Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdtem el hirtelen...

Miért kezdtem el hirtelen szimpátiát érezni a keresztények iránt?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném, hogy nem vagyok keresztény és nem is akarok az lenni. Ugyanakkor valahogy az utóbbi időkben azt vettem észre, hogy lassan, de biztosan kezd megváltozni a keresztények hozzáállása az emberekhez és a világhoz. Többen elmondták közülük, hogy nem értenek egyet azzal ami jelenleg a világban zajlik, nem támogatják a mostani agresszív, gyűlölködő politikai irányvonalat; vagyis nem tartják igazi kereszténynek azt aki kiáll a szélsőséges, nacionalista ideológiák mellett. Mélységesen megvetik az embertelen bánásmódot a menekültekkel, a hajléktalanokkal, a cigányokkal és bárki mással kapcsolatban. Sok kereszténytől, papoktól is azt hallottam, hogy legjobb lenne inkább megmaradni az eredeti értékek mellett. Ezek alapján emberséggel, szeretettel kell fordulni minden ember irányába és támogatni kell az elesetteket származástól függetlenül. Ez most csak kamu, vagy tényleg útjára indult a kereszténységen belül egy ilyen modern humanista, már szinte liberálisnak mondható szemlélet amely szembe megy nagy egyházi vezetőkkel is akik a maradi, csökönyösen beszűkült álláspontot képvisel ik? Csak azért kérdezem, mert tegnap pl. egy rendezvényen odajött hozzám egy fiatal katolikus pap és elmondta: Teljesen egyetért a szabadszellemű humanista és filantróp filozófiákkal; valamint saját részéről támogatja nem csak az egyenjogúságot, hanem a békés egymásmellettélést és a hitet, amely szerint mindenkit egyformán szeretni kell... Ebből kifolyólag élhetünk majd ugyanis olyan világban, ahol mindenki ugyanúgy boldognak érezheti magát. Ez lesz az ami csökkenti fogja az emberek közötti agresszivitást, hiszen nem primitív ősmajmok vagyunk akik bunkósbottal verik le egymást ha valami nem tetszik. Meg azért ez a karácsony mégsem annyira rossz dolog, ha elanyagiasodott is, azért mégis csak a szeretetről szól. Sok más vallású család is megünnepli a saját ünnepeik mellett, ha jól tudom vannak akik még karácsonyfát is állítanak. Nem csak azért, hogy a gyerekeik ne maradjanak ki ebből az élményből sem... Nyilvánvalóan számukra is az a legfontosabb, hogy az emberek között ne a gyűlölet, hanem a szeretet legyen a legfőbb összekötő kapocs és ennek kialakult vallási szokások sem szabhatnak gátat. Egyszóval hisznek a szeretet mindenek felett álló erejében, mert a szeretet isteni eredetű és a lehető legnagyobb ajándék, amelyben az emberiségnek valaha is része lehetett.
2019. dec. 5. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Mert sz#r az életed és illúziókba kapaszkodsz ahelyett hogy megoldanád a problémáidat. Semmiféle Isten nem fog segíteni. Ha mindenki álomvilágban élne akkor sokan itthagynák a Földet mivel Isten könyörületes az öngyilkosokkal szemben. Vagy csinálnak egy véletlen balesetet. Baromság.
2019. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen közegben mozogsz, de én rosszul vagyok ettől a sok álszent embertől.
2019. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Na, de jó, most, hogy az iszlám radikalizálódik tök jó, hogy a második világvallás behódol.


Ebből is látszik, hogy a zsidó vallás a legjobb.

2019. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3-as, iszlám != radikalizáció. Az, hogy szélsőséges csoportok a vallás mögé bújva radikalizálódnak az nem a vallás hibája.


Ott van pl. a középkori inkvizíció meg keresztes hadjárat. Kereszténység sem egy radikális vallás, mégis abnormális dolgokat követtek már el a nevében.

2019. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!