Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi számít káromkodásnak egy...

Mi számít káromkodásnak egy kisgyerek előtt?

Figyelt kérdés

Az tiszta sor, hogy anyósom kedven mondása a "b.ssza meg a kutya f.sza" már bőven az...

De pl a "rohadjon meg az orvos" káromkodás vagy nem?


2011. nov. 8. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmivel sem jobb,mint a "b.ssza meg a kutya f.sza" "

sőt.....anyósodé legalább "általánosságra" vonatkozik,utóbbi meg konkrét személyre.Fujjj

2011. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Káromkodás ez is. Én semmi ilyesmit nem mondok a gyerek előtt. Mondd inkább ilyenkor, hogy "szalmakalap". Már ő is szokta mondani, amikor valami miatt ideges. :) Annyira cuki! :)
2011. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem káromkodás de csúnya beszéd. Nincs benne káromkodó szó, de nem gyereknek való (igazából felnöttől sem szép)
2011. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ha már nagyon nem bírom,akkor mindig ezt mondom: basszus kulcs. Zenei fogalom igazából,de nagyon jól esik mondani! :) [link]
2011. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja! Csak azért linkeltem be,mert már olvastam itt,hogy egy anyuka nagyon fel volt háborodva ezen a "káromkodáson":)
2011. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is káromkodásnak érzem, ezért keveredtem ma "vitába" egy idős hölggyel (nem beszélünk csúnyán, de nevezhetem vén banyának is...)


Szóval barátnőmmel, és a két éves gyerekeinkkel sétáltunk az utcánkban, mikor nem győztünk kikerülni egy rögtönzött nyugdíjas találkozót. 3 idős hölgy morgott a járda közepén, de nagyon. Folyamatosan azt hallottuk, hogy rohadjon meg, meg kinyírják az embert, stb...


Nem foglalkoztunk velük, elkerültek őket, de akkor a már emlegetett hölgy is indult tovább arra, amerre mi. Ahogy odaért mellénk, még akkor is mondta, hogy rohadjon meg az összes orvos, így meg úgy. Kiderült, hogy szegény Albert Flórián esete volt a téma. A nő ahogy jött mellettünk, nekünk is elkezdte ecsetelni, hogy rohadjanak meg. Mikor harmadjára mondta, megkértem, hogy jó, de ne a kicsi gyerekek előtt káromkodjon. Erre az volt a válasza, hogy ez nem káromkodás, elrohad a levél is, meg a gyümölcs is. Mondtam, hogy igen, de teljesen más, hogy elrohad a levél vagy az alma, mint hogy rohadjon meg egy orvos.


Hát ezt nem kellett volna mondanom, mert a banya nekem esett, hogy el tudja ő képzelni, hogy mi hogy beszélünk otthon, és hogy én milyen rosszindulatú vagyok. Egész pontosan "ez a rosszindulatú fiatalság". És úgy szikrázott a szeme, mintha én tehetnék Albert Flórián haláláról...


Barátnőmnek csak annyit mondtam, hogy remélem én nem leszek ilyen elviselhetetlen öregasszony. És még tényleg én éreztem magam szarul, hogy meg mertem kérni valakit, hogy ne beszéljen csúnyán a gyerekem előtt...

2011. nov. 8. 21:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Csúnya beszéd. Ennek ellenére nem hiszem, hogyha nem csúszik ki mindenkinek a száján néha-néha egy csúnya szó a gyerek előtt, ha nagyon ideges. Inkább az a lényeg, hogy ne túl gyakran.

A lányom, ha nagyon mérges, azt mondja:

-Azt a mindenit neki!

Csodálkoztam, hogy hol tanulta, de a férjem kinevetett, hogy én mondom ezt mindig. azóta észrevettem, hogy jé tényleg. Pedig mondok én csúnyábbakat is néha, de örülök, hogy inkább ezt tanulta meg a gyerek.

2011. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a basszuskulcs irtora tetszik! en azt mondom: basszus hangon enekelek!
2011. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért ez, amit leírtál bőven káromkodás, sőt inkább átkozódás. Majd szépen ő is utánozni fog téged, ha orvoshoz mentek. Kíváncsi lennék mit szólnál hozzá!
2011. nov. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy végigolvastál mindent,kedves 9. válaszoló? Mert ha nem légy szíves tedd meg!
2011. nov. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!