Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságaik vannak...

Milyen tulajdonságaik vannak a székely származású embereknek?

Figyelt kérdés
Nagyapám sváb származású és valamiért nem szereti a székelyeket. Ilyeneket mondott,hogy hirtelen,nagypofájú,verekedős,lopós,a nőik könnyűvérűek...Egy székely származású lánnyal ismerkedek nem vagyok elfogult de kiváncsi vagyok a véleményekre?
2019. dec. 4. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi kivetnivalót nem látok benne. Nekem vannak ismerőseim innen is, onnan is, nem tapasztaltam nagy különbségeket, hogy számítana a származás. Nem egy teljesen idegen kultúráról van szó :)
2019. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kedvesem egy idősebb székely és sokat tanultam tőle a sajátjairól, be is mutatta Erdélyt de már előtte is volt róluk egy kialakult képem a családom által.

Kissé ellentmondanak a nagyapád által felvetett jelzők. Nem úgy ismertem meg az ottani nőket, hogy könnyű vérűek lennének, abszolút nem! Akiket itthon ismerek székely lányokaz, azok nagyon dolgosak és nagy a teherbirásuk. A férfiak talán egy kicsit vehemesebbek de nem kevésbé balhésak, mint az itthoniak. A lopós pedig.. hát ezt nem is értem. Ezt aztán tényleg nem lehet általánositani. Lehet nagypapádnak volt egyikükkel valamilyen nagyon rossz tapasztalata.

2019. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En egy szekely embert ismerek. Mikor meg nem tudtam, hogy szekely mar akkor is azt allitottam, hogy nala sza...bb, gázabb embert nem ismerek.
2019. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A svábok és a székelyek közötti ellentétek a betelepítések/kitelepítések idején alakultak ki, amik az évek múlásával természetesen enyhültek. Ugyanakkor vannak olyanok - főleg az idősebbek között - akik a mai napig szúrós szemmel néznek egymásra. Igazából értelme nincs, és butaság az egész, de ők még emlékeznek a régi sérelmeikre, amiken nehezen tudnak túllépni. Valószínű, a nagyapád is közéjük tartozik.
2019. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!