Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért adunk borravalót a...

Neurock kérdése:

Miért adunk borravalót a maszekoknak?

Figyelt kérdés
Miért alakult ki az a hülye szokás, hogy mi magyarok úgy érezzük, hogy mindenhol, mindenkinek kötelezően borravalót kell adni? Maszek fodrász, vállalkozó gépszerelő, taxi-s, stb. Hiszen ők szabják az árat, nem alkalmazottak. Ennyi erővel a közértben is adhatnánk jattot a pénztárosnak aki jobban megérdemelné, hiszen nem az övé a bolt.

2019. dec. 6. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem is adok....
2019. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
mert magyar szokás hogy görcsösen borravalót adunk mindenkinek. Még magyarabb szokás hogy el is várja mindenki.
2019. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok hülye olyan helyen is ad, ahol nem kellene.

Pl. benzinkúton, ahol saját magának tankol esőben, fagyban, majd bemegy a klimatizált shopba és borravalót ad a műkörmös semmit sem dolgozó pénztároslibának.

2019. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert jól dolgozik, jó fej és nagyon udvarias. Miért ne adnék borravalót ha elégedett vagyok a szolgáltatással?
2019. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyedül a fodrászomnak adok, meg étteremben a pincérnek. A fodrásznak is csak azért, mert nagyon jófej.
2019. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha elégedett vagyok a munkájával, akkor miért ne?


Nem kell rosszindulatúnak lenni.

Fodrász és fodrász között is van különbség például.

2019. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a dolgot, de talán ez az "Uram-bátyám"hozzáállás miatt van, meg a "kéz kezet mos" miatt.

Ma már annyira fölb×k az árakat, hogy szerintem is indokolatlan a jatt adása, mert egyes szolgáltatásoknál már beleépítették azt, de még azon felül is elvárják...

2019. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A körmösömnek mindig felfelé kerekítek. Mert szerintem olcsón dolgozik, de mindig elégedett vagyok a végeredménnyel és szeretek hozzá járni.

Van mellettünk egy kajálda, ott mindig egy kicsit többet hagyok a sracoknak, mert mindog kedvesek, ez meg is térül, mert sokszor kedvezményt ütnek be mikor fizetek, meg jól megrakják a kajásdobozt.

Én tetováló vagyok, magam szabom az áraimat, de van szazalékos leadóm az üzlet felé. Néhanyan jattolnak, gyakran nem is fogadom el, mert részemről egyáltalán nem elvárás.

2019. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csak Magyarorszagon van igy.

Amerikaban is adnak borravalot a fodrasznak, etteremben a pincernek, stb

2019. dec. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!