Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan férfit, aki ki...

Ismertek olyan férfit, aki ki szokta húzni a széket anőknek, és régi udvarassági formulákat használ?

Figyelt kérdés

Aki ismer ilyet, vagy maga is ilyen, úgymond régi módi "úriember"?

Az ajtóban való előreengedés még többé-kevésbé gyakori, a szék kihúzás már eléggé ritka, egyéb apróbb viselkedésbeli finomságok pedig egyátalán nem jellemzők már.

Ismertek olyat, van olyan, aki még gyakorolja ezeket?



2019. dec. 8. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen voltam és lennék is, meg néhány embert ismerek még. De nem azért csinálom mert én akkora uriember vagyok és így szokás, hanem mert jól esik kedveskedni annak aki fontos nekem.
2019. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fixen nem, de ez ma már nehezebb, mint régen. A székkihúzásnál régen ott volt a lehetőség, hogy a nő is engedte a dolgot, ezért lassabban ment mondjuk az asztalhoz.

Nálam vannak apróságok, de nem kötelezően, hanem amikor az alkalom adja. Pl. a kocsiajtót is kinyitom a barátnőmnek, ha épp még keres elő valamit. De, ha gyorsan kiugrik, akkor értelemszerűen nem tudom megcsinálni... :D

2019. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És minden hozzád közelebb álló nő esetében, gondolok itt barátok, esetleg kollégákra, akikkel közelebbi kapcsolatban álltok, vagy inkább csak randevú partenerek esetében?

Illetve ezt a viselkedési formát önmagad által sajátítottad el, belső indítattásból, esetleg baráti körödben volt jellemző (említetted, hogy az ismerősied hasonlóak), vagy családi körben is ezt tapasztaltad már?

2019. dec. 8. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Én alapból ilyen vagyok, de sokszor hülyének néznek. Sok mai nőnek fogalma sincs az illemről, pl mit húzgálom a székét, meg ilyesmi.
2019. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1es vagyok, én magamtól kezdtem el csinálni, addig fel se figyeltem rá hogy más is így tesz. De ez szimpla kedvesség, figyelmesség a részemről,nem mindenkinek nyitom az ajtót meg huzkodom a széket, segítem fel-le a kabátját stb. Csak ha azt akarom hogy érezze valaki a törődést és olyankor ez automatikus
2019. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szék kihúzás azért volt, mert a nők régen, amikor abroncsos szoknyát hordtak, lényegében nem érezték, hogy mikor ülhetnek le. Úgy értve, hogy inkább a széknek a nő alá betolása volt a lényeg, mert különben ő az abroncsos ruhában úgy észlelte, hogy már a székhez közel van a hátsója, és leülhet, közben nem, csak a ruha ért a székhez még (az meg még akár fél méterrel hátrébb is lehetett. Szóval innen ered ez a szokás, hogy a pasi kihúzza a széket, és a nő alá tolja, és akkor ülhet le.

Hasznos szokás volt akkoriban, abroncsos menyasszonyi ruhában tapasztaltam, hogy simán a földre ültem volna véletlenül, ha nem igazítja be a párom a széket. (Ma már nincs ilyen ruha max. esküvőn, de aranyos gesztus.)

2019. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan "férfit" ismerek, aki alólam húzta ki a széket🤔
2019. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!