Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitévő legyek, ha a motivációm...

Mitévő legyek, ha a motivációm mellett a bűntudatom is semmivé vált, így veszélybe került a diplomám?

Figyelt kérdés
Abba a csapdába estem, hogy már totál nem érdekel, amit tanulok, de most kellene végeznem (negyedéves vagyok). Már előző félévben sem éreztem semmi motivációt és bűntudatot, amikor két tárgyból meghúztak, most meg aztán végképp nem. Jelen állás szerint kicsúszok a 9 államilag támogatott félévből és az utolsó 2 félévem fizetős lesz, azonban még több, nagyon nehéz tárgyam hátravan, amin simán elbukhatok és mivel tudomásom szerint 12 félév alatt meg kell szerezni egy diplomát...Nos, lehet, hogy sok-sok év tanulásom a semmivé fog veszni (az a sok-sok tárgy, amivel már megszenvedtem és amiből átmentem) és a hallgatói szerződés miatt ráadásul még jól el is adósodok. Szakot váltani sem merek, mert maradna 5 félévem és ki tudja, hogy más képzésen nem buknék-e. Ráadásul 2-3 félévet biztosan fizetnem kellene. Teljesen reményvesztett és fásult lettem, nem látom semminek az értelmét. Legszívesebben otthagynám az egyetemet és elmennék akárhova dolgozni, hogy kitisztuljon a fejem és mindenben tiszta lappal, új életet kezdjek. Persze akkor meg nagy valószínűséggel a munkanélküli karrieremet kezdeném el és lehet még rosszabb állapotba kerülnék. Remélem van köztetek, aki hasonló problémákkal küzd/küzdött. Szívesen meghallgatnám a tanácsát.

2016. nov. 8. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen mentem keresztül, de én nem tálaltam sorstársat akkor.

Mindenki hülyének nézett. Halogattam a záróvizsgát mert féltem tőle.

Végül elmentem és csak nekem 3as lett, a többieknek mind 4es/5ös. Pedig rengeteget tanultam, de rohadt hosszú 50 oldalas tételeim voltak. És végül a tanár nem akarta meghallgatni csak úgy beszélgetni arról ami az eszébe jutott, mert szerinte uncsi mindig a görögöktől kezdeni.

Egy lány aki hasonlóan sokat csúszott egyszer elolvasta és 4esre kimagyarázta magát így is...

A lényeg hogy megvan, a többit magasról leszrom.

Tovább nem mentem mesterre, talán majd egy másik szakot elkezdek később, de nem hiszem hogy lesz rá pénzem.

Egyébként végig jó jegyeim voltak (4-5) csak a szakdoga meg a záróvizsga lett rémesen rossz...

Ha ezt tudtam volna egy szót nem tanulok rá. Még a szülinapomat se tartottam meg, mert szorított a határidő...

Más meg csak úgy egyszeri olvasás után magabiztosan előadja magát és már kapja is a jó jegyet...

Azóta dolgozom és már egy OKJ-s képzést is lassan befejezek mellette.

Utána angol nyelvtanfolyamra szeretnék menni, hogy merjek megszólalni idegen nyelven. Igaz németből van nyelvvizsgám de vagy 6 éve szereztem...


Azt tanácsolom ne görcsölj rá. Határozott legyél, menj úgy hogy a kettesért mész. Annál nincs jobb jegy, csak szebb.

Utána pedig le lesz a gond erről és nyugodtan élheted az életed.


Én azóta eladóként dolgozom. Nem hiszem hogy innen megyek nyugdíjba, de kezdetnek megteszi.

2016. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én mérnök hallgatóként átmentem hasonlón, 2 év után rémesen rosszul álltam (62 kredit 120 helyett). Nekem a környezetváltozás segített, beköltöztem koliba egy két fős szobába haverommal, akivel húztuk egymást. 5. és 6. félévben hoztam 65 kreditet, majd az utolsó két szemeszterben (1 félévet csúsztam) hoztam a többi tárgyat. Szerintem te is próbálj meg valamit máshogy csinálni, mint eddig. Nem tudom, hogy milyen hallgató vagy, de ha ez motivál akkor én most nyáron végeztem és most 250 nettót keresek. Ha más nem akkor az motiváljon, hogy nem neked kell majd fizetned, hanem neked fizetnek majd, ha minél előbb befejezed.
2016. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: Hát a 250k nettó egész biztosan nem fog motiválni, mert az semmi.

Főleg, úgy, hogy tavasz óta szó szerint fogvicsorgatva tanulok, mert annyira gyűlölöm az egészet (informatika). A motivációmat az sem segíti, hogy mindig arra gondolok, hogy ezen végigszenvedett évek alatt már simán tanulhattam volna valami jó szakmát (CNC programozó, villanyszerelő), már rég dolgoznék, miközben esetleg levelezőn tanulnék gépészmérnöknek/villamosmérnöknek. Adott esetben meg esetleg bevállaltam volna a külföldi kalandot is. Ehelyett meg csak motiválatlanul vegetálok az egyetemen, munkahely és szakmai tapasztalat nélkül, miközben már alig maradt támogatott félévem és a totális tanácstalanság lett rajtam úrrá.

2016. nov. 9. 21:41
 4/4 anonim válasza:

Ha jól megy az angol/német, akkor irány külföld...


Ott tanulhatsz ingyen továbbra is. Nem késő új szakot kezdeni.

2016. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!