Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetetlen szobatárs?

Lehetetlen szobatárs?

Figyelt kérdés

Szóval olyan egyetemre járok, ahol fontos a testmozgás, a nap nagy részében el vagyunk foglalva, és 5:30-kor kelünk. Van egy szobatársam, de valami ritka gyenge képességű emberke.

Az új szokása, hogy lefekszik délután/alszik órákon. Ezzel nem is lenne baj, de konkrétan lefekszik 4 órakor, 8 körül kel, aztán éjszaka persze nem tud aludni, szóval laptopozik (persze ha megkérem, hogy vegye le a fényerőt, nem teszi, mert akkor nem látja rendesen). A gond a délutánokkal van. Egyszerűen nem tudok semmit sem csinálni, mivel ő alszik. Ne oltsak lámpát, nem tudok kicsit edzeni, ne csörögjek (kaját csináltam magamnak).

Egyszerűen egy 50 iq-s emberke, aki csak a saját érdekeit nézi, nem érdekli, hogy nekem például lenne dolgom, amihez, ha tetszik, ha nem, kellene legalább lámpa. Nem akarok vele veszekedni emiatt, mert már így is kaptunk össze egy-két dolgon, szóval ha bárkinek lenne bármilyen építő jellegű ötlete, megköszönném.


2019. nov. 28. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistaként kellene tudni:

A lámpát FELGYÚJTJUK és akkor lőn világosság és LEOLTJUK, akkor sötét lesz!

Én nem hagynám aludni, mert a kolesz nem kórház és nem szanatórium, ahol "csendes pihenő" van és erre tekintettel kell lennie másoknak.

Végezd a dolgaidat nyugodtan, ha nem tetszik neki, kérjen másik szobát, hasonló habitusú szobatárssal!

2019. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 - Ha a lámpát felgyújtod, akkor az elég, nem? Akkor már nem leoltani, hanem eloltani kell, mielőtt elégne. Én felkapcsolni és lekapcsolni szoktam a lámpákat (kapcsolót, ami a lámpához áramot vezet, méghozzá egy jól bekötött kapcsoló esetén a fázist), ráadásul nem vagyok és sosem leszek egyetemista, de bárhogyan is nevezzük, tudok működtetni egy lámpát és a bekötése sem probléma.


Én sem hagynám aludni délután, aludjon éjszaka, vagy próbáljon másokat ne zavarni az éjszakai tevékenységével.

2019. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!