Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családom belüli adásvétel nem...

Családom belüli adásvétel nem normális?

Figyelt kérdés

Apámnak volt egy újonnan vett 5 éves kocsija, aztán vásárolt egy másikat. Eladásra kínálta 2M forintért. Az öcsém bejelentkezett érte, neki mindenképpen kell mert ismeri az autó előéletét. 200 ezer kilométer került bele, mondtam neki hogy ennek lesznek költségei! Apám belement, mert akkor már az öcsinek legyen egy jó autója, ne valami visszatekert roncsot vegyen meg. Viszont neki 1.5 millióért adta, mert családon belül nem szabad nyerészkedni.

3 hónap után kiderült, hogy vezérlést kell cserélni, kiégett az egyik ledes első lámpa menetfénye (új lámpát kellett venni). Ez a “sarki” szerelőnél összesen 550 ezer forint volt. Kiderült utólag hogy Apánk bűntudatból kifizette a javításokat!

Vehetjük úgy, hogy féláron adta el neki a kocsit a piaci ár szerint! Én is szivesen megvettem volna 1 millióért, felújítom 500-ból és 2.5 millióért kiteszem a netre (mert már a 2 milliós árba bele volt kalkulálva, hogy 20%-ot kell rá költeni. Felújított példányok mennek 2.5-ért)

Szerintetek is igazságtalan ez így? Most az autó élettartama alatt minden javítást Apánk fizet neki bűntudatból?

Közös lónak túrós a háta?! Úgy látszik igaz a mondás. Nektek is volt ilyen sztori ahol családon belül ilyen kellemetlenség lett egy adásvételből?


2019. nov. 27. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szerelő vert át titeket. Egy vezérléscsere meg egy lámpatest cseréért ez nevetségesen sok.
2019. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazságtalan.

A testvéred se tudta előre, hogy majd apukád segít a javításban. Meg gondolom, egyikük sem tudta, hogy ilyen komoly hibája van.

Te meg nyerészkedni akartál rajta. Azért az más.

2019. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a szerelô jól átbszott titeket.
2019. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te csak irigy vagy és ez a bajod, nem a családon belüli kereskedés
2019. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mercedes A típusú autó! Szerintem még olcsó is volt. Nem vagyok irigy, csak igazságtalan ez szerintem. Nekem is jó lett volna az az autó pl. Ez olyan mintha az egyik gyerekének adott volna 1.5 millió forintot. Mert 1 millióért van egy 2.5 milliót érő autója amit akár pénzzé is tehet. Ezért írtam hogy akár én is eladhattam volna. Eszemben sincs autót felújítani meg nepperkedni, van állásom.
2019. nov. 27. 10:07
 6/10 Jól van ez így? ***** válasza:
100%
Közös lónak nem túrós a háta, hanem túros.
2019. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
most tkp az a hiszti tárgya, hogy az öcséd vette meg, mert neked akkor éppen nem kellett?
2019. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amikor apukád felajánlotta, akkor nem kellett.

Tesód sem adta el, tovább, meg állítólag neked sem ez lett volna a célod, mégis ezt hozod fel példának. Hát fura.

Akkor úgy döntöttél, hogy nem kell. Most megbántad, de erről nem a tesód vagy apukád tehet.

2019. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az ár teljesen reális erre a munkára. Gondolom ez az a motor, aminek a váltó felöl van a vezérlése, így a cseréhez ki kell venni a teljes motort és a váltót (Agyon kéne verni az a mérnököt, aki ilyen hülyeséget kitalált). Ehhez egy lánc készlet minimum 100 ezer, de lehet, hogy simán megvan a duplája is. A lámpa sem kétfilléres tétel az ilyen kocsiknál, az is simán belecsúszhal a százezres nagyságrendbe.


Szerintem viszont apád kib_szottul jófej, hogy fizeti neki. Hiszen amikor eladta neki a kocsit akkor az még gondolom teljesen jó volt és ő sem tudta, hogy ilyen problémái lesznek, így a felelősséget sem kellett volna vállalnia a javításokért.

2019. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De normális, viszont inkább apu a ludas, hogy lelkifurkából állja a javítást, te pedig féltékeny vagy, mert olyan, mintha kapott volna apátoktól fél milliót, te pedig nem.

Viszont jó döntést hozott mikor neki adta a kocsit, te csak nyerészkedtél volna rajta, ő viszont használja is.

2019. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!