Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha utálom azt a...

Mit tegyek, ha utálom azt a sok vackot, amit a rokonoktól kapok ünnepekre? Kidobhatom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ki tud ezeknek a szaroknak örülni. Ízléstelen, ocsmány vázák, cserepek, porcelánvalamik, csicsás gyertyatartók, ronda tányérok és olyan dolgok, amikkel semmit nem tudsz kezdeni, csak kirakod őket a polcra és nézegeted. Próbálom eljátszani, hogy örülök nekik meg egy ideig tartogatom is, de allergiás vagyok a rumlira, ezért is minimalista a lakásom. Nem rakok ilyen színes, ronda dolgokat a polcokra és ezek csak gyűlnek és gyűlnek. És akkor ha jön az illető hozzánk, néha meg is kérdezi, hogy hova raktuk vagy mi lett vele és annyira kínos, hogy úgy kell évekkel később sunyiban elsüllyeszteni ezeket...

Nagynéném ráadásul imád kézzel készíteni ajándékot, de borzalmas vackokat csinál. Mindenféle termést összeragaszt meg kifest, összegányol és abból lesz valami dekoráció-szerű és azt ajándékozza mindenkinek. Meg tavaly szappant öntött, beleöntött szárított virágokat, aztán gondoltam, csak-csak elhasználjuk, de a gazokat kellett szedegetni a lefolyóból. Egy másik kedves barátnőm meg festeget, szintén nincs hozzá tehetsége, de a maga által készített borzalmakat előszeretettel adja oda mindenkinek és a tököm tele vele. Nem szeretem, ha mások ajándékaival kell kidekorálni az otthonom, mert rém rondák és giccsesek. Egyetlen egy kis sarok van a dolgozóasztalomnál a monitor fölött, ahova mindenféle rajzok, karszalagok, koncertjegyek és apróságok ki vannak tüzdelve, azokat tényleg őrizgetem, de ennyi. Ja meg a mindenféle indiai szagú erős, gyomorforgató parfümök a másik kedvencem. És teljesen haszontalan dolgokat kapok, tele a szekrény cserepekkel meg tányérokkal is, de még mindig ott vannak leragadva, hogy én költöztem el legutóbb a szüleimtől, nekem kell minden is az új háztartásba. Meg van, akinek 4 éve megköszöntem nagyon az ajándékot, mert nagyon tetszett, onnantól minden évben ugyanazt adja, csak más mintával. Így van egy sálas és egy bögrés emberem is...


Sokkal jobban örülnék valami élménynek vagy felőlem készítsenek valami sütit vagy bonbont, adjanak egy üveg bort vagy csak egy sima karácsonyi vacsorát készítsenek és kapjak haza egy rúd bejglit, de ezt a sok szart nem tudom hogy kezelni. Nem akarok hálátlan lenni, de rettenetesen frusztráló, hogy valamit kezdenem KELL ezekkel a kacatokkal, később meg KELL mutatnom, hogy megvannak, köszönik... Ehh.


Más is érez így?


2019. nov. 29. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Én szóltam mindenkinek felesleges tárgyat, főleg giccseset ne vegyenek. Anyukám ilyen főleg. Neki mondtam, ha tárgyat ad megint kidobom, mert nem szeretem ha tele a lakás felesleges dolgokkal, amiket nem szeretek.

Vett vmi mást.

2019. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Én megértelek, nem szeretem jó magam sem a vackokat. Én annak örülök hogyha vagy élményt vagy praktikus tárgyat kapok. De egyébként nekem túlzottan ajándékra sincs szükségem. :)
2019. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként nem kell kitenned. De nem feltétlen szép dolog ha kidobja az ember hiszen mégiscsak ajándék. Én bedobozoltam mindet és eltettem a padlásra. Nem használom, de megvan... Előző voltam
2019. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ajándéknak ajándék a sorsa.


Esetleg beletenném adományba némelyik dekorációt, ugyanis van, akinek még ezekre sem jut pénze, és tudna nekik örülni.

2019. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ismered a Grich c. mesét? Ott a válasz.


Egyébként szóból ért az ember: előre meg kell mondani azt, hogy mit NEM kérsz, köszönöd, mert úgyis kidobod vagy elajándélkozod. A lakásod nem szeméttelep és kacatgyűjtő. És azt is meg lehet mondani, hogy mi az, aminek örülnél. Ha mást kapsz, azonnal add tovább: karitasz-szervezetek szoktak neki örülni.

2019. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon is értelek, utálom a csetreszeket, a másik kedvencem a karácsonyi mintás holmi, a hideg ráz tőle!

Hosszú évekbe telt, mire megtanítottam, hogy nálam a tuti siker a könyv, vagy névnapra/szülinapra ne vegyenek vágott virágot, a cserepeset szeretem.

2019. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem hangsúlyozd ki, hogy te valami finom bort szeretnél kapni, mert nincs jobb, mint este, a vacsi mellett meginni egy pohár jó bort.
2019. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is vannak ilyen embereim. De akármennyire is kellemetlen, mindenkinek megmondtam, hogy giccs, porfogó nem kell, amúgy se tudom hova tenni. Ha hasznos ajándékot akar, akkor vásárlási utalványt, könyv utalványt szívesen fogadok,esetleg ezüst vagy arany ékszert.

Van nekem is bögrésem, de már annyit kaptam tőle, hogy megmondtam, csak úgy hozhat bögrét, ha szekrényt is ad hozzá.

Az utazósoktól is ha hoznak vmit az max hűtőmágnes legyen, vagy valami helyi pia, amit itt nem lehet kapni.

2019. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Továbbajándékozás vagy másnak, vagy valami szeretet-szolgálatnak.
2019. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy szerintem akik ilyen giccses szarokat ajándékozgatnak másnak, igazából szintén csak kapták valakitől ajándékba, csak nekik se tetszett, ezért gondolták, majd odaadják másnak :D
2019. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!