Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szabaduljak meg ettől?

Hogy szabaduljak meg ettől?

Figyelt kérdés
Van egyfajta ösztön minden tizenévesben, amikor azt érzi az ember hogy mindenki őt bámulja. Ez nálam is jelentkezik. Kicsiként nagyon gátlásos ember voltam, de manapság már így magasról l*esz*rom mindenki véleményét. Az egyetlen akadály az életemben amit meg akarok magamban változtatni az ez az ösztön. Nem vagyok antiszociális, se visszahúzódó, nem is foglalkozom emberek véleményével de ezt az ösztönt valahogy nem tudom legyűrni. Ti hogy szabadultatok meg ettől? Adjatok tippeket

2019. nov. 30. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem ösztön, fogalmad sincs mit jelent a szó... Majd kinövöd, mikor rájössz, hogy senki nem egy különleges kis hópihe és a kutya sem foglalkozik veled ilyen tekintetben.
2019. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem ösztön. Ez egy személyiségzavarból adódó tulajdonság, amit önfejlesztéssel, szakember segítségével meg tudsz szüntetni. Én is éreztem régebben ilyet, néha most is de aztán eszembe jut, hogy mindenki a maga dolgával fogllakozik a buszon, a postán sorbanálláskor, vagy amikor az orvosnál ülök. Megnéznek ki jött be az ajtón. Te is biztos megnézed. Alkotsz róla magadban egy rövid véleményt és onnantól te is letojod az illetőt. Veled is ezt csinálják.
2019. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Én 27 vagyok és most is mindig ezt érzem.

Nem veled van a baj, az emberek valóban gyűlölnek és igyekeznek ott beléd rúgni, ahol csak tudnak.

2019. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt teljesen megoldotta az ha ranezek az emberekre


Pl buszon mindig azt hittem mindenki engem bamul igy elkezdtem mindekit bamulni es lattam mindenki lesz.r


Aki bamul is arra direkt visszabamulok


A környezetre helyeztem a fokuszom a magam belsö introvert görcsölese helyett. Eszreveszem pl ha egy pincsi fél mikor kanyarodik a busz, vagy hogy ki milyen ember. Velük foglalkozom nem magammal.

Amikor ram jön ez a szorongas egyszerüen fogom magam es szetnezek.


Plusz pl anno mindig ugy mentem haza is a tarsashazba hogy nem kapcsoltam villanyt nehogy eszrevegyen barki meg engem lesegessenek. A baratom meg amolyan büszke ember nincsenek gatlasai, amikor vele jöttem haza mindig fényaradatot csinalt. Probaltam atvenni a stilusat is hogy ne osongassak màr en meg a sajat lakohelyemen hanem igenis jogom van ott lakni megjelenni letezni egyaltalan nem a szönyeg alatt kell osonni.


Tinikent en ugy kezdtem hogy utcan egyedül mindig arra vàgytam bàr lathatatlan lennék. Ebböl jutottam el addig hogy eszreveszem a tarsadalmat es azzal foglalkozom a magam görcsölesei helyett

2019. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai világ fő problémája, hogy az emberek nem foglalkoznak egymással és vastagon leszarják a másikat.

Téged sem nézeget a kutya sem, kivéve, ha piros pávatollal a fenekedben közlekedsz.

Egyébként, ha rád is néz véletlenül egy idegen, mert nem szemellenzővel járkál és a fókuszpontjába kerülsz, akkor mi történik?

Semmi! Mindenki megy a dolgára, a következő másodperc töredékében már azt sem tudja, hogy a világon vagy.

2019. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az utolsónak nagyon igaza van, ezt kell tudatosítani, de ehhez idő kell, és sok helyzet, míg legyőződ ezt
2019. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a fene néznivaló van rajtad?

Szerinted?

2019. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!