Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan rajtam kívűl, aki...

Van olyan rajtam kívűl, aki szintén nem szokott az áruházakban tartós élelmiszert adományozni a rászorulóknak karácsony előtt?

Figyelt kérdés
Nem tartom tisztességesnek, hogy miután az én fizetésem nagyjából fele adó formájában levonásra kerűl, addig még szociálisan hátrányos helyzetűeket is én segítsem. Ráadásul ezek az emberek nagyrészt saját maguknak köszönhetik a sorsukat, többségében szűkös anyagi lehetőségeik ellenére dohányoznak és alkoholt fogyasztanak, és a semmire vállalnak egy halom gyereket, amely szerintem felelőtlenség. De persze ünnepek előtt nagyon tudnak sírni, hogy mennyire nincs semmilyük, de tenni nem tesznek ellene.
2019. nov. 24. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még soha életemben nem adományoztam így, és nem is érdekel a téma. Ha éppen jól megy, akkor kutyamenhelyet támogatok.
2019. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom erről, hogy például egy 5 éves gyerek nem nagyon tehet arról, hogy a családja milyen helyzetben van. Nem szoktam én se nagyon sok dolgot adományozni, ne érts félre, de nekem mondjuk egy tábla csoki amit leadok rögtön az áruházban belefér.
2019. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen formában én sem segítek sosem. Ha látok olyan rászorulót aki megérdemli, annak veszek magam, vagy ha látom a boltban, hogy nem tudja megvenni még az alap dolgokat sem, akkor megveszem én, és szólok a kasszásnak, hogy majd ha fizet az illető, adja oda neki (igen, ezen a környéken meg lehet ennyire bízni az emberekben).
2019. nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
2-es, de az 5 éves gyerek így megtanulja, hogy mindig lesznek olyanok, akik sajnálják a gyerekeket, és adnak. És felnő, és neki is lesz 5 éves gyereke, mert tudja, hogy ő is kapott. Nagyon csúnyán hangzik, tudom, de így termeli magát újra a szegénység.
2019. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármikor kerülhet olyan helyzetbe, hogy rászoruló lesz belőle, milyen jó lesz, ha segítség helyett azt mondják, te tehetsz róla. Èn nem sajnálom tőlük azt az egy kiló lisztet vagy rizst vagy bármi csekélységet, ha megengedhetem magamnak.
2019. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig támogatjuk őket ilyenkor, ilyen formában. Nem mindenki a saját hibájából lesz rászoruló. Kerülj egyszer olyan helyzetbe, és akkor mondj ilyeneket. Persze nyilván van olyan is aki nem hajlandó dolgozni menni, és a segíteni próbáló embereken akar élősködni, volt szerencsénk ilyenhez. Máskor is próbálom támogatni a szegényeket, de elég fiatal vagyok, ezért nincs olyan sok lehetőségem. A te döntésed, hogy adományozol-e, ha nem attól nem leszel rossz ember.
2019. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van pénze, az csinálja, de átlagfizetésből se nagyon telik ilyenre, nemhogy mediánfizetésből...
2019. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rászorulók legnagyobb arcon köpése az, hogy csak karácsonykor vesz róluk tudomást a többség. Az év minden napján örülnének egy kis segítségnek, de azzal semmire sem mennek, ha valaki minden decemberben a kezükbe nyom három kiló tésztát és egy rekesz babkonzervet azzal, hogy nesze, itt egy kis adomány. Azokat én sem tudom szánni, akik maguknak köszönhetik a nyomorukat, de azért nem mmindenkire igaz ez.
2019. nov. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én se adományozom, és ki nem állhatom, ha az áruházak kijáratánál "kéregetnek". De volt már olyan is, hogy a bejáratnál is, mikor még nem vettem semmit.

Azt utálom, hogy rögtön egy szemét önző, szívtelen valakinek fognak tartani, ha megtagadod az adományozást. Én mindent aszerint vásárolok, hogy szükségem van rá, fel is írom, hogy mit kell vennem. Ha odaadom egy részét, akkor én leszek "bajban" hogy ez meg az nem lesz otthon, és nem lesz hozzávaló a kajához, amit főzni akartam. Felesleges dolgokat nem szoktam venni.

2019. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akinek van pénze, az csinálja, de átlagfizetésből se nagyon telik ilyenre, nemhogy mediánfizetésből..."


Igen, évente egy alkalommal plusz néhány zacskó tészta vagy cukor megvásárlása biztosan csődbe viszi az átlagos háztartást.

2019. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!