Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Nagyon eltűntél. " - mondatra...

"Nagyon eltűntél. " - mondatra mint válaszolnál/mi a helyes válasz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok furán huzalozva agyilag, de nagyon fel tud bsazni az ilyesmi.

A példa egy, az INSTAGRAM üzenőrendszerén keresztül jövő, ismerősöm általi üzenet.


Ugyanis ebben nincs kérés, kérdés.


Ha azt akarja tudni, mi az oka, akkor kérdezze meg.

Ha azt akarja elérni, hogy ne "tűnjek el", akkor kérje azt.

De nagyon nagyon utálom az ilyen indirekt kommunikációt, a célozgatásokat és a játszmákat.


Ki hogy reagálna le hasonlót?



2017. dec. 25. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ugyan olyan, mint a "kinyitod az ablakot?" és az ehhez hasonlók, egyrészt nagyobb mozgásteret ad a válaszolónak, mint egy konkrét kérdés, vagy kérés, illetve tömörített kommunikáció, pl. a te esetedben egyszerre jelenti, hogy nem örült neki/ hiányolt, és kérdezi az okát/kér magyarázatot rá. Ha nagyon zavar csapd le a labdát, pl. "Épp gyakoroltam, bűvésznek készülök..." / "Ugye? Hobbi bűvész vagyok."
2017. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hehehe, ez tetszik :D


Amúgy persze, tudom én azt, hogy ez egy burkolt lebsazás, pont ezért is nem reagáltam rá. Mert ha valaki nem tud egyértelműen és egyenesen kommunikálni, akkor hiába "az a szokás, hogy ezt így magunktól tudjuk" én nem fogom felvenni a keszttyűt.

De mondom, a bűvészes dumádon szakadok :D

2017. dec. 25. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:

off.:

@1 Te a 27N vagy? Tetszenek a válaszaid! :)

2017. dec. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy ne csak off legyen, azért itt feltételezem nem túl közeli ismerősödről van szó. Mert ha közelibb akkor nem reagálnám túl, de azért valahogy megpróbálnám rávezetni, hogy nem tartozom elszámolással. Feltételezem, hogy egyszerűen hiányoztak neki a posztjaid és neki ez a bevett "dumája", hogy számon kérjen ahelyett, hogy mondjuk megkérdezné:


Szia! Hogy vagy? Remélem minden rendben veled! Rég posztoltál.

2017. dec. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én annyit szoktam erre felelni: aha, veled mi újság? Nem fogok magyarázkodni senkinek, ha érdekli mi történt, kérdezze azt!
2017. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válasz: "Dehogy tűntem el, még létezem."


Én ezt a kérdést utálom: "Új a hajad?" Erre azt szoktam válaszolni: "Nem új, csak le van vágva."

2017. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Válasz: te nem jársz templomba, én meg kocsmába. Vagy fordítva. Pont.
2017. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!