Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy 16 éves...

Mit lehet kezdeni egy 16 éves számítógép függővel?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy fia. Alapjában véve egy jó gyerek, nem bulizik, nem iszik, nem drogozik, nem cigizik. Múltkor elment moziba, kért tőlem pénzt, 5 ft-ja maradt, visszaadta... De! Egész álló nap semmit nem csinál. Hazajön 2kor suliból, és hajnali 2ig ül a gép előtt. SEMMIT nem csinál, arra képtelen, hogy megetesse a macskáit, füvet nyírjon, elmenjen bevásárolni, elmosson egy tányért stb. Önellátásra képtelen, 16 éves létére egy vajas kenyeret nem képes megcsinálni. Ha az anyja nem tenné mindennap a gépe elé a kaját, komolyan mondom, hogy éhen halna. Múltkor egy napra magára hagytuk, 24 óráig nem evett semmit, arra képtelen volt, hogy átmenjen a tőlünk 20 méterre lévő pékségbe. Önellátásra képtelen, házimunkába soha nem segít be semmit. Tanulni semmit nem tanul, csomó tárgyból már most bukásra áll, tavaly is kellett pótvizsgáznia. Hetente egyszer fürdik, azt mondja, hogy nincs ideje rá... SZÓ SZERINT SEMMIT NEM CSINÁL A GÉPEZÉSEN KÍVÜL. Én nem vagyok az apja, nem tudom irányítani, a párom meg letudja annyival, hogy tudja, hogy elrontotta a nevelését meg, lusta, de amúgy jólelkű gyerek.


Mit csináljak?



2019. nov. 28. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

El kell tiltani a géptől, ennyi.

Olyan nincs, hogy nem lehet parancsolni neki.

2019. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Attól hogy lusta, még nem biztos, hogy életképtelen. Iskola után menjen dolgozni, ha nem akkor mehet ahova akar.
2019. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Ameddig suliba van, beadom a second hand-ba a gépét 5000-ért, azon meg veszek neki egy vonatjegyet, ami az ország másik végébe viszi.

Ha hazatalál, kap egy újabb esélyt.

2019. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Menjetek el egy hétre nyaralni!

Állításod szerint teljesen önállótlan, egy vajaskenyeret sem tud megcsinalni, úgyhogy valószínűleg éhen pusztul és probléma megoldva!

2019. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Én elvinném prostihoz. Ideje hogy belekóstoljon a jóba.
2019. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Mondd meg a párodnak, hogy elhagyod a faxXxba, ha nem csinál valamit a kölökkel, ennyi.
2019. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Alternatívát kell neki nyújtani. Nem az a megoldás, hogy azonnal, minden átmenet nélkül megfosztod a dopamin-forráától, hanem valami olyasmivel töltöd ki az idejét, ami megugorja az érdeklődési szintjét. Miket csinál a gépen? Az alapján kéne választani neki valami elfoglaltságot, sport, hangszer, bármi. Esetleg motiválhatnád pénzzel vagy bármi más jutalommal is, ha megcsinál valamit, akkor kap érte pénzt. Tudom, már 16 éves, de valahol el kell kezdeni, az ő érdeke is...
2019. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
utolsonak, mint ehyetlen normalis valaszado, koszonom.
2019. nov. 28. 20:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
te maximum annyit tehetsz, hogy beszélsz az anyjával. érvelj azzal, hogy nem lesz mindig ott az anyja hogy kinyalja a se-ggét, el fog menni egyetemre, elköltözik, kirakjátok, akármi, akkor neki kell gondoskodnia kajáról, bevásárlásról, takarításról. egyszer el fog kezdeni dolgozni (kizártnak tartom, hogy te életed végéig eltartanád, az anyja meg valószínűleg anyagilag nem tudná kivitelezni), és addig kéne megtanulni az élethez szükségek képességeket, amíg nincs tétje, úgymond. nem esik le a gyűrű senki ujjáról egy kis mosogatástól vagy bevásárlástól. 16 évesen pedig ezeknek nem kéne megerőltetőnek lenni. basszus én 16 évesen már főztem a családnak alkalomadtán. és csak hasznomra vált.
2019. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én önkéntes voltam a nyáron egy erdei táborban gyerekek között. Az egyik 13 éves fiút a szülei azért küldték el táborba mert hasonló probléma volt vele. Szerintem az a 12 nap telefon, számítógép és ps nélkül maga volt a "purgatorium" annak a kölyöknek. Az első néhány nap rinyált mindneért, de láss csodát a tábor második felében elkezdett érdeklődni más dolgok iránt (pl íjászat). Amikor utolsó nap jöttek érte a szülei az első dolguk volt, hogy a kezébe nyomják a telefont mondván olyan sokáig kibírta nélküle.


Én elküldeném diákmelóba. Ha elmegy visszakapja a jatékait meg a wifi jelszót... Ha nem, akkor meg nyomathatja az aknakeresőt meg pasziánszt. Később nagyon nehéz élete lesz, ha most nem tanulja meg olyan alapvető dolgok fontosságát, mint a fürdés.

2019. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!