Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más szerint is van egy jellegz...

Más szerint is van egy jellegzetes "öreg szaga" a legtöbb öregembernek?

Figyelt kérdés

Azt hittem, mindenki érzi azt a fura szagot az idős embereken, de egyszer kémián is előjött valahogy ez a téma és a tanár állította, hogy amit az öregeken érzünk, az a molyirtó szaga, amit használnak...Nem tudom, de nekem annak a szagnak, amit a legtöbb öregemberek érzek, még csak nem is hasonlítható a molyirtóhoz. Megkérdeztem néhány ismerősömtől is, hogy ők is érzik-e azt a fura szagot és csak egy páran mondták azt közülük, hogy igen, a legtöbben annyit mondtak, hogy ők nem érzik más szagúnak őket, mint a fiatalabbakat. Néha tényleg azt hiszem, csak nekem van az átlagnál érzékenyebb orrom, mert egy csomószor, amikor a buszon beülnek mellém ilyen nyugdíjas korú nénikék, szó szerint a hányinger kerülget, mert a fél buszt bejárja ez a jellegzetes öreg-szag és számomra valamiért nagyon visszataszító. Egyébként egyszer középsuliban elmentünk színházba az osztállyal és valami édeskés szagú füstülővel...füstölögtek, talán tömjénes lehetett, amitől perceken belül megfájdult a fejem és végig azt hittem, majd' elhányom magam tőle. Na annak nagyon hasonló volt a szaga ahhoz a szaghoz, amit az öreg nénikéken szoktam érezni, csak nyilván annál jóval töményebb volt :s Ja és valamiért leginkább idős nőkön szoktam ezt a szagot erősebben érezni.

Más is érzi azt a kissé édeskés, kicsit tömjénhez hasonló szagot rajtuk?


2019. nov. 28. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

En is erzem gyakran, de nem mindegyiken! Semmihez nem tudom hasonlitani.

Amit meg en erzek es masok nem, az a 40-55 koruli egyedul elo ffiak sajatos savanyu szaga.

2019. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%

Szerintem ez a tisztálkodás hiánya és a ruhák miatt van. Gondolom, akinek nincs felesége, még hatványozottan jelentkezik. Illetve főként az idősebbek nem használnak dezpdort és megszokták, hogy mosás nem férfi munka. Régen nem is fürödtek az emberek minden nap, meg nem vettek fel tisztaruhát. Vagy beteg az illető. Sok tart otthon még haszonállatokat is.


Most azt nem veszem ide, amelyik agyondohányozza magát, meg piál, meg bekakál. Fú egyszer ilyen állt előttem a postán. Még mindig meg van az a szag, pedig évekkel ezelőtt volt. Majdnem berókáztam.


Szerencsére nem mindenki ilyen. De valóban minden rosszindulat nélkül az öregeknek van egy savanyú szaga alapból, amit azért a gyakori tisztálkodással elejét lehetne venni. Ahogy öregszik a szervezet.


Kiváncsi leszek, a japános után törlik-e ezt is.

2019. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Igne, öregszaguk van. Érezhető.
2019. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Fejbörzsirszag

Savanyu gyomor szájszag amivel belihegnek 2 m2-t is

Molyirto szag

Korhazi szag

Doh szag, de ez ritkàbb

Olcso spray vagy parfüm, vagy olcso hajlakk szag, ami valahogy soha nem ehy finom illat, hanem kegyetlen büz.

2019. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
en is erzem. valahol azt olvastam hogy a gyogyszerek miatt van amiket szednek
2019. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Ne aggódjatok, majd nektek is lesz olyan szagotok annyi idősen. 😉
2019. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

A frissen kibomló virágnak is más az illata, mint a hervadónak.

Én egy naponta 2x fürdő, vécézés után bidét használó öregasszony vagyok, a lakásom sem büdös-dohos, de már fürdés után 5 perccel is érzem a bőrömön, hogy nem olyan illatú, mint 20 éves koromban.

2019. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen .. 40 felett már ilyen szaga van az embernek ... szegény öregek :(
2019. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos nőknél lehet messziről érezni, hogy olyan pic sa szaguk van.
2019. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!