Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul középfokú vizsga...

Angolul középfokú vizsga tanár nelkul lehetséges?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 09:43
 1/8 anonim válasza:
69%

Igen, ha anyanyelvi helyen nőttél fel.


De majd mindjárt leírja valaki, hogy ő odahaza, 2 hónap alatt meg Youtube videókból japánul.

2019. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan nyelvvizsgára mész, amely rendszernek van elég célzott felkészülési anyaga, és mindet megoldod megfelelő minőségben és gyorsasággal - vagy van annyi időd felkészülni, hogy minden elképzelhető, azonos szintű nyelvvizsga minden felkészítőanyagát sikerrel abszolválod.

És akkor még mindig csak a nem-szóbeli nem-párbeszéd képességeidről szereztél információt.

2019. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanár alatt mit értesz?


Én iskolai órák keretein belül tanultam meg az alapokat és magamtól fejlődtem olvasással, filmezéssel, chateléssel. Külön órát nem vettem, ahogy sok barátom sem. Nem kötelező magántanárhoz járni.

2019. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Simán, a középfokú nyelvvizsga nem olyan nagy kaland.

Sok olvasás, filmezés, Szalai Nóra, Dohár Péter, YouTube, illetve kell egy beszélgetőpartner, bár tény, hogy a szóbeli része kicsit necces.

2019. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
Igen, én origóson simán átmentem úgy. Gimiben elvileg tanultunk angolt, gyakorlatilag szövegeket kellett bemagolnunk és egyszer sem kellett beszélni, nyelvtan nuku. Egyetemen meg kiderült hogy egy csomó könyv angolul van és kötelező a diplomához az angol középfok is. Szóval nekiültem és félév végére már egész jól megértettem a tananyagot, utána elkezdtem az origós könyvekből feladattípusokat gyakorolni és angolul filmeket nézni. Mikor meglett az írásbeli, elkezdtem tandemben tanulni egy külföldivel, aztán következő évben elmentem szóbelire. Meglepően könnyű volt pedig nagyon fostam, főleg a magnótól.
2019. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk általánosban orosz volt 30 évvel ezelőtt.
2019. febr. 24. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Onnan indulsz? Abszolút nulláról? Akkor tanár nélkül a kiejtésed, hangsúlyozásod is veszélybe kerül.

Gondolom, itt mindenki azt hitte, hogy jártál angol nyelvoktatásra négy évet általánosban, négy évet gimiben és tizenkét évet egyetemen évismétlőként, és aztán akarod a tudást egyedül megfejelni a B2 vizsgáig.

2019. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Igen, ha anyanyelvi helyen nőttél fel"


Egy átlagos angol 30 évest úgy vágnának ki az írásbeli középfokún, mint macskát tojni, amikor olyanokat írnak le, hogy "should of been" az egyébként helyes "should have been" helyett, mert beszéd közben ő maga sem tudja, hogy egyáltalán milyen szó is az amit ő ki sem ejt. Hozzátenném, hogy rendkívül érdekes, hogyha bár ők maguk sem tudják, hogy milyen szót ejtenek ki, kvázi nem tudja mit mond, de azért én elvárná hogy egy külföldi, aki tanulta az angolt, tökéletesen megértse.


tehát elvárja, hogy értsük meg azt, amit ő úgy mondd ki, hogy ő maga sem tudja, hogy mit mond ki.

2019. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!