Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Várjàtok a havazást?

Várjàtok a havazást?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha lesz egyáltalán hó...
2019. dec. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Hogy itt mennyi befásult, megkeseredett ember van...

Igen, télen hideg van. Nyáron meg meleg. Nem hiszem, hogy a 40 fokban összeesni kellemesebb, mint reggelente kabátot venni.

Egyébként meg jól tükrözi a sokakat uraló keserűséget, hogy mindenben a rosszat keresik. Negatívuma mindennek van. A kérdés az, hogy ezt nézzük, vagy a pozitívumot?

Igen, én várom a havat. Mert hangulatos és szép. Főleg ha sokáig megmarad(na). Az, a hideggel párosulva egyébként kifejezetten hasznos mind a környezetnek, mind az embereknek, ugyanis a hó megóvja a talaj élővilágát, a hideg meg kipusztítja a baktériumok, vírusok jelentős részét.

2019. dec. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek,nagyon szép az ha havazik és a havas tájak is gyönyörűek,de ezenkívül számomra csak a kínt jelenti.
2019. dec. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Várom, de csak egy-két hétig élvezem, utána megint a nyarat várom.
2019. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11%
A tavaszt várom a tél huzzon.
2019. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagy hó jönne, azt várnám.
2019. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
9%

Leesik a hó. Egy napig szép, aztán gusztustalan koszos, kutyahúggyal festett latyakká válik. Ennyit a hangulatról.

Ami meg a vírusokat illeti, nem véletlenül ilyenkor tombolnak a vírusok ősszel/télen, amikor mindenki masszívan D-vitamin hiányos. Ráadásul én még nyáron nem láttam embert megfagyni.


Gyűlölöm a telet semmi jó nincsen benne, nem véletlenül a halál, az elmúlás szimbóluma.


Ellenben a tavaszt, a nyarat magyon szeretem, a 40 fokot is.

2019. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt várom, hogy visszaálljon a régi, 4 évszakos felállás, de ez nem fog megtörténni... Pedig gyerekkoromban gyönyörű, és élvezhetőbb telek voltak, épp addig ameddig kellett.


Nekem az nem öröm, hogy február, március, és esetenként áprilisban jön a havazás, a nagy hideg, mert jó magas lesz a gázszámla, és nem lehet kint nekikezdeni időben a kerti feladatoknak, vagy éppen kiélvezni a tavaszi friss és illatos szellőt...


Meg lehet most is nézni, a mai napig tök enyhe, pulóveres idő volt, a mai nap van az, hogy téliesebb az idő, bár a napon még mindig meg lehet maradni egy vastagabb pulcsiban.


Ami megy mostanság, az egyáltalán nem jó az élővilágnak ezen a vidéken, és azt leszűkítve a mezőgazdaságnak, családi kertészeteknek. Az emberek is hullanak, mivel a szervezetük nem tud lépést tartani az állandóan változó időjárással. Az állatok és a növények is meg vannak bolondulva.


Az meg nettó hülyeség, hogy a baktériumok, főképp a vírusuk elpusztulnak a hidegtől. Mutálódás, alkalmazkodás, sőt a baktériumok egy része tud hibernálódni. Utána lehet nyugodtan olvasni. Mivel az emberek többsége szervezete legyengül ilyenkor, még kedvezőbb is számukra ez az odőszak, és könyebben terjednek cseppfertőzés által, mert többet vannak az emberek együtt. És azért produkálnak a gyerekek komolyabb tüneteket pl. Influenza miatt, mert hevesebb immunválaszt adnak (jobb az immunrendszerük), és ezért is emelkedik meg jobban a testhőjük (hogy megöljék a kórokozókat), csak közben saját magukra nézve is veszélyesek ebben az állapotban. Ezért hal bele pár gyerek.


Azt sem értem miért kell mindjárt befásultnak nevezni azt, aki nem várja a havazást, a telet. Egyszerűen van aki nem szereti, és tud racionálisan gondolkozni. Tényleg szép tud lenni a havas Mecsek, de azt is tudom, hogy legalább hetente 3-4 baleset fog történni. Nem beszélve arról, hogy az ország nincs felkészülve a nagy hirtelen havazásokra. És akkor a kisebb fagy okozta károk, csőtörések az elavult hálózatok miatt, a kispórolt aszfaltos utak szétrepednek stb... Nincs semmi fokozat már, csak hirtelen nagy hideg vagy meleg...


Egyszerűen aki nyitott szemmel jár, az tudja, hogy nem normális ami az elmúlt években ment, és idén is. Persze, akik meg segg hlyék azok meg csodálkoznak, hogy miért ilyen drágák a zöldségek/gyümölcsök.



Bocsi, hogy lett egy kis spin-off, de úgy látszik, néha fel kell nyitni az emberek szemét... Vagyis remélem, hogy valakihez eljutott a mondandóm. Nem kéne a realizmust egyeseknek összekeverni a pesszimizmussal... Nagy hiba.

2019. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én várom a havazást. Télen az lenne a normális, hogy esik a hó. Sajnos évek óta az van, amit mások is írtak itt, hiába esik, utána jönnek a plusz fokok majd annyi az egésznek. A karácsony is hóval lenne hangulatos, nem plusz 10-12 fokban. Holnapra havazást mutat az időjárás.. kíváncsi leszek.

Egyébként sokan itt a nyarat várják, bezzeg nyáron ha valaki kiír egy olyan kérdést, hogy "szeretitek a nyarat, a meleget" akkor meg szinte csak olyan válasz jön, hogy "utálom a meleget, szörnyű a hőség, legyen már tél". Sosem jó senkinek ami éppen van sajnos. Majd eltelik a tél is hamar, aztán jön a tavasz.

2019. dec. 1. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!