


"Isten nevét hiába ne vedd!"


Ha még nem értenéd mi a probléma, akkor megsúgom.


1, Ha azt mondja, hogy "Istennek nevét", akkor Istennek nem az Isten a neve...


2, Az Isten csak egy minőségi jelző, ha azt mondod, hogy az Istenit, akkor csak egy minőséget szidtál. Hogy értsd a problémát. Azt mondom, hogy az Istenfáját, akkor rögtön meg is kérdezhetném: No és melyikét? A minőség szidása meg ha jól tudom egyébként sem lett tiltva, csak a nevének kimondása.


Remélem így már nem lesz gondod vele.


Anonymus

2014. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
üdv, :-) Isten neve Jehova, a biblia szerint. Isten nevét fel ne vedd: nem hívhatnak senki mást így. isten nevét Méltatlan módon szádra ne vedd, ne szidd istent, vagy ne állíts róla hazugságot. semmiképpen nem káromkodás, ráadásul a biblia szerint sátán is isten.
2014. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

És mi van, ha nem Jehova, hanem ,jahve, vagy Jahvu, vagy Jahava?


Ezer meg egy ejtése lehet. Egyébként pedig a bibliában nem véletlenül van csupa nagybetűvel az isten neve kiemelve. Mózes találkozik az égő bokorral, melytől kérdi, honnan fogják tudni, hogy az Istennel beszélt? Erre az megmondja a nevét:


ÉN VAGY OK. Mond meg népemnek a VAGYOK küldött.


Tehát azon túl, hogy ő a vagyás oka, vagyis a létezés oka, minden esetben amikor azt mondod, de h..je, vagy / vagyok, akkor az Istent szidod a biblia szerint.


Ennyire bonyolult ez a dolog, dee neeem nekünk kell a zsidó Jahve. Borulj le és imádd a sátánt.


Jézus mondta: "Isten nem lakik kézzel csinált templomokban. Bennetek van".


Anonynus

2014. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én már mondtam néhányszor, de még mindig itt vagyok, és nem a pokol tüzében égek és szenvedek fogcsikorgatva.
2014. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
üdv, a biblia szerint mindenfajta káromlás megbocsátatik az embernek, csak a szent szellem elleni nem. pont ennek az írásszövegnek a félreértelmezése vezetett el odáig, hogy az emberek féltek kimondani Isten nevét. pedig Isten nem ezt akarta, azt akarja hogy ismernék, az első dolog, amit általában megtudsz mástól egy találkozáskor, az a neve. Isten neve Jehova. Jézus azt mondta, azért jöttem, hogy megismertessem velük a nevedet. addigra ugyanis a zsidók már féltek használni Isten nevét. a 2010 utáni katolikus bibliákból most már teljesen ki kell hagyni a Jehova nevet, pápai utasításra. a legrégebbi magyar bibliában, a károliban, még több helyen benne van. mi történt? vajon ki nem akarja, hogy megismerjük Istent? csak nem sátán? bizony. ha nem tudod valakinek a nevét, akkor nem is ismered. ez a taktikája bevállik. ráadásul: inkább Jézusra mundjuk azt, hogy ő a Teremtő, ezt ő biztos útálná. ez is jó ötlet, gondolta sátán, és úgy lett.
2014. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pietrosol ***** válasza:
74%

# 6!


"ráadásul a biblia szerint sátán is isten."


Ez így hamis állítás.


Jézus kellő nyomatékkal elkülöníti Istent és Sátánt!


"Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, megmutatta neki a világ minden országát és azok minden dicsőségét, és ezt mondta neki: ‘Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem.’ Ekkor így szólt hozzá Jézus: ‘Távozz tőlem, sátán, mert meg van írva: Az Urat a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!’ Ekkor elhagyta őt az ördög, és íme, angyalok mentek oda, és szolgáltak neki".

2014. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!