Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évet kell le húznom...

Hány évet kell le húznom külföldön hogy legyen annyi pénzem amivel életem végéig ki húzom? Na és mi az a munka amit gyorsan el lehet sajátítani kb 1-2 év, mellett persze nyelv tanulás.

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hova mész. Ha például Vietnamba, akkor életed végéig ott maradhatsz. Ha viszont Norvégiába, akkor néhány év alatt komoly összeget spórolhatsz össze. Persze nem mindegy, hogy autómosó leszel kint, vagy orvos.
2019. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#Nyilván olyan országban ahol megfizetik az ember.

Azért az orvosnak elég sok időt kell tanulnia én nem szeretnék az lenni.

2019. dec. 7. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány változót emelnék ki a sok közül, miért is megválaszolhatatlan a kérdésed:

- Mikor lesz életed vége?

- Mit jelent számodra a kihúzni?

- Mennyit költesz magadra egy hónapban?

- Mennyit költenél, ha többet keresnél?

- Mennyiben változtatna ezen ha már nem dolgoznál?

- Mit értesz külföld alatt?

- Milyen szakmában tudnál elhelyezkedni?

- Hogy terveznéd a lakhatást? Osztoznál-e például másokkal közös albérleten?

Stb, stb.

2019. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

50 ev- have 150 ezer forinttal szamolva 90 millio forint.

Ez kb 230 ezer angol font.


IT-ban dolgozva megkereshetsz mondjuk havi 5000 fontot brutto, amibol kb 1500-at felre tudsz rakni, de legyen 2000, ha meghuzod a nadragszijjat.


Vagyis kerekitve kb 9-9.5 ev alatt ossze tudsz sporolni annyit, hogy utana havi 150 ezerbol kihuzd.


Ez csak egy nagyon gyors, es valoszinuleg hibas kalkulacio, mert tul sok az ismeretlen faktor.

2019. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3#

- Mikor lesz életed vége?


Kb 70-73 éves koromban tovább nem életek a rokonok se családok nálunk.


- Mit jelent számodra a kihúzni?


Kényelmesen megélni, ne keljen aggódnom azon hogy most 150 Ft drágább,teljesen hétköznapi élet élni, nem vagyok az a kötelező típus.


- Mennyit költesz magadra egy hónapban?


Nem sokat, tényleg csak a minimum életszínvonal, nem iszom, dohányzom szóval nem élek semmilyen dologgal.

Étel és néha utaznák kb ennyi.

Mivel lehet legalább 10-15 év kell így majd több lesz minden árban, körülbelül 300000 Ft ből havonta meg tudnák élni vagy is szerintem ennyi kéne, nyilván nem költeném el de inkább többet mondok mint kevesebbet.


- Mennyit költenél, ha többet keresnél?


Talán néha valamilyen szórakoztató dolgot új dolgot ki próbálnék de csak a szabadidőmben és nem horribilis összeget,fizetésem 5% ha erre menne,minden második vagy harmadik havi.


- Mennyiben változtatna ezen ha már nem dolgoznál?


Körülbelül ugyan ezeket csinálnám,néha utaznák de nem nagyon szoktam költeni üzemanyag és étel kb ennyi.


- Mit értesz külföld alatt?


Magyarországon kívül, nyugat.


- Milyen szakmában tudnál elhelyezkedni?


Bár milyen, amit 1-2 év alatt ki tudnák tanulni, aztán 1-2 év alatt el tudom sajátítani.


- Hogy terveznéd a lakhatást? Osztoznál-e például másokkal közös albérleten?


Ez szerinte munkától függ, de ha úgy olcsóbb akkor igen osztoznák, egy szoba elég nekem.

2019. dec. 7. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha vmi elromlik, valamiből új kell? Beteg leszel amire kell gyógyszer? Plussz kiadás mind. Hozzáadtad?
2019. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6# Igen
2019. dec. 7. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy-két év alatt kitanulhatsz egy szakmát: asztalos, ács, villanyszerelő, vagy dolgozhatnal mondjuk vendéglátásban, amire, ha jó szakember vagy, már elég korrekt béreket adnak külföldön.


Viszont a kint sincs kolbászból a kerítés kijelentés igaz: lehet, hogy többet keresel, többet is költesz majd. Ha meghúzod az övet, nem jársz el szórakozni, nincs autó és havonta mondjuk félre tudsz tenni 500-1000 Eurót, az mire lesz elég? 20 év kinti kemény munka és vegetálás után nagyjából lesz annyid, hogy hazagyere és utána itt is vegetáljál. Ez lenne az én tippem: a kérdés megéri-e erre tervezni.



Szóval, ha nem akarsz valami felsőfokú képesítést szerezni és úgy mennél külföldre alkalmazottként dolgozni, hogy milliomosként térj vissza, amiből majd életed végéig megélsz, elmondom előre, hogy az esélyed nagyon csekély.


Ha belevágsz a dologba, és hajlandó vagy kockáztatni, saját üzletet indítani, akkor talán, sikerül komolyan kitörni: abból amiből mondjuk 20 év után Angliában egy befutott, ámde nem extra gazdag vállalkozó vagy, itthon kényelmesen eléldegélhetsz, munka nélkül.


Szerintem, ha gondolod, próbáld ki magad külföldön, ha tetszik maradsz, ha nem, visszajössz. Az megtakarítás jól jön, akármekkora, de arra tervezni, hogy majd soha nem kell dolgoznod, szerintem nem reális, főleg, ha nem értesz valami ritka, nagyon speciális dologhoz, 1-2 év alatt pedig ilyesmit nem lehet megtanulni.

2019. dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!