Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az a tévképzetem...

Miért van az a tévképzetem hogy zenei sztárnak kell lennem és hogyan szabaduljak meg ettől a tévképzettől?

Figyelt kérdés

37/F

Gyerekkorom óta foglya vagyok e tévképzetnek, már gyerekkoromban is dalokat énekeltem az udvaron, elképzelve hogy sztár leszek.

Ahogy nőttem, csodálva néztem különböző előadókat és úgy véltem hogy nekem is ez az életcélom hogy adjak valamit a világnak, konkrétan jó zenét.

Mivel melegként gyerek nem lehet ezért a kreativitás marad.

Az élet nem sodort hangszer, v zenésztársaság közelébe, viszont most is maradt ez az ábránd hogy majd egyszer valamikor.... mondjuk producer leszek és jó zenéket csinálok. el is kezdtem youtube tutorialokat nézni, egy zeneszerkesztő már van, néhány kezdetleges számot csináltam is.

viszont annyira felhígult a szakma, sokan vannak, nem is éri meg zenélni (aki nem hiszi nézzen utána...) hogy mint hivatást biztosan feladtam , hobbiként meg elképesztően időigényes ... és nem is tudom hogy valójában ezt szeretném e. (néha nagyon élvezem a zeneszerkesztést de lassú)

Ráadásul visszajelzést sem igazán kapok, akiknek mutattam a számaimat nem igazán mondtak véleményt (mert nyilvánvalóan nem tetszett nekik de megbántani meg nem akarnak), és úgy egyébként, visszajelzést egyáltalán nem kapok.

Nem tudom erőltessem-e még ezt az álomkergetést (de akkor meg minek van állandóan ez a fejemben? a szenvedély hiányzik!!!).

Hogy dobjam ki az agyamból ezt a tévképzetet hogy az az életcélom hogy zeneileg sikeres legyek és hogy ezt kell adjam a világnak.


Miközben ott a sport, illetve a nyelvek

amiben jó vagyok nagyon, és jobban is szeretem csinálni. Viszont ezekhez nem kapcsolódik az a gyermeteg és önző vágy, hogy a nevem maradjon fenn örökre. (meg hogy az angol single-lista első helyén legyek, interjúkat adjak... ahogy leírom, érzem hogy röhej, mégis ezt kêpzelgem)


segítsetek kérlek véleményetekkel :)


2019. aug. 18. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Tök jó, az a kérdés, hogy van mellette munkád? Lakásod? Családod? Gondolom ezekre “nem” a válasz. Egyből kevesebb időd lenne erre. Persze munka mellett is lehet zenélgetni, hangszeren játszani, hobbiból keverni, de fontos, hogy józan maradj és inkább valós munkára koncentrálj, ne arra, hogy mikor fogsz interjúkat adni. Közel 40 évesen fel kéne nőni, ha nem megy, ott a pszichológus.
2019. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ok köszi ezt már megkaptam... pszichológus plusz pénz.

inkább arra keresem a választ hogy jöjjek ki ebből, a kreativitásom miben éljem ki hogy ez a tévképzet eltűnjön...

ja, az összes válasz NEM

2019. aug. 18. 21:54
 3/7 A kérdező kommentje:

ja egyre igen a válasz: munka. az van felemészti az egész életem, mellette semmire sincs időm

és kvázi utálom mert egyfajta pénzügyi háttérmunka

2019. aug. 18. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:

elképzelem hogy van egy együttesem akikkel világhírnévre teszek szert (magyarként...), akikre még 1000 év múlva is emlékezni fognak, mert kb David Bowie kaliberű...

tudom ez fura de ez az álmom

úgy hogy jelenleg 0,01 zenei tudásom van

2019. aug. 18. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem bántásként mondtam a pszichológust. Nem gáz felkeresni egyet, nagyon sokat segít. TB alapon is mehetsz, bár a magánokkal jobban jársz.

Nem az a baj, hogy van egy álmod, hanem hogy ilyen elérhetetlen hülyeség 37(!!!) évesen. Ezt az emberek 16-8 éves korukra kinövik. Könnyen a rögeszméddé válhat a dolog.

2019. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na most megijedtem, főleg az utolsó választól. Nekem is vannak ilyen képzelgéseim, hogy énekes leszek és mindenki odavan értem stb... mondjuk a kérdezőhöz képest van annyi különbség, hogy tényleg tudok énekelni és egy zenekarom is van, de nem a világhírnév a célom (ez nem is lenne reális cél), hanem csak szeretem csinálni. Nem tudom, talán az elismerés hiányzik nekünk, azért álmodozunk ilyenekről. De tényleg rögeszme lenne ez is? Csak mert alapból ocd-s vagyok és volt már pár rögeszmém, amelyekből sikeresen kijöttem, de nem szeretnék még egyet...
2019. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, ez nálam rögeszme. irreális célokat "kergetek" (inkább lejátszom a fejemben)

Te jól csinálod, van egy zenekarod, énekelsz, élvezetből csinálod.


Nekem meg mindenképpen egy olyan gondolat forog állandóan a fejemben hogy "le kell tennem valamit az asztalra mielőtt meghalok", de azért a nevem is maradjon fenn az utókornak

2019. aug. 20. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!