Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyerek az ilyen?

Milyen gyerek az ilyen?

Figyelt kérdés

[link]


"A kiváltó ok egy hármas osztályzet lehetett, amitől a diák bedühödött, és nagyobb baj is lehetett volna, ha egy diáktárs nem lép közbe - írja a Kisalföld."


"Néhány hete tanulmányi versenyen is képviselte iskoláját."



2019. dec. 6. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Agyilag gyengén bútorozott, instabil ugyanakkor az is érdekes, hogy vajon milyen pedagógus, szülő az olyan aki nem veszi észre, hogy a gyerekével nincs minden rendben?
2019. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg pszichés zavara van, amit sem a tanárok sem a szülők nem vettek észre. Lehet vmi autisztikus dolog, főleg a lobbanékonyságból ítélve. Ez azért van, mert mindenki szharik mindenre, a diákok is csak számok.


A másik, hogy kb. 2005~ felé elvették a tanároktól a fegyelmező eszközöket, csak verbálisan próbálkozhatnak. Nagy hiba. Pedagógián is azt a metódust tanulják, hogy legyen alkalmazkodó, de ha kell tudjon fegyelmezni. Csak hogy az életben már senkit sem hat meg, hogy ha a kedves tanárnő felemeli a hangját, max jót röhögnek rajta.


A szülők meg teljesen áthárítják a nevelést a pedagógusok nyakába, és ha valami van, akkor őket hibáztatja. Otthon ugye nem érnek rá, mert a túlóra után senkinek sem lesz kedve foglalkozni egy 17 évessel, akinek egyébként is jó osztályzatai vannak. Ugye, mi lenne itt a gond?



Ugyanúgy hibás az állam miatta, hogy ilyen gyatra az oktatási rendszerünk. A gyerekek túl hajszoltak, ahogy a legtöbb tanár is, mivel sok iskolában kötelező nekik OKJ-t tanítani még mellette. Ami azt jelenti, hogy el megy az egész napja, vmikor 6 felé esik haza. Az, meg hogy van 1-1 órás szünetük, nem ér vmi sokat. Max elszaladnak a saját gyerekükért a suliba és hazaviszik.


És akkor még nem lehet tudni, hogy az osztály bántalmazta-e akár verbálisan azt a gyereket. Nagyon sok helyen megy a terrorizálás osztályon belül, amivel szintúgy nem foglalkozik senki.


Tehát ebben a történetben mindenki hibás. De Magyarország jobban teljesít...

2019. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#3: Ugyan, az amerikaiaknál szokott lenni a legtöbb iskolai lövöldözés, pedig ők tényleg nagyon jól teljesítenek.
2019. dec. 6. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen más világ van, 50 éve ha történt egy ilyen vagy ehhez hasonló mindenki mélyen hallgatott róla. Most meg kirakatba megy és mindenki ezen szörnyülködik.

Szerintem oktatásban is volt haladás, nekem volt olyan tanárom aki rendszeresen a csajok fenekét fogdosta, srácoknak olyan pofont nyomott le, hogy a padlóról kellett összeszedni őket de érdekes módon mostanában ennek a feléért is simán repülne.

2019. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
A zaklatók műve. Kiprovokálták belőle a gyilkos hajlamot. Ez lett belőle.
2019. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hol olvastál olyant, hogy bárki is zaklatta volna? Csak egyszerűen nem tetszett neki, ahogy a tanár tanít. Nagy karrier áll előtte (mármint bűnözői), ha 17 évesen az a megoldása egy hármas osztályzatra, hogy leszúrja a tanárt.
2019. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Most vitték pszichiátriára.
2019. dec. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen nem látok bele nála mi okozta, de elmesélem nekem milyen gondolataim voltak. Középsuliban úgy mond új közegbe kerültem, kikerültem a rossz társaságok közül, abuzív személyek közül, ugyanakkor már annyira lerontott ez addigra hogy sokszor az erőszak járt a fejemben egész nap. Egy kicsit is ha valami nem stimmelt vagy mérges lettem, akkor az ilyen gondolatok ezrei áramlottak a fejemen végig, és képzeltem el mit csinálnék. Itt ne ilyenekre gondolj hogy megütöd, megvered és ennyi. Megverés, érzelmi bántás, nem baj ha nem tud ellenállni addig bántani míg meg nem törik. Rosszul nézz rám a bántás után akkor folytatom...stb Ezek voltak az átlagos mindennapok, na és voltak a rossz napok, na akkor tényleg csak azért mert előre látó vagyok, és szerintem egész jó önkontrollom is van hogy nem lett semmi. Ha már a tanárok kicsit is arrogánsan jöttek le eléggé pipa tudtam lenni, vagy a jegyeknél is ha nem azt kaptam amit "érdemeltem", és sokszor volt hogy gondolkoztam ha vissza jönnék órák után vagy amikor egyedül van, és jól elintézném változtatna? Sajnos ez a sok düh,gyűlölet elvakít... minden felbosszant, akármi ha nem úgy megy ahogy akarod. Emiatt sok barátságom vágtam tönkre, erőszakos fellépések, verbális bántások..stb sorolhatnám. Volt amit valamennyire vissza állítottam, de egyetlen egyszer sem kértem bocsánatot ezekért. Nem is bánok semmilyen fájdalmat amit okoztam. Mostanában eléggé ingadozok a jó kedvűből, a hirtelen melankóliába, vagy dühbe, gyűlölködésbe. Persze már nem gondolok ilyen extrém dolgokra ha mérges vagyok. Csak igazságtalannak tartom a világot. Szóval szerintem ilyesmi játszódhatott benne is csak neki rosszabb körülmények esetleg gyengébb önkontroll, de a dühével azonosulni tudok. Ha gyűlöltél már valakit, akkor eltudod képzelni, csak ez folyamatosan fenn áll, és mindenkit gyűlölsz. Ez az egyik legrosszabb mert elveszi a józan gondolkodást, és olyanoknak is árthatsz akik nem érdemlik meg egyáltalán. Persze ez abban a pillanatban semmit nem jelent.
2019. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!