Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges, hogy mai...

Hogy lehetséges, hogy mai fiatalok is sokan nem tudnak angolul?

Figyelt kérdés

Vagy 20 éve ott a korlátlan szélessávú internet, YouTube videók, egy rakás angol tartalom, hogy fordulhat még elő, hogy aki fiatal ne hallott volna onnan brutális sok, elég sok angolt úgy hogy automatikusan megtanulja mire felnő?


Nekünk anno arra sem volt lehetőségünk nagyon, hogy utánanéztünk, hogy mi az, hogy "ásót visz a Laci" (I should be so lucky), de most?

Ha akarja a szülő vagy a gyerek, reggeltől estig hallhatja az angolt, filmek, sorozatok stb.


2019. nov. 27. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Tévéből, meg netről nem lehet megtanulni nyelveket. Persze annyira igen, hogy megértsd amit olvasol, meg hallassz, de a beszédhez már nem elég.

Ebben az országban pedig nincs az iskolákban idegennyelv oktatás. A tanárok 90%-a inkompetens és a nagyrészüket nem is érdekli, hogy mit csinál, a tanterv és a tanítási módszerek pedig elavultak. Én nemigen találkoztam még olyan emberrel, aki az iskolában tanult meg angolul. Akiket én ismerek és tudnak valamilyen nyelvet, azok mind utánamentek a tudásnak. Magántanárnál, külsős oktatásokon, vagy külföldön tanulták amit tudtak, vagy pedig aktívan tanultak az internet és különféle könyvek segítségével.

2019. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kitörölheti az ember a filmekből, sorozatokból szerzett tudással, ha nem kap mellette normális oktatást. Viszont az oktatással is kitörölheti, ha nem hall mellette valódi, angol anyanyelvű embereket beszélgetni hétköznapi szituációkban. Az iskolában hányásig ismételtetik az igeidőket, nyelvtani szabályokat kisegítő iskolai tempóban, ameddig az ember már meg sem mer szólalni angolul, mert annyira görcsöl azon, hogy kifogástalan nyelvtannal beszéljen, közben a hétköznapi, angol anyanyelvű emberek sem beszélnek úgy. Olyan kifejezéseket tanítanak, amit valami angol anyanyelvű, felső tízezerbeli irodalomtörténész társaságból is max pár idős professzor ismerne, lejátsszák a listeninget, amit 1975-ben vettek fel, de még azon is csak olvassák az előre megírt szöveget, köze nincs az egésznek ahhoz, ahogy valójában beszélnek az emberek és azt várják, hogy innen tanulj meg angolul.


Amúgy a kérdésre válaszolva: sok ember egyszerűen csak megvonja a vállát mondván, hogy "nekem nincs nyelvérzékem" akár a tanár alkalmatlansága, akár a saját tanulási nehézségei miatti sikertelenségek után. Rengetegen vannak, akiknek egyáltalán igényük sincs semmilyen angol nyelvű, nemzetközi médiára, bőven elég nekik a Blikk, a Bors meg a való világ ahhoz, hogy boldogok legyenek bármiféle erőfeszítés nélkül, esetleg még megnézik youtube-on a Katika Sminkvideói vagy Pisti Géming kategóriájú magyar csatornákat (persze magyar nyelvűek között is vannak igényesebb csatornák, de azért szerintem messze nem ez a jellemző).

2019. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sunshinedoll ***** válasza:
20%

Mert a nyelvoktatás sz-r. Magyarországon még mindig annyira ragaszkodunk a szinkronhoz, hogy pl. egyetemvárosban ahol több ezer külföldi diák van, csak péntek este lehet angolul filmet nézni a moziban, azt is csak 1-félét. És oké, sok minden ráragad az emberre filmekből, meg youtube-ról, meg zenéről, de nem gondolnám, hogy valaki csak ezek segítségével beszélni is megtanulna. Egy dolog érteni a dolgokat úgy, hogy mondjuk segítségnek van felirat (akár angolul akár magyarul), de teljesen más megszólalni, főleg akkor, ha annak, akivel beszélsz olyan akcentusa van, amit a büdös életbe' nem hallottál még.

Beszélni nem filmekből fog megtanulni az ember, hanem úgy, hogy használja a nyelvet és sokat beszél angolul.

2019. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Még annyival egészíteném ki, hogy stabil alapra építve nagyon hasznosak a videók, filmek és zenék, de akinek nincs rendszerezve a nyelvtan és a nyelvi szerkezetek a fejében (márpedig sokaknak nincs, mert nem jó a nyelvoktatás), annak sokkal nehezebb és több idő, főleg, ha közben nem beszélget a nyelven.
2019. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sorozatokból, jatekokbol, videokbol nem lehet megtanulni egy nyelvet.

Ha van egy jó alapod, akkor nagyon jó, ha a gyakorlatban is megismered, valóban sokat segít.

2019. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A legnehezebb része szerintem a szókincs megszerzése. Rengeteget tanultam általánosban, hogy sikerüljön megjegyeznem az angol szavakat, nem azért, mert nehezek lennének, hanem azért, mert mennyiségre sokat kellett megtanulni. Ez az egész a nyelvtan rovására ment, amit aztán középiskolában azért egész jól sikerült megtanulnom (egy kis segítséggel), szóval 18 éves koromra lett egy jó alapom, de már előtte 16 éves korom óta mindent angolul hallgatok/olvasok az interneten és tényleg rengeteget segített, viszont teljesen más egy nyelv írásban, mint szóban. Szóban nagyon kevés lehetősége van egy átlag embernek gyakorolni az idegen nyelvet itthon.
2019. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, azért van ez szerintem is, mert az iskolai nyelvoktatás rossz (persze vannak üdítő kivéltelek). Mivel a munkaerőpiaci értéke magas a nyelvtudásnak, egy nyelvtanár többször annyit kereshet az oktatáson kívül, nem csoda, ha sokan azt választják.

Szülőként elképedtem rajta, hogy még most is ugyanaz megy nyelvoktatás címén egy átlagos suliban, mint az én időmben, vagyis elméleti szinten tanulják a nyelvet, szabályok bebiflázása és szódolgozat megy orrba-szájba. Az élményalapú módszeréről elhíresült angoltanár, Prievara Tibor írja, hogy az erősebb idegzetű kollégáit meg szokta kérni, egy-két múlva írassák meg ugyanazt a dogát a srácokkal, s ilyenkor nyilvánvalóvá válik, hogy szinte az egész osztály elfelejtett már mindent azóta.

Mikor a gyerekem egy nem állami suliba került, az angoltanár közölte, hogy nála nem lesz szótárfüzet és nem írat klasszikus értelemben vett szódogákat sem, sőt, a nyelvtant csak később kezdik el tanulni, mivel a nyelvet csak akkor lehet rendesen megtanulni, ha „benne élnek” (értsd: használják a nyelvet, beszélgetnek, leveleznek, filmeket néznek, olvasnak, stb.). A szülők persze beparáztak, hogy így semmit nem fog tanulni a gyerek. Hamar kiderült, hogy nem volt igazuk, mert a gyerekek motiváltak lettek, s miután már simán kommunikáltak, megtanulták a nyelvtant is.

Persze aki alapból motivált, most sokkal több eszközhöz hozzáfér a nyelvtanuláshoz. De ha valakinek az iskolában elveszik a kedvét az egésztől, és mondjuk a szülei sem noszogatják, akkor sokat nem szed magára sajnos. És elég sok ilyen gyerek van sajnos.

2019. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15 év távlatában magyarul sem tudnak - többségében. Nem igazán értem, hogy mit problémázol azon, hogy még hallasz magyar szót hébe-hóba Magyarországon. Kérlek, vedd a fáradtságot és menj végig Budapest belvárosán - nyitott füllel! Mindenki angolul, oroszul (!), portugálul, németül, franciául makog. Jó, hogy sok a turista, de ami itt van, az már nem "egészséges" - az arányokat tekintve. Leginkább azon vagyok fennakadva, hogy tömegesen (!) nem találnak emberek munkát CSAK AZÉRT, mert követelményként ott van az angol nyelv középfokú ismerete. Ez nem is probléma (pl.) egy külkereskedelmet bonyolító cégnél, - mert itt evidens a dolog. Viszont annyira átestek a munkáltatók a ló túloldalára, hogy ott is követelmény ez a baromság, ahol a munkaidőd 100 (!) %-ában magyar emberekkel kell (magyarul) kommunikálni. No comment!
2019. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!