Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szobatársam egy energiavámpí...

A szobatársam egy energiavámpír! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeptember óta kollégiumban vagyok egy barátnőmmel, és nagyon kíváncsiak voltunk a 3.szobatársunkra. 2 hét alatt megállapítottuk, hogy egyszerűen túl sokat beszél. Akkor még nem zavart annyira, de azóta nem változott a helyzet, és mostanra már tisztára kiidegelt minket. Nagyon sokszor, ha a szobában vagyok, folyamatosan beszél, és mivel figyelni kell rá, tisztára leszívja az agyamat. Annyira nonszensz dolgokról beszél, illetve mindig eszébe jut egy gondolat, és sokszor emiatt "nem enged ki" a szobából, ha mosdóba szeretnék menni, vagy tusolni, mert jófejségből végighallgatom, de még akkor sem fejezi be, ha a fél lábbal már a folyosón vagyok. Egyáltalán nem érdekel, hogy milyen könyvet olvasott, és mit csinálnak a szereplői, se az, hogy milyen kabátot vett a kínaiban, se az nem érdekel, hogy az orchideáit lágy vízzel kell öntözni, és az, hogy mikor vette őket melyik boltban.. És nagyon sokszor 2x is elmondja ugyanazt. Egyszer elpanaszoltam neki, hogy egy másik barátom erőltette, hogy nézzek meg egy filmet, és az ilyent nem kedvelem, erre a szobatársam meg fél órát elkezdett beszélni arról, hogy mit rontottak el a Trónok harcában. Előfordult az is, hogy tanulni szerettem volna, már minden papír elém volt terítve, akkor is folyamatosan beszélt. Persze rászóltam, hogy bocsi, zh-m lesz, és szeretnék tanulni, max fél óra kell neki, és megint eszébe jut egy gondolat... És esténként is ez van, hogy szeretnék aludni, de egyszerűen nem hagyja abba a szövegelést. Barátnőmmel is ugyanezt csinálja, de ő azóta összejött egy sráccal és vele van mindig, szóval nappal magamra maradtam. Mit tehetnék az ilyen emberrel, vagy hogy lehetne a nyelvét rövidíteni, úgy, hogy ne sértődjön meg? Már azon is gondolkoztam, hogy jövő évtől átköltözök másik szobába vagy koliba, mert ez kibírhatatlan.
2019. dec. 6. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt energiavámpír ismerősöm, bár neki mem a szájmenés adta, hanem az, hogy direkt arra játszott, hogy az életkedvem elvegye.


Illetve volt egy ugyanilyen bőbeszédü nő velem a kórházban, amikor műtöttek.


Hát két opció van; vagy elkerülöd, átkéred magad egy másik szobába, vagy őszintén elmondod mi van, mielőtt kirobban belőled durvábban.


Vagy simán állítsd meg.


"Pill., de bepisilek, ha nem mefyek ki."

"Bocsánat, kicsit sok dolgom van, holnapra ezt mind meg kell tanulnom. Kérlek megbeszélhetjük ezt máskor?"

"Eléffé sietek, kérlek össze tudod foglalni a lényeget?"


stb

2019. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ezt, amit ide leírtál, neki mondd el. Félelmetes, hogy emberek képtelenek kommunikálni egymással és inkább ide hisztizel ahelyett, hogy leülnél vele beszélgetni és elmondanád neki mindezt. Növessz gerincet és beszélj vele!
2019. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Ahányszor feleslegesen beszél leállítod. Használhasz fülhallgatót vagy füldugót is, elkezd beszélni és látványosan sóhajtozva felrakod.
2019. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát kedves második, eléggé introvertált vagyok, és a konfliktusokat is kerülöm, nem szeretnék vele összeveszni, de ha pont ezt mind elmondom, hogy ez meg ez nem érdekel, akkor igen is meg fog sértődni. Szerintem pont hogy az a gerinctelen, aki akaratból meg akarja sérteni, hogy leépítse. Ezért voltam idáig a hallgató fél és nem léptem nagy lépéseket.

2019. dec. 6. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem fogadod meg a tanácsokat miért kérdezel? Most komolyan ezért megéri elköltözni, amikor 1-2 mondatodba kerülne leállítani illedelmesen? Ha meg megsértődik, akkor az ő baja.
2019. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koltozz el mar holnap! Ez elviselhetetlen.
2019. dec. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

"Bocsi, ne haragudj, de nem érek rá."

Kedvesen, mosolyogva, de határozottan.

Ha kell újra és újra.

Hidd el, nem fog meglepődni, gondolom már otthon is agyára ment sok embernek.


Lehet, hogy egy kicsit durva, de ha van kutyád, akkor hasonlóan.

2019. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!