Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki folyton meghackeli a...

Valaki folyton meghackeli a gépemet. Már kétszer telepítettem újra az egész windowst, de megint bajok vannak. Hogy szabaduljak meg ettől a gonosztevőtől?

Figyelt kérdés
És ráadásul egyik skype partneremnek is kétszer egymás után szállt el a gépe, miután velem beszélt. Ez már a második újratelepítésem után volt, és a router is vissza lett állítva + a Google DNS-ét állítottam be rajta. Nem hiszem el, hogy ez történik velem. Valaki kipécézett magának, és tönkre akar tenni.

2017. jún. 21. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "folyton meghackeli a gépedet"?

Mi a probléma?

2017. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy meghackelte, újratelepítettem, de újra előjöttek a problémák, megint újratelepítettem, és már másnap megint előjött egy probléma (lefagyott a skype), és a beszélgetőpartneremé is, és neki is újra kellett raknia a gépét, meg a következő napi beszélgetésünk után is. Nem hiszem el...
2017. jún. 21. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit tapasztalsz? Csak mert abszolút nem jellemző hogy bárki csak úgy belép a gépedbe mindenféle előzmény nélkül.


Kaptál valami ismeretlen programot, ajánlottak vagy küldtek ilyet? Van aktív vírusvédelem a gépeden - és miért nincs? Be vannak kapcsolva és telepítve a rendszerfrissítések, vagy azt az ostoba elvet követed hogy csak a helyet foglalja és lassítja a gépet? Ugyanide: naprakész rendszert használsz vagy még mindig XP-t mert ami régen jó volt az most is megfelel?


Tapasztalt felhasználó vagy aki tud reagálni hibákra és váratlan dolgokra vagy laikus és csak a betanult dolgokat tudod kezelni?


Ha kifejted a problémát akkor rögtön lehetne rá mit mondani. Erre a kérdésre egyelőre azt, hogy ilyen nincs amit leírsz.


Amúgy pont a Skype szolgáltatást DDOS-olták pár napja ami miatt a szolgáltatás leállt vagy nem volt megfelelően használható, ami viszont nem a felhasználók hibája.

2017. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most már három vírusírtóm is van: Avast, Antimalware és Comodo tűzfal. Eddig csak az első kettő volt. És Win7-em van, frissítésekkel, aktiváltan. De nem vagyok tapasztalt felhasználó, és jó lenne, ha kifejtenéd, hogy mit értesz DDOS-olás alatt. A DOS-ra emlékszem még, de ezt nem tudom mit jelent. Amúgy hétfő és kedd este okozott bajt a skype-om a beszélgetőpartnerem gépén, és hétfő este nálam is lefagyott.
2017. jún. 21. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

A Skype lefagyása nem feltétlenül jelenti azt, hogy meghekkelték a gépedet. (Sőt, ez talán a legritkább ok)


Lehet, hogy nem telepítettél bizonyos drivereket, vagy csak szimplán régi a géped és nem tudja rendesen futtatni a skype-ot.


Ha valami pontosabb választ szeretnél, akkor írd le, hogy pontosan milyen problémákat tapasztaltál és a géped részletes adatait (milyen processzor, mennyi ramja van, milyen windows van rajta, stb.)

2017. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem hackelte meg a gépedet és nem kellett volna újratelepíteni meg resetelni semmit.

Az amit tapasztaltál a Skype elleni támadás volt. A DDOS egy szolgáltatást megbénító támadás amit egy hacker csoport indított, és ennek eredménye volt a nem működő program.


[link]


Senki nem pécézett ki és főleg nem akar tönkretenni. Csak azért mert nem működik valami még nem kell összeesküvést kiáltani. Csak úgy nem lépnek be a gépedre, és a leírásod alapján semmi nem is történt a Skype külső okból történt kiesésén kívül.

2017. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a védelmen kell takarékoskodni! Egy jó hétvégi buli áráért egy évre kapsz licenszet. Védi a routert, védi a netbankolást, védi a gépedet is. Zsarolóvírus se juthat be.

[link]

2017. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gépednek semmi baja. A Skype nál voltak belső támadások
2017. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
XD
2017. jún. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!